ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
„PONIEDZIAŁEK JAZZ FANA”


Restauracja SZCZECIN, ul. Felczaka 8, Szczecin
19.11.2012 (PONIEDZIAŁEK) godz. 20:00

Na zakończenie sezonu artystycznego 2012
ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
robi niespodziankę dla wiernych słuchaczy jazzu i na ten koncert jest
WSTĘP WOLNY

MARCIN MATECKI - piano

Urodzony w Szczecinie. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie, później również gry na oboju i kontrabasie. Fascynacja muzyką elektroniczną, jazzową a także rockową sprawiła iż grywał na instrumentach klawiszowych na przestrzeni wielu lat z różnymi zespołami, które cechowały odmienne bądź zróżnicowane style muzyczne. Po kilkuletniej grze w zespołach rockowych podejmuje współpracę z instrumentalnym kwartetem jazzowym "J.A.M.M.QUARTET", współpracuje z instrumentalistami i wokalistami ze Szczecina i Gorzowa. Ponadto znajduje miejsce w zespołach grających muzykę Gospel a także Dixieland. Bierze udział w jazzowych i dixielandowych festiwalach muzycznych w Niemczech i Danii. Jako muzyk sesyjny grywa w różnych konstelacjach instrumentalnych. Dość niespodziewany i oryginalny skład zespołu, w którym uczestniczy to "TRIO M3".
TRIO M3, jako pierwszy, stały skład - bez tradycyjnej sekcji rytmicznej. Saksofon, gitara elektroakustyczna oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe, to zestawienie, które doceniło już wielu słuchaczy i organizatorów imprez plenerowych, a także muzyki klubowej.
Marcin Matecki od pewnego czasu daje się również poznać, jako improwizujący, jazzowy pianista solowy. W tym zakresie doskonale współpracuje z na co dzień rockową formacją Wojtka Rapy, ale w tym przypadku to Marcin Matecki nadaje ton jazzowemu charakterowi muzyki.

Pianiście będzie towarzyszył zespół Wojciech Rapa Trio w składzie:
Wojciech Rapa – gitara, syntezator gitarowy
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – kontrabas, gitara basowa
Dariusz „Kaziu” Kamiński - perkusja

Organizator:
ZACHODNIOPOMORKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
www.zsj.com.pl

Restauracja SZCZECIN
www.restauracjaszczecin.com

KONCERT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO SZCZECIN


Patronat medialny:
   

 ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
„PONIEDZIAŁEK JAZZ FANA”

Restauracja SZCZECIN ul. Felczaka 8, Szczecin

05.11.2012 (poniedziałek) godz. 20:00

BILETY: 30 zł 

Bilety do nabycia:

- Restauracja Szczecin ul. Felczaka 9
- Klub „Pinokio” ul. Sikorskiego 29
bilety.fm
- Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, wejście I (mały dziedziniec)
- Centrum Informacji Turystycznej, ul. Niepodległości 1
- rezerwacja internetowa: www.bilety.fm 


 

MAREK BAŁATA i PIOTR BARON QUARTET
Marek Bałata                       - vocal
Piotr Baron                         - sax
Michał Tokaj                       - piano
Michał Kapczuk                 - bas
Przemysław Jarosz          - drums

 
Marek Bałata – wybitny polski wokalista jazzowy.
Specjalizuje się w śpiewaniu scatem. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje nawiązujące do polskiego i obcego folkloru, transkrypcje utworów F. Chopina oraz pieśni m.in. Cz. Niemena, Wł. Korcza, Z. Koniecznego, A. Zaryckiego, Wł. Pawlika, S. Fiałkowskiego.
Jest producentem muzycznym i wykonawcą Mszy Kreolskiej „Misa Criolla” Ariela Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B. Singera "Sztukmistrz z Lublina" w Teatrach Warszawy i Wrocławia oraz niemieckojęzycznej wersji (Der Zauberer von Lublin) w Niemczech i Austrii. Również w adaptacji "Krwawe Gody" (wg. F.G. Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz ostatnio w adaptacji „Dzieje Grzechu” S. Żeromskiego w Teatrze Capitol. Regularnie występuje z własnym Quintetem, w skład którego wchodzą najlepsi muzycy polscy.
W 1996 założył oryginalny międzynarodowy zespół "CANTABILE IN JAZZ", w którym występowały wybitne wokalistki: Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści: min. Anthony Jackson, Mariusz Bogdanowicz i Adam Skrzypek. Inny projekt to TRILOGY czyli Art Lande (USA), Gunter Wehinger (A) i Marek Bałata (PL).Firma Gowi wydała CD Live "TRILOGY" a zespół odbył w 1999 r. trasę koncertową po USA z gościnnym udziałem Paula McCandlessa w klubie Yoshi’s w Oakland.
W 2003 wystąpił w gorąco przyjętym Oratorium „Woła nas Pan” z okazji 25-lecia pontyfikatu Jan Pawła II w Orchestra Hall w Chicago, a następnie w Toronto. Ponownie zawitał w Toronto w 2005 w Roy Thomson Hall z Oratorium Miłosierdzie Boże, i tam powtórnie w 2011 z okazji ogłoszenia Jana Pawła II – Błogosławionym. A w Chicago w 2007. Dalej wystąpił w Isabel Bader Theatre w koncercie Come a Littre Closer z Margaret Maye i Johnem Alcornem.
Marek Bałata koncertował z takimi nazwiskami jazzu jak między innymi: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi. Koncertował w Europie z austriackim quartetem SONGLINES featuring Heinrich Von Kalnein, Uli Rennert, Achim Tang i Gregor Hilbe oraz KLEZMOKUM i KLEZ EDGE z leaderem Burtonem Greene`m.
Jako artysta grafik wykonuje multimedialne pokazy ŚPIEWOBRAZY, łączące własny obraz video ze śpiewem, tańcem i rysowaniem na żywo. Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN-WSPOMNIENIE oraz w 2009 MAŁA MSZA ORGANOWA J.HAYDNA z okazji 400 lat obecności Zakonu Bonifratrów.
Uczy śpiewu jazzowego we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez ponad osiemnaście lat zwycięzca corocznego plebiscytu JAZZ TOP pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy.

Dyskografia:
STRUNY NA ZIEMI – J. Iwaszkiewicz - W. Pawlik / L. Szafran, M. Bałata, P. Pańta, C. Konrad
SONGLINES - H. V. Kalnein / M. Balata / U. Rennert / A. Tang / G. Hilbe (TCB – Montreux) 
KLEZ EDGE - B. Greene / P. Robinson / M. Balata / L. Fishkind / R. Haliffi (Tzadik)
EWA KARPF WIERSZE Marek Bałata, Z. Namysłowski, J. Niedziela, K. Ścierański (Trans Art.)
TRILOGY Marek Bałata / Art Lande / Gunter Wehinger (Gowi)
VOICE PAINTINGS Marek Bałata  (KochJazz)
KOLĘDY Marek Bałata - (KochJazz)
SAMARPAN SONGS Sławomir Kulpowicz featuring Marek Bałata - (KochJazz)
FAR AWAY FROM HOME Krzysztof Ścierański - (Soundpol)
KOLĘDY NA CAŁY ROK W. Nahorny / B. Loebl - (Polonia)
POP ORATORIUM MIŁOSIERDZIE BOŻE (Lum 001)
PSALMY DAWIDA (Lum 003)
www.balata.art.pl
 
Piotr Baron - wybitny polski saksofonista.
Urodził się we Wrocławiu, zadebiutował jako nastolatek w 1977. Już w 1978 został wyróżniony, jako solista na festiwalu Jazz nad Odrą, a w 1980 na tym samym festiwalu otrzymał drugą nagrodę. Cztery lata później w 1984 Piotr wygrał solistyczne Grand Prix na San Sebastian Jazz Festival "Jazz Aldia" w Hiszpanii. Piotr Baron tytuł magistra sztuki uzyskał w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu trzydziestoletniej działalności muzycznej Piotr Baron współpracował z najwybitniejszymi artystami z Polski, Europy i USA. Oto niektóre z nazwisk - PL i EU: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Zbigniew Lewandowski, Kazimierz Jonkisz, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Darek "Oles" Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Bo Stief, Jasper Van't Hof. USA: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Roy McCurdy, John Hicks, Jon Mayer, Eddie Henderson, Marvin "Smitty" Smith, Carter Jefferson, Bobby Watson, Kei Akagi, Larry Koonse, Joe LaBarbera, Charlie Shoemake, Mark Soskin, Kevin Hays, Billy Hart, Harvie Swartz, David Friesen, Clarence Seay, Ed Schuller, John Betsch, Wadada Leo Smith, Ronnie Burrage, Greg Bandy, Malcolm Pinson, Skip Hadden, Wayne Bartlett, Carlos Johnson, Karen Edwards. W 1998 Piotr Baron koncertował i nagrywał, jako koncertmistrz (pierwszy saksofon altowy) z European Broadcasting Union International Big Band w Sztokholmie. Poza aktywnością jazzową, Piotr Baron współpracuje okazjonalnie z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, prowadzonymi przez Jana Walczyńskiego, Bohdana Jarmołowicza w repertuarze jazzowym, popowym, klasycznym i współczesnym, np.: w seriach "Monada" Cezarego Duchnowskiego, poemacie symfonicznym "Sceny z Macondo" Jacka Niedzieli-Meiry lub poemacie symfonicznym "Looking for Balance" Krzysztofa Herdzina.
Piotr Baron brał udział w nagraniu ponad 80 płyt. Na niektórych z jego autorskich dokonań można ujrzeć nazwiska legend jazzu: Art Farmer, Eddie Henderson, Leo Wadada Smith, John Hicks, Victor Lewis i Marvin Smitty Smith. Był także współzałożycielem Traveling Birds Quintet (pozostali to Piotr Wojtasik, Darek Oleszkiewicz, Kuba Stankiewicz i Cezary Konrad). Ta kultowa formacja nagrała dwie płyty: "Traveling Birds Quintet" (1994) i "Return To the Nest" (1995).
Piotr Baron nagrał osiem płyt autorskich: "Take One" (1995), "Tango" (1996), "Blue Rain" (1997), "Bogurodzica" (2000), "Reference" (2004), "Salve Regina" (2007), "Sanctus, Sanctus, Sanctus" (2008) i "Kaddish" (2011).
Od 20 lat wysoko notowany w ankiecie "Jazz Top" magazynu Jazz Forum, jako jeden z czołowych tenorzystów i sopranistów, wysoko notowany, jako alcista i barytonista, wymieniany jako klarnecista i flecista. Nominowany do "Fryderyka", jako "muzyk roku" w 2000 i 2004. Także płyty Piotra Barona "Bogurodzica" and "Sanctus, Sanctus, Sanctus" były nominowane do "Fryderyka" w kategorii "płyta roku" (2000 i 2008).
W uznaniu zasług i pozycji na europejskiej scenie jazzowej Piotr Baron został wybrany endorserem tak znanych kompanii jak "Henri Selmer Paris" (saksofony i klarnety) oraz "Rico" (stroiki i akcesoria). Na jubileusz trzydziestolecia działalności artystycznej Piotr Baron został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony kulturze - Gloria Artis", medalem "Zasłużony dla Wrocławia" i "Złotą Odznaką" PSJ.
Piotr Baron pracuje, jako nauczyciel saksofonu, harmonii jazzowej i improwizacji w Instytucie Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także na Kierunku Jazz IKSM Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadził otwarte wykłady jazzowe w USA na University Of California Irvine, California Institute Of The Arts in Valencia oraz w Turcji na Ankara Bilkent University. Uczył na letnich warsztatach jazzowych w Czechach - Praga, w Ukrainie - Lwów i kilkunastu miastach Polski. Jest dyrektorem muzycznym Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie.
Od 1994 do 2011 Piotr Baron prowadził swój autorski, cotygodniowy program w Polskim Radio Wrocław, a od 2012 przeniósł swoją aktywność radiową do radioJAZZ.fm. Recenzuje i publikuje w Jazz Forum, do niedawna także w Diapazon.pl. Obecnie Piotr Baron koncertuje intensywnie w Polsce i Europie ze swoim kwintetem, a także gościnnie z wiodącymi grupami jazzowymi (Jacek Niedziela-Meira, Krzysztof Herdzin, Wierba & Schmidt Quintet, Zbigniew Czwojda Big Wroclove Band, Natalia Niemen, Marcin Wawrzynowicz, Marek Bałata). 
Piotr baron Quartet występuje w składzie: Piotr Baron – sax, Michał Tokaj – piano, Michał Kapczuk – bas, Przemysław Jarosz    - drums.
www.baron.cba.pl
 
Organizator:
ZACHODNIOPOMORKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
Restauracja SZCZECIN
KONCERT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO SZCZECIN
Patronat medialny:
Kurier Szczeciński
Polskie Radio Szczecin

  
     

Warto posłuchać:

Marek Bałata Chopin Sekstet & Orkiestra Akademii Bethovenowskiej
CHOPIN / preludium Emoll
http://www.youtube.com/watch?v=Zwxuy-C1dm8&feature=relmfu

STATUS MOJEGO JA / wiersz Niemena - improwizowany
http://www.youtube.com/watch?v=kpXFnwS3CdI&feature=related

COM UCZYNIŁ / TVP Hołdys Guru
http://www.youtube.com/watch?v=xDQ9AAP4-Ss
 

 

ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
„JAZZ NA ROGATKACH”
Dom Kultury „Klub Skolwin” ul. Stołczyńska 163, SZCZECIN-SKOLWIN
04.11.2012 (NIEDZIELA) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY


wystąpi

FREE BLUES BAND

Grupa bluesowa grająca już ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 r. Miedzy innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top `85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem - Białystok, Baltic Blues, Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Pilawą, Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów bluesowych na FAMIE w Świnoujściu, Bluesada, Żmigród itd. … W 1989 laureat II miejsca na festiwalu na Łotwie - Liepajas Dzintars (łotewski odpowiednik naszego Jarocina) Odbył cykl koncertów w Holandii, RFN, Łotwie i Estonii itd. F.B.B. aktywnie koncertował, jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Janem “Izbą” Izbińskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Grali w Poznaniu (Blues Fair 95′) 2 godzinny jam z gwiazdą bluesa, legendarnym muzykiem TAJ MAHAL. W maju 1995 r. zorganizowany został koncert „Free Blues Band i jego goście”, który trwał 7,5 godziny non stop (grał tylko F.B.B.) Wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa. W lipcu `96 grali na “Przystanek Woodstock 96″, Jesień z Bluesem 96′ w Białymstoku. W roku następnym po raz jedenasty na Rawa Blues Festiwal 97′. Rok 1997 i 98/99 to również koncerty z Carlosem Johnsonem, festiwal w Augustowie, Blues Expres, jam session z Hiriamem Bulockiem we Free Blues Club w Szczecinie. W kwietniu 2003 wydana została kolejna płyta pt: Big Game. W 2003 zespół brał udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem oraz odbył trasę koncertową w Norwegii zakończoną koncertem na Notodden Blues Festival. W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzystą Deep Purple – Steve`m Morse oraz grał na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie, jako suport przed koncertem Deep Purple. Odbyła się także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum - Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band. F.B.B. wydał płytę pt “Casper The Cat”, w której nagraniu wziął udział sam Chris Farlowe. W sierpniu 2005 zespół odbył trasę koncertową na terenie Węgier wraz z Adamem Torokiem & Mini, biorąc udział miedzy innymi na “II Toparti Jazz-Rock-Blues Fesztival” oraz “Dunaparty Fesztival”. W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple). Zespól stale współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku. A 3 ostatnie lata przed śmiercią, Nalepa koncertował wyłącznie z Free Blues Band i to z F.B.B. zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. W listopadzie 2008 „suportowali” koncert Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W Listopadzie 2009 zagrali ponownie dwa koncerty z Ianem Paicem. Pierwszy odbył się w Bydgoszczy na Drum Fuzje oraz we Free Blues Club w Szczecinie z okazji 30 - lecia zespołu. W czerwcu 2010 F.B.B. otwierał koncert Johna Mayalla (!) a w listopadzie 2010 Johnnego Wintera „!!!” Zespół w dalszym ciągu aktywnie koncertuje. Poza tym regularnie od 18 lat w jeden z piątków każdego miesiąca grają koncert w firmowym Free Blues Club w Szczecinie. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.
Strony internetowe: www.freebluesband.pl www.freebluesclub.pl

Skład zespołu:
Andrzej Malcherek - guit. voc. - leader
Agnieszka Malcherek - hammond organ
Bartosz Jurgiel - bass guit.
Marcin Osiecki- drums

Organizator:
ZACHODNIOPOMORKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
www.zsj.com.pl

DOM KULTURY „Klub Skolwin”
www.klubskolwin.pl


KONCERT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO SZCZECIN


Patronat medialny:
  

Hanza Jazz Festiwal 24 - 27.10.2012 r.

hanza2012_1.png

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza na VIII edycję festiwalu pn. Hanza Jazz Festiwal. W dniach od 24 do 27 października 2012 roku Koszalin stanie się stolicą Jazzu. Zjadą do nas bowiem najlepsi polscy muzycy, oraz młodzi artysci, przyszłosć sceny muzycznej w naszym kraju.
 
 Podczas festiwalu przeprowadzone zostaną warsztaty muzyczne, które poprowadzą czołowi polscy artysci, specjalizujący się na co dzień w muzyce jazzowej. Koszt udziału w warsztatach to 40 złotych. Dodatkowo każdy z uczestników festiwalu ma możliwość noclegu w Koszalinie. Koszt jednej doby to 25 złotych.

W skład kadry instruktorów wejdą:

JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI – combo, gra zespołowa
 
ADAM WENDT – saksofony
 
ARTUR DUTKIEWICZ – fortepian, instr. klawiszowe
 
MIKE RUSSELL (USA) – gitara
 
ZBIGNIEW LEWANDOWSKI – perkusja, instr. perkusyjne
 
TOMASZ GRABOWY – git. basowa, kontrabas
 
SIBEL KOSE (Turcja) – spiew
 
DANUTA BŁAŻEJCZYK - spiew

 Warsztaty muzyczne to jednak jedna z wielu atrakcji, jakie przygotowalismy dla naszych gosci. Każdy dzień festiwalu kończyć będą koncerty z udziałem gwiazd. Szczegółowy program festiwalu, regulamin, kartę zgłoszeniową, znajdą Państwo pod adresem www.hanza.koszalin.pl

 W razie pytań prosimy o kontakt z dyrektorem artystycznym festiwalu w Szczecinie, Bogdanem Bogiel, tel. 602 377 697, e-mail: bogdan.bogiel@tvp.pl

11 sierpnia 2012

B E R N A R D M A S E L I
&
K R Z Y S Z T O F  Ś C I E R A Ń S K I
WYSTĄPIĄ:
BERNARD MASELI - wibrafon

KRZYSZTOF  ŚCIERAŃSKI - gitara basowa

maseli____ciera__ski.jpg

maseli_3_1.jpg

Bernard Maseli - muzyk, wibrafonista, kompozytor, pedagog, realizator nagrań, wirtuoz gry na instrumencie KAT - elektroniczny wibrafon. Absolwent oraz wykładowca z tytułem doktora habilitowanego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1985 jest członkiem zespołu "Walk Away" który reprezentuje stylistykę „fusion”, polegającą na łączeniu wielu gatunków muzycznych, początkowo pod silnym wpływem czołowych przedstawicieli tego gatunku, z czasem stworzył własne charakterystyczne brzmienie. Jest założycielem grupy "The Globetrotters" z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Jakubem Badachem. Od 2006 jest członkiem międzynarodowej grupy "The Colors" (Krzysztof  Ścierański, Marek Raduli, Bernard Maseli, Paul Wertico). Bernard Maseli bierze udział w wielu festiwalach muzycznych, stale koncertuje w kraju, jak również za granicą. Jest propagatorem muzyki rozrywkowej i jazzu pod hasłem „Mała Akademia Jazzu”,spotykając się każdego roku z młodzieżą na kilkudziesięciu audycjach w całej Polsce oraz wykładowcą na licznych kursach i warsztatach perkusyjnych. Brał udział w licznych nagraniach płyt CD. Współpracował także z wieloma muzykami, m.in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Jakubkiem, Ireneusze Głykiem, Anną Marią Jopek, Nippy Noyą. Od lat uznawany za najwibitniejszego polskiego wibrafonistę.

aa.FOTO_cb_2_4.jpg

Krzysztof  Ścierański – polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny.
Jest muzycznym samoukiem. Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.
W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalnosci przez grupę  Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.
Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki i inni.
Uznawany za "pierwszą gitarę basową" w Polsce.

IV J A Z Z  P I K N I K  N A D  Z A L E W E M
S T E P N I C A 2 0 1 2

step.2012.jpg

*

K O M E D A  P R O J E C T  U S A

(POLISH SUMMER TOUR 2012)

WYSTĄPIĄ:

Krzysztof Medyna - saksofon tenorowy, sopranowy

John Bailey - trąbka, flugelhorn

Andrzej Winnicki - fortepian

Don Falzone - kontrabas

Michael Winnicki - perkusja

P7180012_1.JPG

Komeda Project:  Świeże Oblicze Legendy Jazzu
Bruce Lindsay/All About Jazz
Komeda Project to przedsięwziecie poswięcone muzyce wielkiego polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy. Komeda zmarł młodo – kilka dni przed swymi 38-mymi urodzinami. W ciągu swego stosunkowo krótkiego życia, skomponował wiele muzyki filmowej i tematów jazzowych. Jest również odpowiedzialny za sławny Astigmatic (Polskie Nagrania, 1965), jeden ze 100 Albumów Jazzowych, które wstrząsnęły swiatem wg. brytyjskiego magazynu Jazzwise.
Nie zaskakuje więc chyba wcale chęć złożenia hołdu takiemu muzykowi, bo zespoły typu Tribute i nagrania “ku pamięci” są dosyć częste w swiecie jazzu. Komeda Project to jednak nie tylko akt hołdu na ołtarzu dorobku Wielkiego Artysty.
Kwintet, kierowany przez pianistę Andrzeja Winnickiego i saksofonistę Krzysztof Medynę, umiejscawia kompozycje Komedy w perspektywie 21-go wieku – można w nich nadal rozpoznać komedowskie tematy, ale aranżacje Winnickiego oraz interpretacje muzyków grupy umiejscowiają tę muzykę prosto w czołówce współczesnego jazzu ...(czyt. więcej)

KP_003_1.JPG
Krzysztof Medyna jazzową karierę zaczynał w Klubie Studentów Politechniki Szczecińskiej „Kontrasty”, gdzie oprócz jazzowych gig’ów grywał także ze Studiem Pantomimy Politechniki pod kierownictwem Zbigniewa Zdanowicza.
Na Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, w roku 1971 był studentem Zbigniewa Seiferta. W roku 1973 jako członek zespołu Quidam Jazz Quartet wystąpił na festiwalu Jazz nad Odrą, gdzie grupa Quidam zdobyła wyróżnienie obok grupy Laboratorium. Jedyna wówczas nagroda festiwalu, pierwsza, została przyznana zespołowi Henryka Słaboszewskiego. W latach 1975-1978 Krzysztof przebywał i występował w Skandynawii, a po powrocie do kraju, wraz z pianistą Andrzejem Winnickim założyli grupę Breakwater. Na festiwalu Jazz nad Odrą w roku 1979 Breakwater zdobył pierwszą nagrodę w kategorii zespołowej, a Krzysztof ex equo z wrocławskim tubistą, Dominikem Wittem zdobył pierwszą nagrodę w kategorii solistów, instrumentalistów. Po tym sukcesie Breakwater dokonał szeregu nagrań dla rozgłosni radiowych w Szczecinie, Opolu, Lublinie i Warszawie. Występował we wszystkich ważniejszych klubach Polski i jako laureat Jazzu nad Odrą wystąpił na festiwalu Jazz Jamboree.
Rok później Krzysztof Medyna został zaproszony przez Sławomira Kulpowicza do występu na festiwalu JnO w grupie Jazz nad Odrą All Stars, która bardzo szybko przerodziła się w zespół pod znaną nazwą Sławomir Kulpowich In/Formation.
W tej formacji Krzysztof koncertował aż do wyjazdu do USA, gdzie zamieszkuje od roku 1982 do chwili obecnej. W międzyczasie występował w aglomeracji nowojorskiej z takimi muzykami jak Greg Maker, Dave Braham, Fukushi Tainaka, Kengo Nakamura i szeregiem innych. W roku 1993 ponownie z Andrzejem Winnickim odtworzyli grupę Breakwater, lecz tym razem w amerykańsko-polskim składzie. Występowali w takich klubach jak „
The Five Spot”, „Bar 55”, „Zanzibar”, „Club Bene”, „Down Town” i ‘Van Gogh’s Ear”.


8 maja 1993 roku Krzysztof Medyna akompaniował Czesławowi Niemenowi w koncercie zatytułowanym „Trzydziestolecie Prarcy Artystycznej Czesława Niemena” w Town Hall Theatre na Manhattanie.
W roku 1995 Krzysztof przygotował i zaprezentował trzydziesci półgodzinnych audycji radiowych z cyklu „Tradycje Polskiego Jazzu” dla rozgłosni Nasze Radio, zlokalizowanej w miejscowisci Fort Lee w stanie New Jersey.
Ze współpracy z młodym koreańskim reżyserem filmowym Doc Kim zrodziła się w roku 1996 muzyka do jego filmu „Moonwalker”, którą Krzysztof skomponował i nagrał. Film jako taki zdobył Grand Prix na festiwalu w Seulu. W tym samym czasie Krzysztof Medyna stał się członkiem grupy twórczej „Emocjonalistów”, zrzeszającej głównie artystów plastyków różnych narodowosci, założonej przez polskiego rzeźbiarza, Lubomira Tomaszewskiego. Do chwili obecnej z tej okazji zagrał on wiele koncertów, włączając w to koncerty z polskim organistą klasycznym Andrzejem Trembickim, amerykańskim wiolonczelistą Timothym Imlay oraz eksperymentalną grupą tańca improwizowanego pod kierownictwem Kathryn Kollar.

W roku 2000 grupa Breakwater pod zmieniona nieco nazwą, a mianowicie pod nazwą Electric Breakwater, wydała płytę kompaktową, zatytułowaną „In The Bush”. W nagraniach wziął udział basista Mark Eagan oraz perkusista Rodney Holmes. Jesienią 2002 roku z inicjatywy Krzysztofa Medyny i Andrzeja Winnickiego powstał Kwintet Komeda Project, kiedy to wystąpił po raz pierwszy w klubie Van Gogh’s Ear. Koncert promocyjny Kwintetu odbył się jednak 23 stycznia 2003 roku w
Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, a koncert promocyjny płyty „Crazy Girl” miał miejsce 8 lutego 2007 roku w tym samym miejscu. Zespół stale występuje w „Trumpet Jazz Club”, „Van Goghs Ear”, „Luna Rosa Jazz Club”, „Cornelia Street Cafe”, wziął udział w Williamsburg Jazz Festival. a w sierpniu roku 2005 otworzył projekcję filmu Romana Polańskiego „Nóż w Wodzie” w Sculpture Park w Nowym Jorku. Wystąpił też w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w Fundacji Kosciuszkowskiej w Nowym Jorku, a także na Festiwalu „92 Y Street” w tymże miescie.
W roku 2009 ukazała się druga płyta kompaktowa zespołu, zatytułowana „Requiem”.
(
recenzja, sesja nagr.)
Czerwiec br. -
promocja książki A, Makowicza - "Grać pierwszy fortepian".
Prowadzi własną audycję - "Sam na Sam z K. Medyną" w
Polskim Radiu USA.

IMG_8167_002_1.JPG
John Bailey
Od prawie trzech dekad, muzyk jazzowy John Bailey dąży do oryginalnego i osobistego stylu gry na trąbce. Głęboko zakorzeniona w dziedzictwie trąbki jazzowej, gra Johna jest smiała i bez obawy stawiająca czoło różnym muzycznym wyzwaniom ale jednoczesnie pełna liryzmu i o bogatym brzmieniu.

 

Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1995 roku i przejechaniu całego swiata koncertując z Ray Charlesem w 1996 roku, Jan rozpoczął swoją kadencję z New World Spirit Ray’a Barretto. Ta współpraca doprowadziła do wielu międzynarodowych występów, nagrań i koncertów na praktycznie każdej scenie jazzowej w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego nagrania z Barretto zawierają "Portraits in jazz and Clave" z Joe Lovano, Kenny Burrell, Eddie Gomez i Steve Turre, "Trance Dance" z Jamesem Moody i "Homage to Art" - hołd złożony Art Blakey z John’em jako solistą i kompozytorem.

Już jako 18-latek John miał niepowtarzalną okazję do grania i studiowania z Woody Shaw. Wpływ Woody w ciągu tego krótkiego okresu pokazał mu znaczenie dążenia do indywidualnego stylu. W ciągu kolejnych kilku lat John grał i / lub nagrywał z wieloma sławami jazzu, w tym Clark Terry, Bob Berg, Dave Liebman, Michael i Randy Brecker, Clare Fischer, McCoy Tynerem, JJ Johnson, Gerry Mulligan, Bobby Watson, Joe Henderson, Frank Tiberi i jego głównymi mentorami, Gary Campbell i Ira Sullivan.

Ogromne doswiadczenie jakie posiada John w graniu z dużymi zespołami obejmuje Buddy Rich Band, Woody Herman Orchestra, Vanguard Jazz Orchestra, Arturo O'Farrills Afro-Latin Jazz Orchestra i Frank Sinatra, Jr.

John zdobył BM w Eastman School of Music i MM na Uniwersytecie w Miami. John nagrawał dla wielu wytwórni płytowych takich jak Fantasy, Blue Note, BMG, Universal i Capital-EMI, Sony, MasterWorks CBS, Delmark i w wielu niezależnych wytwórniach z różnymi artystami. Często pojawia się jako wizytujący artysta/wykładowca na uniwersytetach, festiwalach i warsztatach jazzowych na całym swiecie.

KP_005_1.JPG
Andrzej Winnicki
Pianista od 1982 na stałe mieszkający i grający w Stanach Zjednoczonych. Ukończyl PSM II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Dwukrotny uczestnik Warsztatow Jazzowych w Chodzieży. Trzykrotnie uczestniczył w festiwalu Jazz nad Odrą – w 1976 r. z Kwintetem Andrzeja Winnickiego; - w 1978 jako lider grupy Antidotum oraz ponownie - w 1979 jako co-lider (z Krzysztofem Medyną) grupy Breakwater, kiedy to Breakwater zdobył główną nagrodę festiwalu w kategorii zespołowej. Andrzej był głównym kompozytorem muzyki granej przez kwintet Breakwater. Głównie jego kompozycje grupa nagrywała podczas wielu sesji nagraniowych dla rozgłosni radiowych w Szczecinie, Opolu, Lublinie, Bydgoszczy i innych. Andrzej Winnicki był również jednym z szesciu finalistów konkursu w ramach Międzynarowowego Festiwalu Pianisów Jazzowych w Kaliszu w 1977 roku. Na początku lat 80-tych, z grupą Breakwater, koncertował we wszyskich ważniejszych klubach jazzowych w Polsce (włącznie z legendarnym warszawskim Akwarium), uczestniczył w koncertach w ramach Pomorskiej Jesieni Jazzowej, oraz w byłym Związku Radzieckim, Czechosłowacji i NRD. Współpracował z trębaczem Andrzejem Przybielskim.

Po wyjeździe do Stanów i obowiązkowym okresie “aklimatyzacji”, w drugiej połowie lat 80-tych, Andrzej wznowił swoją działalnosć muzyczną, grając na pełny etat przez ponad dwa lata w kasynach gry w Atlantic City. Był to okres prawdziwej swietnosci i “prosperity” tego Las Vegas na Wschodzie Stanów Zjednoczonych.
Na początku lat 90-tych, gdy muzyczne drogi Andrzeja i Krzysztofa Medyny zeszły się ponownie reaktywowała się, w polsko-amerykańskim składzie, grupa Breakwater. Gdy do grupy dołączyli: basista Mark Egan i perkusista Rodney Holmes, już pod zmienioną nazwą jako Electric Breakwater - wytwórnia J-Bird Records wydała CD grupy zatytułowany “In the Bush”. Płyta zawiera 9 kompozycji Andrzeja i jedną Krzysztofa Medyny. Od 2004 Andrzej Winnicki jest co-leaderem grupy Komeda Project, utworzonej z myslą o propagowaniu muzyki Krzysztofa Komedy w Stanach Zjednoczonych. Kwintet Komeda Project wydal do tej pory dwa albumy nagrane dla wytwórni WM Records: “Crazy Girl” w 2007 roku, oraz “Requiem” dwa lata póżniej. Płyta “Requiem” zagosciła w pierwszej setce najlepszych płyt jazzowych w plebiscycie krytyków jazzowych za rok 2009, organizowanym co roku przez tygodnik Village Voice. W ramach Komeda Project, Andrzej koncertował i nagrywał z wieloma czołowymi muzykami nowojorskiej sceny jazzowej - Jeremy Pelt, Russ Johnson, John Bailey, Ralph Alessi, Scott Colley, Drew Gress, Sean Conly, Don Falzone, Eivind Opsvik, Michael Bates, Nasheet Waits, Rudy Royston, Jeff Davis i wielu innych. Andrzej Winnicki grał w wielu prominentnych klubach jazzowych Manhattanu, takich jak legendarny już The 5 Spot, Cornelia Street Café, The 55 Bar, Zanzibar i innych. Wraz z Komeda Project, uczestniczył w Williamsburg Jazz Festiwal oraz 92nd Street Y Festiwal w Nowym Jorku. Oprócz działalnosci stricte jazzowej Andrzej Winnicki występował również ze znanymi gwiazdami Broadway’u – jak Joel Grey i Bernadette Peters, królową muzyki disco Glorią Gaynor oraz z leaderem formacji Blues Traveler, John’em Popperem.

KP_009_1.JPG
Don Falzone
Basista Don Falzone gra zawodowo od ponad trzydziestu lat. Jego muzyczna kariera jest bardzo zróżnicowana.

W 2009 roku wydał " Stand Clear of the Closing Doors ", swją pierwszą płytę z oryginalnymi kompozycjami, na której grają Donny McCaslin, Adam Rogers, Eric Halvorson, Bruce Saunders, Maucha Adnet i Vana Gierig. W 2011 roku ukazała się druga płyta solowa Don’a, zatytułowana "August Quartet” z Johnem Hart’em, Jed Levy i Eric Halvorson.

 

Od 2006 do 2010 Don Falzone wiele koncertował z gwiazdą kabaretu Ute Lemper, występując w takich salach jak Lincoln Center w Nowym Jorku, Akropol w Atenach, Concertgebouw w Amsterdamie i Royal Opera House w Dreźnie.

W 2006 roku Don zagrał w produkcji Hala Willner - przedstawieniu "Came So Far for Beauty" - hołdzie dla Leonarda Cohena. Z tą produkcją podróżowała po swiecie. Występy w Sydney Opera House zostały sfilmowane do dokumentalnego filmu "I’m Your Man", gorąco przyjętego przez krytyków i publicznosć.
Ukazał się również krążek CD o tej samej nazwie, z koncertów na żywo w Brighton, w Anglii.
W koncertach tych brali udział tacy artysci jak Rufus Wainright, Martha Wainright, Nick Cave, Laurie Anderson, Antony, Beth Orton, Lou Reed, Teddy Thompson, Perla Batalla, Julie Christensen, Jarvis Cocker i Handsome Family.

Don występował również w Carnegie Hall z Rufusem i Marthą Wainright, Lou Reed’em i Laurie Anderson podczas dorocznego Wainright Christmas Show w 2006 r.

W 1997 roku Don koncertowł głównie z Madeline Peyroux, występując na wielu festiwalach jazzowych w tym Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, oraz na miedzynarodowych festiwalach jazzowych w Vancouver i w Montrealu .

Można go usłyszeć na scieżkach dźwiękowych “Fire Walk With Me”, “Primary Colors”, “Until The End Of The World”, “The Stepford Wives”, “Blaze”, and “Sea of Love”.

Don Falzone występował lub nagrywał z wieloma innymi wielkimi artystami, w tym Dave Alvin, Leni Stern, Marianne Faithful, David Lindley, Ry Cooder, Tom Waits, Victoria Williams, Bo Diddley, Marc Ribot, David Lynch, Syd Straw, Jewel, Robin Holcomb, Howard Levy i kd Lang, aby wymienić tylko kilkoro z nich.

KP_015_1.JPG
Michael Winnicki
To niespełna 20 letni jeszcze perkusista stojący na progu bardzo obiecującej kariery. Edukację muzyczną rozpoczął Michael bardzo wczesnie - w wieku 6 lat, od lekcji nauki gry na skrzypcach, których udzielała mu jego mama – profesjonalna skrzypaczka.

Przygoda z perkusją zaczęła się dwa lata później, gdy na swoje ósme urodziny Michael dostał swój pierwszy prawdziwy zestaw pekusyjny i podjął regularne lekcje nauki gry na tym instrumencie u ówczesnego perkusisty grupy Electric Breakwater – Dave’a Anthony.
Obecnie, od dwóch lat Michael jest studentem w klasie perkusji legendarnego pałkera Victora Lewis’a (Stan Getz/ Woody Shaw/Dexter Gordon) na Rutgers University. Michael Winnicki jest pierwszym studentem w historii tej uczelni studiującym jednoczesnie jazz na wydziale jazzowym i klasyczne instrumeny perkusjne (kotły, marimba, ksylofon itd.) u Joe Tompkins’a (NYC Ballet/NY Philharmonic) na wydziale klasycznym. Formalne lekcje na klasycznych instrumentach perkusyjnych rozpoczął Michael w wieku lat 15-tu u Greg’a Giannascoli, wykładowcy na Juliard Shool of Music (Preparatory Division).
Michael ma za sobą doswiadczenie grania w profesjonalnych orkiestrach symfoniczych takich jak Plainfield Symphony Orchestra, Bravura Philharmonic i Symphony Novella. Gdy miał niespełna 17 lat, będąc członkiem orkiestry symfonicznej New Jersey Youth Symphony, odbył się nowojorski debiut Micheal’a w Carnegie Hall (Stern Auditorium). Michael Winnicki jest również utalentowanym kompozytorem. Grupa Komeda Project ma w swoim repertuarze jego ciekawe, wymagające kompozycje. Mimo swojego młodego wieku Michael może poszczycić sie historią współpracy z muzykami jazzowymi takiej klasy jak Jeremy Pelt, Russ Johnson, Charles Tolliver, Michael Richmond, Adam Bałdych, Michael Bates, Don Falzone, Krzysztof Medyna i inni.

*

 

22 LIPCA 2012 godz. 17 Teatr Letni - Park Kasprowicza

 

NATALIA PASTEWSKA & FRIENDS
WYSTĄPIĄ:
Natalia Pastewska - wokal
Przemysław Raminiak – fortepian
Tomasz Wendt – saksofon tenorowy
Bartek Kucz – gitara basowa
Ireneusz Budny - perkusja

15 LIPCA 2012 godz. 17 Teatr Letni - Park Kasprowicza

PIOTR KUŁAKOWSKI QUARTET
W SKŁADZIE:

PIOTR LESZEK KUŁAKOWSKI - kontrabas (leader)
TOMASZ GRZEGORSKI - saksofon tenorowy, klarnet basowy
PIOTR MANIA - fortepian
TOMASZ SOWIŃSKI - perkusja

KONCERTY Z CYKLU - JAZZ NA ROGATKACH

 

10 czerwca 2012 godz 17 - KLUB "DELTA" Szczecin Dąbie
ul. Racławicka 10

„WIATR OD MORZA, czyli big beat po szczecińsku”

Po projekcji - rozmowa z twórcami i uczestnikami filmu.

W częsci drugiej - koncert:

ZBIGNIEW WŁODARCZK TRIO - AKUSTYCZNIE
2w__odarczyk.jpg
WYSTĄPIĄ:
ZBIGNIEW WŁODARCZYK - gitara, wokal
BARBARA WŁODARCZYK - wokal
WOJCIECH RAPA - gitara, wokal

„WIATR OD MORZA, czyli big beat po szczecińsku”

wiatr....jpg
Film „Wiatr od morza, czyli big beat po szczecińsku” wyreżyserował Mieczysław Szewłoga, a producentem jest Bogdan Bogiel. To historia o szczecińskich zespołach i muzykach, którzy zaczynali kariery w latach 60-tych, w Szczecinie.

( patrz też - zakładka - Management)

 

Na parterze odrapanej oficyny przy ulicy Pocztowej 6, w mieszkaniu mamy Zbyszka Włodarczyka powstaje pierwszy szczeciński gitarowy zespół „Nieznani” (z Heńkiem Sawickim, zwanym Fabianem). W slad za nimi zaczynają powstawać kolejne grupy: Kon Tiki,  Święci, Następcy Tronów, Demony i dosć szybko dołączają do uznanych już w kraju Filipinek i Heleny Majdaniec.

Helena Majdaniec trafia do Niebiesko Czarnych, Marek Mataczyński do ABC Andrzeja Nebeskiego, Wojtek Rapa m.in. do Waweli, a Henryk Fabian do Czerwono Czarnych, który to zespół bierze pod swoje skrzydła Szczecińska Estrada zarządzana przez Jacka Nieżychowskiego. Obecnosć w miescie Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk, Zbigniewa Bizonia, Wiesława Bernolaka czy Ryszarda Poznakowskiego staje się więc powoli stałym elementem krajobrazu. Najczęsciej można było spotkać ich w Sorrento. Znani mieszali się tam z Nieznanymi, a niezwykle popularni w kraju wokalisci Henryk Fabian i Kasia Sobczyk zawiązali nawet całkiem prywatny duet.

- W filmie o szczecińskim mocnym uderzeniu chcemy opowiedzieć historię tego zjawiska, zaprezentować nie tylko wielkie osiągnięcia artystyczne (jak choćby autentyczne, chałupnicze nagrania z 1964 roku zespołu „Nieznani”) ale i pokazać pasję tworzących je ludzi – mówi Bogdan Bogiel, producent filmu.


 

14 maja - godz. 20 - RESTAURACJA SZCZECIN (d. TIGER CLUB)
ul.Felczaka 9

M A R I A N N A W R Ó B L E W S K A
&

WOJCIECH KAMIŃSKI TRIO

marianna_wr__blewska_1.jpg

WYSTĄPIĄ:

MARIANNA WRÓBLEWSKA - spiew,
WOJCIECH KAMIŃSKI - fortepian,
JANUSZ KOZŁOWSKI - kontrabas,
BOGDAN KULIK - perkusja.

 

marianna_wroblewska_1.jpg
MARIANNA WRÓBLEWSKA
Była laureatką tzw. "Złotej dziesiątki" II Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 1963 wraz z Haliną Frąckowiak i Zdzisławą Sosnicką.

Zauważono ją i od tamtej pory jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Od 1967 współpracowała z zespołem Rama 111. W 1968 r. odniosła swój pierwszy, poważny sukces zdobywając I nagrodę na festiwalu "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu i została uznana za nadzieję polskiej wokalistyki jazzowej.  Śpiewając przede wszystkim jazz, nie stroniła od ambitnej piosenki. Współpracowała ze studiem piosenki Pagartu. W 1974 na Coupe d'Europe w Villach w Austrii wspólnie z Anną Jantar i Tadeuszem Woźniakiem zdobyła III nagrodę.

Występowała z najlepszymi zespołami i solistami jazzowymi - Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym. Współpracowała z zespołami Bizony, Paradox, SBB, Old Timers, Rama 111, Swing Workshop. Była wokalistką Zespołu Jazzowego Zygmunta Wicharego. Koncertowała w ZSRR, NRD , RFN, USA, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Syrii, Bułgarii i na Węgrzech.
Ostatnim poważnym koncertem przed długą przerwą w aktywnosci estradowej był udział w Sopot Molo Jazz Festiwal 1998 r. Po 11 latach przerwy Marianna Wróblewska, wzięła udział w II edycji jazzowego spektaklu „ Śpiewając Jazz”, którego premiera miała miejsce na Festiwalu Jazz Jamboree w listopadzie 2009 r. w Teatrze Polonia w Warszawie.

Marianna_Wrblewska_2009r__piewajc_Jazz_1.jpg

Mariann_Wr__blewska_2011_1.jpg

Jej siedem albumów dowodzi, że jest artystką o szerokich możliwosciach interpretacyjnych i zjawiskiem niepowtarzalnym na polskim rynku muzycznym. Posiada wspaniały, "czarny" głos o ogromnej skali. Wybrana dyskografia: 1972 – Sound of Marianna Wróblewska (cytat z okładki: „Pierwsza indywidualnosć w dziejach polskiej wokalistyki jazzowej, Marianna Wróblewska, oddaje w ręce melomanów swoją pierwszą płytę długogrającą. W historii polskiej fonografii jazzowej byłaby to pierwsza płyta długogrająca nagrana przez wokalistkę, gdyby utrwalona była na niej muzyka wyłącznie jazzowa. Ale tak nie jest. Niejednolity - pod względem prezentowanych gatunków muzycznych charakter tej płyty nie jest jednak dziełem przypadku, ani, tym bardziej, gestem w stronę różnorodnych gustów słuchaczy. Uzasadnia go cała dotychczasowa biografia artystyczna Marianny Wróblewskiej, stanowiąca wędrówkę po różnych regionach muzyki...”), 1973 – Byle bym się zakochała, 1978 – Feelings of Marianna Wróblewska, 1980 – Odpowiednia dziewczyna, 1988 – Privilege, 1990 - Wieczór samotnych pań.
Artystka po latach przerwy w aktywnym koncertowaniu wróciła na estradę z nowymi siłami, werwą i pomysłami. Po ostatnich koncertach wydaje się, że zaplanowana przerwa wyszła artystce jak najbardziej na dobre. Nowe brzmienie, jeszcze mocniejszy i klarowny głos oraz bardzo szeroki i różnorodny repertuar to nowe, atrakcyjne oblicze Divy Polskiego Jazzu.

*

Wojciech_Kami__ski_2.jpg
Wojciech Kamiński - pianista, organista, kompozytor i aranżer.
Na fortepianie gra od 3-go roku życia, a do szkoły muzycznej został przyjęty w wieku 5-ciu lat. Będąc uczniem  Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, zainteresował się już muzyką jazzową słuchając Radia Luxemburg. Jak sam wspomina, radio to, podobnie jak muzyczne audycje Willisa Canovera w Głosie Ameryki, stanowiły okno przez które, w tamtym czasie, można było tę muzykę chłonąć. Pierwszy swój zespół jazzowy założył w czasach szkolnych, co nie spotkało się z życzliwym przyjęciem ze strony władz szkoły.
Oficjalnie zadebiutował w r. 1961 jako muzyk grupy Ragtime Jazz Band, a już w 1965 zdobył główną nagrodę - Złotą Tarkę, przyznaną po raz pierwszy w historii festiwalu. Był też związany z Teatrem Piosenki warszawskiego Klubu Stodoła, początkowo jako kierownik muzyczny, a później jako jazzman.
W latach 1964-1965 działał w zespole Warszawscy Stompersi, a później wraz z Henrykiem Majewskim i Jerzym Kowalskim utworzył grupę Old Times. Kolejne zespoły, z którymi współpracował to Royal Rag, Big Band "Stodoła", Hagaw, Gold Washboard, Sami Swoi. W 1978 r. ze swoim własnym zespołem występował na warszawskim festiwalu Old Jazz Meeting. W latach 1979-1981 był pianistą i organistą zespołu Swing Workshop, który utworzył z Januszem Zabieglińskim.

Udzielał się też jako pedagog w warsztatach muzycznych organizowanych w Chodzieży i Bolesławcu oraz pełnił funkcję Szefa Szkolenia w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Ponadto zrealizował recitale telewizyjne „Ragtime'y Scotta Joplina” oraz „Muzyczny swiat W. Kamińskiego” i nagrania dla archiwum Polskiego Radia. Oprócz występów w kraju ma na swoim koncie liczne koncerty za granicą (Finlandia, NRD, RFN, Szwecja). W r. 1982 rozpoczął karierę solową. Współpracował także z wieloma piosenkarzami, nie tylko jazzowymi (Danuta Błażejczyk, Irena Jarocka, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Andrzej Rosiewicz, z zespołem Aleksandra Bema), a także z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską. Często koncertuje solowo.
Przejawem działalnosci kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów.
Wsród wielu nagranych płyt, należy wymienić: Płytę z serii Polish Jazz vol. 66 Open Piano, nagrania autorskie Warsztaty nr 1: Wojciech Kamiński i Warsztaty nr 2 (nagrana wspólnie z nieżyjącym już Henrykiem Majewskim) oraz nagrane solo Ragtime i Standardy przy kominku. Brał udział w sesjach nagraniowych Krzysztofa Zgrai, Maryli Rodowicz i wielu innych muzyków jazzowych i rozrywkowych.
Jest profesorem w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz od wielu lat w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli. Od lat jest jurorem konkursów Złota Tarka. Jest odznaczony Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury. Za całokształt z okazji 50-lecia pracy na scenie i 65 urodzin otrzymał w roku 2011 nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od sierpnia 2011 wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.

Janusz_Koz__owski_1.jpg
Janusz Kozłowski - kontrabasista jazzowy.

Muzyką jazzową zainteresował się w czasie nauki w szkole. W 1959 r. debiutował jako jazzman we wrocławskim Far Quartet Jerzego Pakulskiego. Potem grał w zespole Tadeusza Errolla Kosińskiego. W latach 1961-1963 współpracował z zespołem Zygmunta Wicharego. W 1963 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie związał się z grupą New Orleans Stompers. Grał też w zespole Bossa Nova Combo oraz z Krzysztofem Komedą. W 1965 r. został kontrabasistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Równoczesnie grał w sekcji towarzyszącej grupie Novi Singers, współpracował i nagrywał z Mieczysławem Koszem i Michałem Urbaniakiem. W 1969 r. w trio Włodzimierza Nahornego odbył tournée po kraju z amerykańskim saksofonistą Hankiem Mobleyem. Z zespołami Adama Makowicza, Andrzeja Kurylewicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z grupą Paradoks i z Kwintetem Alber-Strobel występował na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree w Warszawie, festiwalu Old Jazz Meeting w Warszawie i Studenckim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. W latach 1979-1981 grał w zespole Swing Workshop. Potem związany był z zespołami Old Timers i Swing Session. Uczestniczył w nagraniu wielu płyt z serii Polish Jazz. W 2002 r. nagrał autorski CD Janusz Kozłowski: Friends. Koncertuje w kraju i za granicą, w niemal wszystkich krajach Europy, w Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Syrii, Mongolii, USA i Kanadzie. W 2006 r. został laureatem "Złotej Tarki" na Old Jazz Meeting w Iławie.

Bogdan_Kulik_1.jpg
Bogdan Kulik - perkusista.

Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w roku 1970 zdał egzamin do "Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji" pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od roku 1978 pracował w Big Bandzie "Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji" Andrzeja Trzaskowskiego aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. Przez 15-cie lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego "Marek i Vacek". Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny. Na stałe gra w zespole Old Timers oraz Swing Workshop. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli.
Jest aktywnym muzykiem i pedagogiem, stwarzając w oparciu wieloletnie doswiadczenie swój własny program nauczania. Naukę gry dostosowuje indywidualnie dla każdego ucznia.

 

 

KONCERTY Z CYKLU - JAZZ NA ROGATKACH

 

15 kwietnia 2012 godz 17 - KLUB SKOLWIN ul. Stołczyńska 163

K A Z A N A - M A C - W I L K
WYSTĄPIĄ:
MAREK KAZANA - SAKSOFONY,
MAREK MAC - BASS,
RYSZARD WILK - PERKUSJA.

kazana_mac_wilk2_1.jpg

16_f_1.jpg
Marek Kazana (leader) - muzyk (saksofony, instr. perkusyjne, flety), kompozytor, aranżer.

1979 – Grand Prix Jazz nad Odrą Wrocław; 1983 – nagroda za kompozycję na festiwalu Jazz Juniors Kraków; - nagroda w kategorii „jazz” FAMA ’83  Świnoujscie; - roczne stypendium im. K. Komedy - Jazz Club HYBRYDY Warszawa; 1986 - Grand Prix w konkursie DEBIUTY na OFPP Opole ’86 z grupą Operating Conditions. W latach ’90 członek grupy nr 1 w polskim jazzie – Young Power. Nagrał ok. 15 płyt (LP, CD) m.in. z Free Cooperation, Young Power, Operating Conditions, Green Revolution, T-Love, Arfik. Wysoko notowany w dorocznych ankietach “Jazz Forum” w kategoriach: saksofon altowy, klarnet, saksofon barytonowy ( 2). Koncertuje solo, w duetach (z kontrabasem, z perkusją, z gitarą), jest liderem własnego kwartetu.. Grał z grupami free jazzowymi, bluesowymi, reggae, punk, rock – a także z Mirą Kubasińską, z łemkowską grupą folkową „Chwylina”, z orkiestrą dętą z Łobza oraz jako solista z Filharmonią Szczecińską i Operą na Zamku. Jako muzyk, kompozytor i aranżer współpracował ze szczecińskimi teatrami – Polskim („Alicja w krainie czarów”), Współczesnym („Opera za trzy grosze”, „Popiół i diament”), Kana („Moskwa Pietuszki”, „Noc Walpurgii”). Prowadził autorskie programy w Telewizji Szczecin oraz – do dzisiaj – w Polskim Radio Szczecin. Od 20 lat wykładowca w projekcie „Mała Akademia Jazzu.” realizowanym przez Jazz Club Filary” w Gorzowie Wielkopolskim.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONCERTY Z CYKLU - PONIEDZIAŁKI JAZZ FANA

4 czerwca - godz.20 - RESTAURACJA SZCZECIN (d. TIGER CLUB)
ul.Felczaka 9

KASIA STANKOWSKA KWARTET

SZPILMAN NA JAZZOWO

K.Stankowska_kwartet_1_001.JPG

 

WYSTĄPIĄ:

Kasia Stankowska – wokal, fortepian
Łukasz Perek – fortepian, puzon
Kuba Olejnik – kontrabas
Przemek Jarosz – perkusja

WladSzpilman2.jpg

Znakiem rozpoznawczym Władysława Szpilmana, wybitnego kompozytora i pianisty, była i ciągle jest muzyka rozrywkowa. Każdy doskonale zna piękne melodie takich utworów jak: „Nie ma szczęscia bez miłosci” czy „W małym kinie”.

 

Projekt, który mamy zaszczyt Państwu przedstawić ukazuje twórczosć Władysława Szpilmana w oryginalny, swieży, a jednoczesnie wierny geniuszowi artysty sposób. Kasia Stankowska, czyli jeden z najlepszych jazzowych głosów żeńskich nowego pokolenia, urzeka słuchaczy nie tylko możliwosciami jej pięknego, głębokiego głosu, ale również wyczuciem estetycznym i taktem wobec szpilmanowskich kompozycji.

Jazzowe aranżacje Łukasza Perka pozwalają poznać te utwory jeszcze raz, jeszcze raz rozłożyć na nich akcenty swoich emocji, by wreszcie powtórnie się w nich zakochać. Kasia Stankowska Kwartet to gwarancja najlepszej muzyki. Jazz prezentowany przez tych artystów oprócz profesjonalizmu, niesie ze sobą wielki ładunek radosci grania i niemal oniryczne poczucie oderwania się od rzeczywistosci. Program z piosenkami Władysława Szpilmana obejmuje utwory pochodzące z różnych okresów jego twórczosci. Połączenie kompozycji Szpilmana z tekstami najwybitniejszych polskich poetów oraz wykonanie Kwartetu Kasi Stankowskiej sprawiają, że cały projekt charakteryzuje niepowtarzalny, niezwykły klimat. Obok utworów powszechnie znanych (min. W małym kinie, Deszcz) w programie znajdują się również piękne, aczkolwiek rzadko prezentowane melodie.

 

K.Stankowska__1__002_1.JPG

Kasia Stankowska - to jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. W rankingach Jazz Forum (czyli jedynym polskim, opiniotwórczym magazynie poswięconym muzyce jazzowej) konkuruje z takimi gwiazdami jak Grażyna Auguscik, Anna Maria Jopek czy Urszula Dudziak. Jej piękna, ciepła barwa głosu grzeje serca i na długo zapada w pamięć. Utwory przez nią wykonywane wprowadzają w muzyczny trans, z którego trudno się otrząsnąć, i w którym chce się trwać.

 

Ukończyła fortepian na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jednak jej największą pasją jest spiewanie. Debiutowała w wieku 17 lat z Big-Bandem Aleksandra Mazura. W 2000 roku zdobyła nagrodę specjalną na Festiwalu Jazz nad Odrą. Rok później wygrała prestiżowy konkurs w ramach Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamosciu. Z zespołem w składzie: Marek Markowski – fortepian, Jacek Niedziela – kontrabas i Marcin Jahr – perkusja, nagrała płytę z piosenkami Władysława Szpilmana. Z tym programem koncertowała w kraju i za granicą. W 2005 roku nagrała płytę "Passions", na której znalazły się standardy jazzowe w nowatorskich aranżacjach. Na płycie pojawili się tacy muzycy jak Zbyszek Wrombel, Jose Torres, Jakub Olejnik, Przemek Jarosz i sekcja instrumentalistów dętych, w skład której wchodzili Tomek Pruchnicki, Adam Lepka i Łukasz Perek.
W swojej wokalistyce największą rolę przykłada do spiewania scatem. Jak twierdzi, nic tak nie oddaje indywidualizmu jak swiadome improwizowanie głosem.
Kasia Stankowska zajmuje się również działalnoscią pedagogiczną. Prowadzi warsztaty, bierze udział w wielu przeglądach i konkursach dla młodych muzyków wchodząc w skład jury. Od 2006 roku jest wykładowczynią na Międzynarodowych Warsztatach „Obraz – Idea – Technika”.

stankowska quartet_1.jpg

 

Łukasz Perek – pianista, puzonista, aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Swoją działalnosć dzieli między muzykę jazzową a teatralną.W latach 1999-2003 m.in. z kwintetem O.K.E.J. grał na festiwalach jazzowych takich jak Jazz nad Odrą (wyróżnienie), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors (dwukrotnie - III i II miejsce), Regensburg Jazz Festival, Trotzberg Jazz Days, Koncertował w Dusseldorfie, Kolonii, Amsterdamie, Paryżu. Regularnie współpracuje z wrocławskim aktorem i wokalistą Mariuszem Kiljanem, oraz muzykami jazzowymi, m.in. z saksofonistami Krzysztofem Urbańskim i Tomaszem Pruchnickim. Od 2002 r. współtworzy kwartet Kasi Stankowskiej. W latach 2003-2009 prowadził Big-Band Oława, dla którego aranżował zarówno muzykę jazzową, jak i rozrywkową. W 2008 r. był kierownikiem muzycznym konkursowej częsci Festiwalu Piosenki Francuskiej "Chantons á Wrocław".

stankowska_quartet_001.jpg

 

Jakub Olejnik – muzyk, kontrabasista, pedagog. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej (2003 r. - Wydział Instrumentalny, 2008 r. - Jazz). Koncertował na scenach Polski, Czech, Niemiec, Francji, Holandii, Słowacji, Bułgarii, jego talent i umiejętnosci docenili artysci tacy jak Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Nicolas Simion, Katarzyna Stankowska, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Jacek Niedziela, Rufus Reid, The Sound Office, Marcin Jahr, Wojciech Niedziela, Vadim Brodski.
W swoim dorobku ma wiele nagród zespołowych i indywidualnych. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz nad Odrą 1999 – wyróżnienie; Jazz Juniors 2001 - III nagroda; Jazz Juniors 2002 - II nagroda oraz wyróżnienie indywidualne; Jazz & Pop Festiwal 2001 - II nagroda; Międzynarodowy Festiwal Big-bandów 2002 - I nagroda; Rura Live 2005 - Grand Prix.
Był wykładowcą podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Pułtusku oraz Puławach, od 2010 roku prowadzi klasę kontrabasu podczas Międzynarodowych Wakacyjnych Warsztatów Big-bandów w Nysie.
Obecnie współtworzy kwartet Katarzyny Stankowskiej, projekt Chopin ProFanum, współpracuje z Orkiestrą Sami Swoi, nagrywa jako muzyk sesyjny, pracuje przy wielu projektach muzycznych i teatralnych. Od roku 2004 wraz z Jackiem Niedzielą prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej we Wrocławiu , od roku 2010 jest również wykładowcą w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Zielonogórskim.

stankowska_quartet_002.jpg

 

Przemysław Jarosz – perkusista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Obecnie wykładowca w tamtejszym Zakładzie Muzyki Jazzowej. Współpracował z takimi artystami, jak Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Piotr Baron, Michał Tokaj, Dante Luciani, Joachim Mencel, Ryszard Styła, Tomasz Grabowy. W latach 1999-2005 współpracował z Big Bandem Aleksandra Mazura, zdobywając dwukrotnie nagrodę Grand Prix Big Band Festival w 2002 i 2003 r., nagrodę dla najlepszego instrumentalisty w 2002 r. oraz wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty w 2003 r. Wraz z kwintetem O.K.E.J. był finalistą Festiwalu Jazz nad Odrą w 2000 r., otrzymał III nagrodę na Festiwalu Jazz Juniors oraz I nagrodę na Krokus Jazz Festiwal w 2002 r. Z kwartetem Quake otrzymał II nagrodę na Konkursie Jazz Juniors w 2003 r. Był też finalistą Festiwalu Jazz nad Odrą w 2005 r. z zespołem Acoustic Jazz Quartet , z którym zdobył również Grand Prix konkursu Rura Live 2005.
Jest wykładowcą w klasie perkusji podczas Międzynarodowych Wakacyjnych Warsztatów Big-bandów w Nysie.
Obecnie współtworzy kwartet Katarzyny Stankowskiej, projekt Chopin ProFanum, koncertuje z zespołem Piotra Barona.


2 KWIETNIA 2012. godz.21 - RESTAURACJA SZCZECIN (d. Tiger Club)
ul. Felczaka 9

P I O T R B A R O N Q U I N T E T
FEAT.
N A T A L I A N I E M E N

Natalia_20__20Piotr_1_1.jpg

WYSTĄPIĄ:
Natalia Niemen - wokal,
Piotr Baron – saksofony,
Adam Milwiw-Baron - trąbka,
Dominik Wania
- piano,
Maciej Adamczak – kontrabas,
Przemysław Jarosz - perkusja.

Natalia_Niemen_2_1.jpg
Natalia Niemen (ur. 24 stycznia 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, starsza córka wokalisty, kompozytora i muzyka Czesława Niemena oraz modelki Małgorzaty Niemen. Jej młodsza siostra Eleonora także jest piosenkarką.

Współpracował też ze znanymi muzykami z USA takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Roy Mc Curdy, John Hicks, Jon Meyer, Eddie Henderson, Marvin "Smitty" Smith, Carter Jefferson, Bobby Watson, Kei Akagi, Larry Koonse, Joe La Barbera, Charlie Shoemake, Mark Soskin, Kevin Hays, Billy Hart, Harvie Swartz, David Friesen, Larry Koonse, Clarence Seay, Ed Schuller, John Betsch, Ishmael "Wadada" Leo Smith, Ronnie Burrage, Greg Bandy, Malcolm Pinson, Skip Hadden, Darek "Oles" Oleszkiewicz, Wayne Bartlett, Carlos Johnson i Karen Edwards. Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki solistycznej grającej w orkiestrze. Od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. Jako dziecko słuchała takich wykonawców r'n'b jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin, Wilson Pickett. Ukończyła srednią szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 1 w klasie altówki. Na zawodowej scenie spiewać zaczęła w 1997 roku towarzysząc w chórkach Natalii Kukulskiej. W marcu 1998 roku ukazała się jej solowa płyta Na opak z kompozycjami i tekstami artystów związanych z formacją Sixteen: Grzegorza Kloca, Jarosława Pruszkowskiego, Mirosława Hodunia i Olgi Pruszkowskiej. Pierwsze sukcesy osiągnęła na komputerowej liscie przebojów RadiaZET i Twojej Liscie Przebojów TVP1. Z powodzeniem wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'98. Następnie pod koniec lat 90. została wokalistką zespołu New Life' M. oraz chórzystką i solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia. Koncertuje także z własnym programem wraz z mężem Mateuszem Otrembą (Mate.O).

piotr_baron.jpg
PIOTR BARON - debiutował w 1977 r. W 1978 r. został wyróżniony jako solista na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1980 r. otrzymał drugą nagrodę na tym samym festiwalu. W 1984 r. wygrał solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastián "Jazz Aldia" w Hiszpanii.
Współpracował z liczącymi się polskimi jazzmanami, takimi jak m.in.: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Henryk Miskiewicz, Jarosław  Śmietana, Wojciech Karolak, Zbigniew Lewandowski, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski. Współpracował też z wieloma muzykami z Europy, m.in z: Bo Stiefem, Jasperem Van’t Hofem, w 1998 r. z European Broadcasting Union International Big Band w Sztokholmie (jako koncertmistrz i pierwszy saksofon altowy).

Współpracował też ze znanymi muzykami z USA takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Roy Mc Curdy, John Hicks, Jon Meyer, Eddie Henderson, Marvin "Smitty" Smith, Carter Jefferson, Bobby Watson, Kei Akagi, Larry Koonse, Joe La Barbera, Charlie Shoemake, Mark Soskin, Kevin Hays, Billy Hart, Harvie Swartz, David Friesen, Larry Koonse, Clarence Seay, Ed Schuller, John Betsch, Ishmael "Wadada" Leo Smith, Ronnie Burrage, Greg Bandy, Malcolm Pinson, Skip Hadden, Darek "Oles" Oleszkiewicz, Wayne Bartlett, Carlos Johnson i Karen Edwards. Nagrał dotąd ponad 60 płyt długogrających (m.in. z Artem Farmerem, Eddiem Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem. Twórca siedmiu autorskich przedsięwzięć: Take One (1995), Tango (1996), Blue Rain (1997), Bogurodzica (2000),Traveling Birds Quintet (2001), Reference (2004) - album nagrany w Nowym Jorku oraz Salve Regina (2007) - płyta nagrana w Pasadenie, na której obok Piotra grają Amerykanie: Ishmael "Wadada" Leo Smith – trąbka, Darek "Oles" Oleszkiewicz – kontrabas i Marvin "Smitty" Smith – perkusja. Kolejnym albumem jest Sanctus, Sanctus, Sanctus (2008), nagrany w listopadzie 2007 wraz z Michałem Tokajem, Michałem Barańskim, Łukaszem Żytą oraz specjalnymi gosćmi: Natalią Niemen, Mieczysławem Szczesniakiem, Piotrem Wojtasikiem i Tomasem Celis Sanchezem.
Od 1988 występuje okazjonalnie z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi prowadzonymi przez Jacka Niedzielę, Jana Walczyńskiego i Bohdana Jarmołowicza w repertuarze jazzowym, rozrywkowym, a także poważnym – współczesnym. Był solistą (saksofon sopranowy) poematu symfonicznego Sceny z Macondo autorstwa Jacka Niedzieli. Razem z Piotrem Wojtasikiem był solistą (saksofon tenorowy i klarnet basowy) cyklu Monady autorstwa Cezarego Duchnowskiego.
Był współzałożycielem zespołu Traveling Birds Quintet (Baron/Wojtasik/Oleszkiewicz/Stankiewicz/Konrad). Obecnie jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi (m.in. Piotr Wojtasik Group, Jaromir Honzak Quartet East).


19 marca 2012 - godz. 21 - RESTAURACJA SZCZECIN (d. TIGER CLUB)
ul. Felczaka 9

 

J A R E K  Ś M I E T A N A B A N D
FEAT.
BILL NEAL
¶mietana i neal_1.jpg

WYSTĄPIĄ:

BILL NEAL (Australia) - voc, sax,
JAREK  ŚMIETANA - gitary, spiew,
MARCIN LAMCH - git. basowa,
ADAM CZERWIŃSKI - perkusja

 

 


Mapa_bitowa_w_Rysunek1_1_1.jpg
JAROSŁAW  ŚMIETANA
(muzyk jazzowy , gitarzysta , kompozytor , bandleader)

Jarosław  Śmietana jest najwybitniejszym polskim gitarzystą i kompozytorem jazzowym znanym i uznanym w całej Europie a także wielu krajach swiata.
W swojej karierze współpracował, grał i nagrywał z gwiazdami jazzowymi największego formatu – Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem, Zbigniewem Seifertem. Występuje z całą czołówką polskiej sceny jazzowej jak m.i: Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wroblewski.
Swoje najnowsze płyty autorskie nagrał w prestiżowych studiach Nowego Yorku.

Od 2002 roku został zaproszony do zespołu skrzypka swiatowej sławy Nigela Kennedy z którym współpracuje do dzisiaj.
Wydał 31 płyt autorskich w których występuje jako solista i leader – za płytę Jarek  Śmietana – SONGS and other ballads w roku 1998 otrzymał laur Fryderyka.
Jego dyskografia jest znacznie szersza, nagrał ponad 50 płyt z innymi artystami.
Od ponad dwudziestu lat fachowe pisma muzyczne ("Jazz Forum", "Gitara i Bass") uznają go w ankietach za najwybitniejszego gitarzystę jazzowego nie tylko w Polsce.
Twórczosć Jarosława  Śmietany nie zamyka się w scisłych ramach jazzu, rozwijając swój warsztat kompozytorski pisze utwory dla muzyków dotychczas grających tylko muzykę klasyczną , a także na potrzeby baletu czy teatru i filmu.
Za wybitne osiągnięcia został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa i Nagrodą Państwową za popularyzację polskiej kultury za granicą .
W roku bieżącym otrzymał prestiżową nagrodę Fundacji Kultury Polskiej "Złoty Laur" za mistrzowstwo w sztuce .
 Śmietana komponuje i aranżuje także dla wybitnych postaci sceny teatralno-estradowej. Ostatnio współpraca artysty z aktorką Beatą Rybotycką zaowocowała płytą "Szurum Burum" i pięknym recitalem, nastrojowo lirycznym wykonywanym w krakowskim Teatrze STU .
Jarosław  Śmietana najczęsciej jednak koncertuje ze swoim jazzowym trio i kwartetem a także w programach specjalnych z Nigelem Kennedy i innymi zaproszonymi na tę okolicznosć gwiazdami swiatowego jazzu.
O ostatniej płycie czytaj niżej.

marcin_lamch_1_1.jpg
MARCIN LAMCH - kontrabasista, gitarzysta basowy
Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Częstochowie w klasie kontrabasu Michała Konopelskiego. Pierwsze muzyczne doswiadczenia zdobywał w zespole KaPeLa Trio oraz pod czujnym okiem Janusza Yaniny Iwańskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie  Śląskim. Współpracował lub współpracuje m.in. z Andrzejem Przybielskim, Yaniną Iwańskim, Wojciechem Konikiewiczem, Adamem Rogersem, Chromosomos, duetem Lipnicka&Porter, Voo Voo, Martyną Jakubowicz, Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim, Maciejem Tubisem.

Do jego fascynacji zaliczyć można muzykę ludową, reggae, jazz, jungle, d&b, ambient, new folk, punk, rock&roll, funk, soul.

Jak mówi o sobie, w muzyce zawsze najbardziej interesowało go to, dlaczego niektóre piosenki są fajne, a inne nie. Po wieloletnich rozmyslaniach oraz analizie materiału muzycznego doszedł do wniosku, że czynnikiem decydującym w tej kwestii jest bas, co naturalnie skłoniło go do wyboru tegoż instrumentu – w ten sposób może zepsuć każdy utwór bez obawy, że ktokolwiek mu w tym przeszkodzi.

czerwi__ski_1.png
Adam Czerwiński - polski perkusista jazzowy.

Jako piętnastolatek, rozpoczął edukację w sredniej szkole muzycznej w Gdańsku. Przez pierwsze trzy lata interesował się głównie wibrafonem. To na tym instrumencie rozpoczął swoją edukację jazzową trafiając do "Big Bandu Gdańsk" prowadzonego przez Jerzego Partykę. Zaliczył "JAZZ JUNIORS”, warsztaty jazzowe w Gdańsku oraz w Chodzieży.

Rok później, już jako perkusista, współpracował z gdańską grupą "ZU-ZU" i zespołem "NEW COAST". W 1986 zaczął swoją profesjonalną działalnosć w zespole Janusza Muniaka. Następny etap to współpraca z zespołami "D-BOX" , „JOUNG POWER" , "NEW PRESENTATION" , oraz Janem Ptaszynem Wróblewskim i Zbigniewem Namysłowskim.
Od 1993 rozpoczął współpracę z Jarosławem  Śmietaną, która trwa do dnia dzisiejszego. Muzycy zagrali wspólnie setki koncertów w klubach i na festiwalach na całym swiecie. Nagrali też kilkanascie płyt, miedzy innymi "Phone Consultations" , "Outumn Suite" czy "Polish Standards". Współpracował również z Lee Konitzem, Eddie Hendersonem, Larry Koonzem, Harvie Swartzem, Cameronem Brownem, Jean Poul Bourellim, Bennie Wallacem czy Jamesem Newtonem.
Koncertował w większosci krajów Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Japonii oraz w tak egzotycznych miejscach jak Liban, Egipt, Dubaj, Kuwejt czy Albania.
Adam Czerwiński jest również bardzo aktywny na polu edukacji jazzowej. Wielokrotnie brał udział jako wykładowca w warsztatach jazzowych. Od dziesięciu lat prowadzi własny workshop w Gdańsku. Są to polsko-niemieckie warsztaty pod egidą fundacji Pojednanie. Warsztaty te mogą się poszczycić trzema płytami nagranymi przez uczestników.
Adam jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu "JAZZ W LESIE", którego pierwsza edycja odbyła się w Sulęczynie latem 1995 roku. Festiwal istnieje już czternascie lat, podczas których wystąpiła tam cała czołówka polskiego jazzu, oraz wiele gwiazd zagranicznych. W tej chwili jest to jeden z wiodących Festiwali w Polsce.
Adam jest również kompozytorem, aranżerem, oraz leaderem własnych zespołów

_Bill_Neal_1.jpg
Bill Neal -muzyk, wokalista, saksofonista, gitarzysta, kompozytor

 Śpiewa i występuje na scenie od piątego roku życia. Jako dziecko występował w Royal English Opera i Covent Garden Opera. Na swoim koncie ma również filmowe ''przygody'' jak choćby epizod w filmie z Sophią Loren i Richardem Burtonem. Jest z zamiłowania żeglarzem a do najbardziej ekscentrycznych jego wyczynów należy przepłynięcie Kanału Angielskiego w wannie, dzięki czemu został w 1981 roku wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Gdy zdecydował w pełni poswięcić się muzyce, stworzył grupę The Right Honorable Gentlemen i wyruszył w trasę koncertową po Niemczech. Kolejny zespół Billa to The Rhythm Machine, który był zapraszany na występy m.in. przez Roberta Planta i Micka Jaggera a nawet przez angielskie księżniczki: Dianę i Annę. Miał okazję nagrywać m.in. w słynnym studio Abbey Road. W roku 1997 Bill po raz pierwszy przyjechał do Polski, w której do tego stopnia się zakochał iż rok później poslubił Polkę -Ewę i wybudował w Polsce dom. Wrócił jednak do Australii, lecz regularnie przylatuje do Europy kilka razy w roku, gdyż w Wielkiej Brytanii jest liderem zespołu General Confusion, z którym wystąpił m.in. w londyńskim Savoy, a w Polsce ma dom i tesciów, a od niedawna również nagrywa i koncertuje z Jarkiem  Śmietana.

11 marca 2012 godz 17 - KLUB DELTA SZCZECIN-DĄBIE ul. RACŁAWICKA 10

T R I O M 3

W SKŁADZIE:

MACIEJ STRYCHARCZYK - saksofon tenorowy,
MARCIN MATECKI - piano,
MACIEJ KAZUBA - gitara.

trio_M3_1.jpg

TRO M3
powstało z przypadku…, ale przykłady z życia pokazują, że rzeczy dobre i fajne z reguły powstają z przypadku. Muzyka, jaką wykonuje ten nietypowy skład jest gorąco przyjmowana przez publicznosć zarówno salach koncertowych i na imprezach kameralnych…
Podczas występów M3 można usłyszeć mieszankę wielu stylów muzycznych, które nie sprawiają wrażenia jednolitosci, bo mieszanka jazzu, muzyki Karaibów, popu i soulu, ale daje niesamowitą mieszankę pełną wrażeń i odcieni.
http://www.triom3.com/index2.php

 

strycharczyk_1_1.jpg

Maciej Strycharczyk – saksofon tenorowy
z wykształcenia klarnecista, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie studiował w klasie prof. Zdzisława Nowaka, na scenie również znakomity saksofonista! Od lat zakochany w muzyce latynoamerykańskiej i jazzie. Znany w kraju i za granicą. Współpracował z Filharmonią Szczecińską. Brał udział w festiwalach muzyki klasycznej w Kamieniu Pomorskim i Międzyzdrojach.
Wielokrotnie koncertował na Sycylii z Anną Jurksztowicz, kompozytorem Krzesimirem Dębskim i pianistą Andrzejem Jagodziński.
Znany jest z takich projektów muzycznych jak „Old Friends Orchestra” i „Dixie Lovers” (laureaci „Złotej Tarki”). Koncertował w Skandynawii, we Włoszech i Niemczech. Był częstym gosciem Warsztatów Jazzowych w Chodzieży i Puławach. Występował m.in. z Ewą Bem, Lorą Szafran, Wadimem Brodzkim, Jamesem Michaelem Stuartem i Larrym Randalem.

matecki_1_1.jpg

Marcin Matecki – piano
Urodzony w Szczecinie. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie, później również na oboju i kontrabasie. Fascynacja muzyką elektroniczną, jazzową a także rockową sprawiła, iż grywał na instrumentach klawiszowych na przestrzeni wielu lat z różnymi zespołami, które cechowały odmienne bądź zróżnicowane style muzyczne.
Po kilkuletniej grze w zespołach rockowych podejmuje współpracę z instrumentalnym kwartetem jazzowym „J.A.M.M.Quartet”, współpracuje z instrumentalistami i wokalistami ze Szczecina i Gorzowa. Ponadto współpracuje z zespołami grającymi muzykę Gospel a także Dixieland. Bierze udział w jazzowych i dixielandowych festiwalach muzycznych w Niemczech i Danii.
Jako muzyk sesyjny grywa w różnych konstelacjach instrumentalnych. Dosć niespodziewany i oryginalny skład zespołu, w którym uczestniczy to „TRIO M3”.
TRIO M3, jako pierwszy, stały skład – bez tradycyjnej sekcji rytmicznej. Saksofon, gitara elektroakustyczna oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe, to zestawienie, które doceniło już wielu słuchaczy i organizatorów imprez plenerowych a także muzyki klubowej.

kazuba_1_1.jpg

Maciej Kazuba – gitara
Urodzony w Szczecinie. Absolwent  Średniej Szkoły Muzycznej, ukończył także 4 lata Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie - kierunek gitara klasyczna. Od zawsze zafascynowany muzyką jazzową i muzyką Karaibów pozostał w tych klimatach na stałe. I tak..... przerywa studia na 4 roku czynnie uczestnicząc w różnych zespołach kameralnych łączących oba te nurty muzyczne: Custom Club , Jazz Duo, Duo Tacos, duet gitarowy wraz z Wojciechem Szymańskim; potem....... stała współpraca z zespołem Grupo Costa, liczne koncerty na terenie całego kraju i za granicą, częsta współpraca z Josse Torres, występ w serialu "Kiepscy". Po odejsciu z Grupo Costa powstaje duet wokalno-instrumentalny Duo Palmeras - trwało to do maja 2006 roku (cały czas muzyka Karaibów z elementami jazzu). W lipcu 2006 powstaje z jego inicjatywy Triom3. Oprócz gry na gitarze był organizatorem wielu koncertów jazzowych w Szczecinie ( Janusz Strobel, Piotr Biskubski, Mariusz Bogdanowicz, zespół The Globtrotters, Bernard Maseli, Adam Went, Brandon Furman ) i wielu innych ...

 

30 stycznia 2012 - godz. 21 - RESTAURACJA SZCZECIN (d. TIGER CLUB)
ul. Felczaka 9

ADAM WENDT BLUES SET
oraz gosć specjalny, amerykański bluesman

KEITH DUNN
(vocal, harmonica)

wystąpią:
ADAM WENDT - saksofony,
PRZEMYSŁAW RAMINIAK - instr. klawiszowe,
MARCIN JAHR - perkusja,
KEITH DUNN - wokal, harmonijka.

adamWendtKaithDunn002_1.jpg
Zespół z goscinnie występującym Keithem Dunnem prezentuje nurt muzyki, która łączy w sobie zarówno elementy jazzu, rhythm&bluesa jak i mocno osadzonego w tradycji bluesa.
W repertuarze zespołu znajdziemy standardy muzyki bluesowej jak i utwory o charakterze swingowym czy wręcz o zabarwieniu rock&rollowym. Zespół nie stroni również od nastrojowych ballad, które spotykają się ze szczególnie ciepłym przyjęciem publicznosci.
To wyjątkowo ciekawa propozycja również ze względu na znakomitych muzyków zaangażowanych w najnowszy projekt Adama Wendta.
Koncert w wykonaniu grupy ADAM WENDT BLUES SET & KEITH DUNN jest niezwykle energetyczny, a dzięki muzykom łatwo nawiązującym kontakt z publicznoscią, wywołuje żywą reakcję słuchaczy.


Wendt001_1_2.jpg
ADAM WENDT
- saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog
Po ukończeniu Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu (w klasie saksofonu Władysława Chwin) rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki
Od momentu powstania zespołu Walk Away (1985) związał się z nim na stałe. Z zespołem tym zdobywał wiele głównych nagród i wyróżnień, z których warto wymienić laury na festiwalu Jazz Nad Odrą w 1986 roku, zdobycie "Klucza Do Kariery" na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w 1987 roku; zdobycie nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego w 1988 roku; nagroda czasopisma Sztandar Młodych „Metronom '89”; udział w Festival of Leverkusen Jazz Competition '87 (Niemcy), Jazz Hilard '88 (Belgia), Jazzand Blues All-Star festivals w Sztokholmie, The Montmarte Jazz Club w Kopenhadze oraz Jac-Jazz Festival w Jakarcie (Indonezja).

Adam Wendt od wielu lat plasuje się w scisłej czołówce polskich saksofonistów, co znajduje potwierdzenie m.in. w ankietach prestiżowego czasopisma Jazz Forum.
Nagrywał i koncertował z muzykami tej miary, co Randy Brecker, Mike Stern, Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitosciami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn (mistrz harmonijki ustnej). Koncertował także z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.
Autorskie zespoły: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue, Adam Wendt Power Set. Jest muzykiem zespołu Confiteor, Zbigniew Wrombel Quartet, Vintage Band.

http://adam-wendt.pl/

IMG_9402_1.jpg
PRZEMYSŁAW RAMINIAK
pianista, ur. 10 lutego 1977 w Gorzowie Wielkopolskim. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat. W 1998r ukończył Szkołę Muzyczną II st. o profilu jazzowym w Warszawie w klasie fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. W roku 2004 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Otrzymał nagrodę dla najlepszego uczestnika Warsztatów Jazzowych Puławy 1996. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy za kompozycję "Three for Brad" w 2003r. Prowadzi własne trio RGG.Trio powstało w 2001r. Zadebiutowało w roku 2002 podczas 5. edycji festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa, gdzie jako wówczas Raminiak – Garbowski – Gradziuk Trio jednogłosnie zdobyło główną nagrodę. Do kolejnych sukcesów RGG można również zaliczyć udział w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Getxo (Hiszpania), gdzie Trio zajęło II miejsce oraz otrzymało Nagrodę Publicznosci.

marcin_jahr_1.jpg
MARCIN JAHR
Edukację muzyczną na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w 1983 w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy, w klasie prof. Janusza Mikołajczaka. Liceum Muzyczne ukończył w 1988 roku z wyróżnieniem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Stanisława Proksy (studia na tej uczelni w latach 1988-1992). Uzyskał tytuł magistra sztuki – specjalizacja w zakresie instrumentów perkusyjnych.Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. "Lonely Town" zostało uznane przez czytelników czasopisma "Jazz Forum" Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szczesniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem "New Presentation", Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większoscią z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni.

Stała współpraca - różne projekty Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, wrocławska formacja Funky Groove, kwartet "Adam Wendt & Friends", Brandon Furman Trio, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, "Wooden Soul Quartet" i "Jazzowe Poetycje" Jacka Niedzieli, "Bright Ella's Memorial" z Ewą Bem, Piotr Wojtasik, Bisquit, Magda Piskorczyk.
Był wykładowcą na Warsztatach Muzycznych w Puławach (corocznie od 1991); 3 razy na "Leichlinger Jazz Workshop" podczas "Forum Ost-West" w Niemczech (1992, 1994, 1996), Warsztaty Muzyczne w Pułtusku (2002, 2003, 2004), Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne w Inowrocławiu (2003). W latach 2004–2008 był wykładowcą klasy perkusji na wydziale jazzowym w Instytucie Kultury i Sztuki na Uniwersytecie Zielonogórskim.

http://www.marcinjahr.com/

KEITH_DUNN.jpg
KEITH DUNN to grający na harmonijce, piosenkarz i autor tekstów. Urodził się w Bostonie. Na harmonijce zaczął grać w wieku 12 lat. Od 30 lat wierny muzyce bluesowej. Szlify muzyczne Keith zdobywał jako członek koscielnego chóru baptystów w Roxbury. Przez następne dwa lata grał na harmonijce ustnej towarzysząc ulicznym muzykom. W przeciągu kilku następnych lat miał okazję obejrzeć na żywo takie legendy jak: B.BKing, John Lee Hooker, Memfis Slim, Bob Marley czy Jimi Hendrix. Jednak największy wpływ na jego muzyczny rozwój miało spotkanie z Muddy Watersem, któremu podczas rozmowy, Keith obiecał mu, że będzie kontynuatorem bluesowej tradycji.

Dunn obecnie mieszka w Holandii. Występował z takimi muzykami jak: James Rogers, Big Mama Thorton,James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldrige, Big Walter Horton, Lurrie Bell. Poza działalnoscią koncertową pracuje jako producent muzyczny i prowadzi kursy mistrzowskie w grze na harmonijce. Nagrał dwie autorskie płyty: Alone With The Blues (2003) i Delta Roll(2006). Występował na estradach całego swiata od Memphis i Austin po Paryż i Moskwę.

http://www.keithdunn.com/

 

11.12.2011.- godz.17- Dom Kultury "Klub Skolwin"

(ul.Stołczyńska 163)

 

WOJTEK RAPA BAND

 

WYSTĄPIĄ:

WOJTEK RAPA - GITARA,  ŚPIEW,

JANUSZ "KANAPA" JĘDRZEJEWSKI - GITARA BASOWA,

MARIUSZ LIPIŃSKI - PERKUSJA.

IMG_0093_2_1.JPG

 

WOJCIECH RAPA - szczeciński gitarzysta, basista, wokalista. Członek legendarnej formacji Czerwono - Czarni. Współpracownik magazynu TopGuitar. Lider formacji "Wojciech Rapa Band". Zespół specjalizuje się w standardach jazzowych i rockowych zarówno muzyki polskiej jak i swiatowej od lat 60-tych do współczesnosci.
Rapa współpracował między innymi z Piotrem Kałużnym, Zbigniewem Lewandowskim, Tomkiem Grabowym, Adamem Wendtem.
Starsi pamiętają go z takich formacji jak WAWELE czy TELEGRAM, młodsi z regularnych występów – ze swoją grupą STILL WARM – w szczecińskich pubach, choćby „Rio Bravo”, „Kolibaba”, „Royal Clubie”, „Dublinie”, „Nautilusie”, „El Toro” czy „Foyer”.

W innym swoim zespole "Wojciech Rapa Band" gra ze znanymi szczecińskimi muzykami: Janem "Kanapą" Jędrzejewskim, Robertem Szajdeckim, Jarosławem Rapą, Krzysztofem Rozesłańskim. 

Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu własnie zaczęły grać.

 

WOJTEK WÓJCICKI TRIO

w__jcicki2.jpg

http://www.myspace.com/wojtekwojcicki

Tym razem w niedzielę 27.11.2011 w Domu Kultury "Klub Skolwin" będzie bardziej rockowo. Poniekąd rock to młodszy brat jazzu i blusa, więc wystąpi znany szczeciński gitarzysta ze swoim nowym projektem "Wojtek Wójcicki Trio". Po występach z różnymi tuzami polskiej muzyki i nagraniu wielu płyt, Wojtek postanwił spróbować sił z własnym zespołem. W repertuarze przeważają covery, ale ostantnio też sporo tam własnych utworów, głównie autorstwa Wojtka znanego również w swiecie muzycznym jako "Wójt".
 

WYSTĄPIĄ:

Wojtek Wójcicki – gitary

Paweł Grzesiuk – gitara basowa

Tomasz Nawrocki - perkusja

W__jcicki1.jpg

Wojtek Wójcicki na gitarze zaczął grać w 1984 roku.

Już rok później dołączył do szczecińskiego zespołu „Hush”, z którym gra swoje pierwsze koncerty (m. in.: w eliminacjach do OMPP, na festiwalu Rock Pokoju w Warszawie czy na małej scenie w Jarocinie w 1986 roku).
W 1989 roku zakłada wraz ze szczecińskim harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim blues-rockową grupę „Waterstone”, z którą gra na większosci festiwali bluesowych w Polsce (m. in.: Muzyczny Kamping w Brodnicy, Blues nad Pilawą czy Rawa Blues). Około 1990-tego dołącza do zespołu „Kolaboranci”. Koncertuje z nimi w całej Polsce oraz nagrywa płytę" Ciało i drewno".

W 1993 roku, poznaje Jarka "Chilka" Chilkiewicza, z którym chwilę później zakłada zespół „Drive”. Wkrótce do zespołu dochodzą Puzon, Misiek i Maciek Silski. Dwukrotnie (1994, 1995) grają w finale Marlboro Rock-In ocierając się o wygraną.W latach 1994-1997 Wojtek gra w zespole Kasi Kowalskiej. Nagrywa z nią dwie płyty: "Gemini" i "Koncert Inaczej". W 1997 roku zostaje członkiem zespołu Maryli Rodowicz, z którą wyjeżdża na tournee do Australii. Koncertem "Maryla i jej gitarzysci" kończy z nią współpracę i skupia się na działalnosci zespołu „Waterstone”. Wokalistą zespołu jest już Maciek Silski.

W latach 2003-2006 gra w grupie Eweliny Flinty, z którą nagrywa album "Nie znasz mnie".
W 2005 roku Maciek Silski, po wygraniu Idola, zaprasza go do współpracy, która zaowocowała płytą "Alodium" i trwa do dzisiaj.

W 2006 współpracuje z zespołem BRACIA, z którym występuje na festiwalu w Opolu (z Maćkiem Silskim również) oraz na festiwalu TOP TRENDY w Sopocie, gdzie BRACIA zdobywają wszystkie cztery nagrody.

Ostatnio założył własny zespół, z którym realizuje swój autorski projekt "Wojtek Wójcicki Trio". Odgraża się nawet, że wkrótce nagra swoją autorską płytę.


9 PA¬DZIERNIKA 2011 - godz. 17 - KLUB "DELTA" (Szczecin-Dąbie ul. Racławicka 10)

 

KRYSTYNA STAŃKO z zespołem

wystąpią:

Krystyna Stańko - wokal,

Dominik Bukowski - wibrafon,

Marcin Gawdzis - trąbka,

Piotr Lemańczyk - kontrabas,

Cezary Konrad - perkusja.

*

KRYSTYNA STAŃKO - wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog.

krystyna_stanko_jazz_jantar_009.jpg

Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty - Opole zakończył się również zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu (piosenka pt. ONI – poswięcona ludziom chorym na Aids - muz. sł. K. Stańko).

W 1995 roku już jako duet For Dee z Jowitą Tabaszewską nagrała płytę „Kobiety”, na której znalazło się 12 piosenek jej autorstwa. Kilka z nich gosciło na listach przebojów radiowych i telewizyjnych, ciepło oceniane m. in. przez Marka Niedźwieckiego. W 1996 zespół For Dee był gosciem trasy koncertowej grupy Varius Manx (ok. 20 koncertów w całej Polsce). Od wrzesnia 1998 roku zespół zawiesił działalnosć.
Po 2 letniej przerwie Krystyna Stańko założyła z Olem Walickim i Maciejem Grzywaczem (0-58), grupę jazzową, której główną ideą było komponowanie i granie na koncertach własnej oryginalnej muzyki. Piękne akustyczne brzmienie, interesujące linie melodyczne i bogate harmonie w połączeniu z lirycznymi, poetyckimi tekstami zainspirowały muzyków do nagrania płyty „Do_dziesięciu”, która była nominowana do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii Jazzowy Album Roku. Zespół prezentował swój ciekawy projekt w kraju i za granicą m. in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, Rumunii, Czechach. W roku 2003 powstała kolejna płyta zespołu zatytułowana „Tryby” z muzyką Maćka Grzywacza i tekstami Krystyny Stańko. Podobnie jak „Do_ dziesięciu” spotkała się z dużym zainteresowaniem i była również nominowana do nagrody Fryderyka. Zespół wystąpił na kilku znaczących festiwalach, m. in. Warsaw Summer Jazz Days, w Sibiu, Policka Jazz Festiwal i in. Od 2004 roku Krystyna Stańko występuje też z innymi muzykami zapraszając do współpracy wielu interesujących artystów nie tylko z Trójmiasta. Pojawiają się takie nazwiska jak: Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan, Dominik Bukowski, Przemysław Raminiak. W 2008 roku Krystyna Stańko zaprosiła do współpracy gitarzystę flamenco z Nowego Jorku – Hernana Romero, tworząc projekt „Słowiańska dusza, gorące flamenco”, który zagrał już kilka koncertów (m.in .Bohema Jazz Festiwal, Jazz Gdyni i in.) i zebrał znakomite recenzje.

Zajmuje się również tworzeniem i nagrywaniem piosenek autorskich, które mają charakterystyczne lekko jazzowe, a czasem bluesowe zabarwienie. Jest także wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W związku ze  Światowym Dniem Walki z Aids Krystyna Stańko nagrała razem z chórem CARTUSIA piosenkę, pt. „Oni”, która została wydana na singlu. W lutym 2008 piosenka „Mój drogi panie” znalazła się na kompilacji „Po polsku o miłosci” wydanej przez firmę Warner. Pod koniec 2008 roku piosenka Krystyny Stańko pt. Sobie Sami została wybrana przez Juliusza Machulskiego do jego filmu „Ile waży koń trojański”.

krystyna_stanko_jazz_jantar_014.jpg

W grudniu 2008 roku ukazał się kolejny album Krystyny Stańko, wydany przez Radiową Agencję Fonograficzną, pt. „Usłysz mnie”, którego zapowiedzią były single „Nikt poza nami” (chillout cafe - M. Niedźwiecki) oraz „Mój drogi panie”. Nowa płyta zebrała bardzo dobre recenzje i była nominowana do nagrody Superjedynki.
W listopadzie 2010 ukazała się nowa płyta pt.”SECRETLY”, która jest osobistym hołdem dla wielkiego artysty Petera Gabriela i zawiera jego kompozycje w jazzowych, autorskich opracowaniach. Obok Krystyny występują znakomici instrumentalisci: Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Cezary Konrad, Irek Wojtczak, Marcin Gawdzis. Materiał został nagrany w RG studio, a wyprodukowany w P&E Studios w Amsterdamie. Producentem jest Paul Rutschka, który wspólnie z Ianem Edwardsem zadbał o ciepłe, jazzowe brzmienie. „Secretly” otrzymała 5 gwiazdek w recenzji Jazz Forum!!! Zespół z sukcesami koncertuje w klubach i na festiwalach w całej Polsce.

secretly.png

http://www.krystynastanko.com/

*

bukowski_corel_1.jpg
DOMINIK BUKOWSKI
Wibrafonista jazzowy, kompozytor, ur. 4 X 1977 roku w Gdańsku.. Ukończył Liceum Muzyczne w Elblągu w 1996 roku, a następnie zaczął studia w Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale instrumentalnym.
W 1998 roku przeniósł się na wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, zas w 2002 roku został jej absolwentem.
W 1999r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę „Aniołka Jazzowego 2002”. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu.
Od 2003r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon Roku” . Był nominowany do nagrody GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii „Nadzieja Melomanów Roku 2003” oraz „SZTORM ROKU 2005” przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie „Człowiek Roku 2005”. Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum.
http://www.dominikbukowski.com/

Gra i nagrywa z takimi muzykami jak Tim Hagans (USA), Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Gus Dahlberg (Szwecja), Raivo Tafenau (Estonia), Goran Larsen (Szwecja). Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Leszek Kułakowski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Wojciech Staroniewicz, Przemek Dyakowski. Koncertował na wielu polskich festiwalach jazzowych, a także za granicą (m.in. w Izraelu, Grecji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Estonii, Rumuni i Mołdawii). Jest kompozytorem muzyki do kilku przedstawień teatralnych i choreograficznych.

*

 

marcin_gawdzis_1.jpg
Marcin Gawdzis - trąbka
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2003 wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Laureat wielu konkursów i festiwali, m. in.:
•Jazz Juniors 1993 - 1 miejsce oraz wyróżnienie indywidualne
•Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej, Katowice 1994 - 4 miejsce
•Jazz Juniors 1995 - 1 miejsce
•Ogólnopolski Festiwal Jazz-Rock, Olsztyn 2003 - nagroda dla najlepszego instrumentalisty.
Współpracuje z Quintessence E. Kulma, New Presentation, Lorą Szafran, Big-Bandem Józefa Eliasza, Mariuszem Lubomskim, Ireneuszem Dudkiem, Dominikiem Bukowskim, Tomkiem Sowińskim, Piotrem Lemańczykiem, Zbigniewem Wromblem, Bogdanem Hołownią, Maciejem Sikałą, Karolem Szymanowskim, z zespołem Elefunk oraz goscinnie z orkiestrą Zygmunta Kukli.
Marcin Gawdzis współpracuje również z artystami muzyki pop jako instrumentalista sesyjny - Kayah, F.N.S, Atrakcyjny Kazimierz, Nocna Zmiana Bluesa, Krzysztof Krawczyk, Big-Power Band Wojciecha Olszewskiego, Natalia Kukulska.

Nagrania
Praca sesyjna utrwalona jest na nagraniach wielu artystów jazzowych i popowych m. in.:
•Kayah - Kamień
•Reni Jusis - Zakręcona
•Natalia Kukulska - Koncert dla mojej mamy
•Atrakcyjny Kazimierz - Przychodził nocą
•Filip Sojka - KGB oraz Bassmedia
•Tomasz Sowiński - Illustration

*

 

lema__czyk_corel_1.jpg
Piotr Lemańczyk- kontrabasista,gitarzysta basowy,kompozytor.Jest laureatem konkursów jazzowych:Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie.Nagrodzony za indywidualnosć,kompozycje oraz najlepszy instrumentalista ; Jazz nad Odrą 96-nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ,gdzie otrzymał „ Złoty Kulcz do Kariery” .Jest członkiem wielu czołowych,polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ.Często współpracuje z gwiazdami jazzu jak: JERRY BERGONZI USA , TIM HAGANS USA , GARY NOVAK USA ,DAVE KIKOSKI USA ,SEAMUS BLAKE USA ,CLARENCE PENN USA , BRIAN MELVIN USA ,AVISHAI COHEN tr USA ,Jakob Dinesen Dania,Rivo Taffenau Estonia,Pere Blanchard Francja,Tyler Hornby Kanada, Kent Sangster Kanada ,Gus Dahlberg Szwecja,Jonatan Rautio Finlandia .Nagrał cztery autorskie plyty;Follow The Soul, FREEP , Village Time i ostatnia NAHA PEOPLE z Timem Hagansem. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej.Ponadto brał udział w nagraniu ponad dwudziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.Często występuje z Maciejem Sikałą,Janem Ptaszynem Wróblewskim,Janyszem Muniakiem,Zbigniewem Namysłowskim,Adamem Pierończykiem,Jackiem Kochanem,.Należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej.
http://www.piotrlemanczyk.com/

Nagrał cztery autorskie plyty: Follow The Soul, FREEP, Village Time oraz NAHA PEOPLE z Timem Hagansem. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ponadto brał udział w nagraniu blisko dwudziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Często występuje z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem. Należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Koncertował takich krajach jak: Kanada, Izrael, Bułgaria, Austria, Szwecja, Estonia, Łotwa, Litwa, Finlandia, Rosja, Niemcy, Francja, Rumunia, Mołdawia.

*

 

konrad_1.jpg
Cezary Konrad– perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fr.Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992.
Pod koniec „studiów klasycznych” poswiecił się muzyce jazzowej a pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio (wraz z pianistą Filipem Wojciechowskim,1989), z którą zajął I miejsce na festiwalu Jazz Juniors ‘ 90 w Krakowie oraz otrzymał I nagrodę na Festiwalu „Pomorska Jesień Jazzowa - Klucz Do Kariery” w 1990 roku. Central Heating Trio było również finalistą międzynarodowych konkursów jazzowych w roku 1990: „IX European Jazz Competition” w Leverkusen/Niemcy i „Europe Jazz Contest” Hoeliard /Belgia.
W roku 1995 nagrywa pierwszą współautorską płytę wraz z Susan Weinert - „Meeting in Krakow”- wydaną w 1996 roku. W 1995 roku zakłada też swoją pierwszą grupę: Cezary Konrad Quartet, z którą w 1999 roku nagrywa swoją pierwszą autorską płytę – „One mirror… many reflections” - wydaną w 2000 roku. Płyta nagrana została w składzie: Darek Krupa (guitars), Piotr Żaczek: (electric bass, fretless bass), Marek Podkowa (tenor sax, EWI), Leszek Możdżer (acoustic and electric piano), Zbigniew Jakubek (keyboards).
Po dłuższej współpracy z Anną Marią Jopek, trwającej od roku 1998, w 2005 roku powstał nowy autorski projekt muzyczny, grupa – Cezary Konrad ‘ the NEW BAND, którego pierwszy skład tworzyli: Krzysztof Herdzin (electric piano), Paweł Pańta (electric bass, contrabas), Marek Podkowa (saxophones). W ostatnich latach Cezary Konrad (CK) współpracuje z takimi formacjami muzycznymi jak Włodek Pawlik Trio ( w składzie Włodek Pawlik, Paweł Pańta, CK), Krzysztof Herdzin Trio (w składzie Krzysztof Herdzin, Zbigniew Wegehaupt, CK), a do marca 2007 roku Andrzej Kurylewicz Trio (w składzie: A. Kurylewicz, Paweł Pańta, CK)
http://www.cezarykonrad.com/

Poza wymienionymi już muzykami, Cezary Konrad występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, miedzy innymi Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert

*

*

23 PAŻDZIERNIKA - GODZ. 17 - KLUB SKOLWIN (ul. Stołczyńska 163)

YAREK JAROSŁAW DEGÓRSKI
(INSTRUMENTY ELEKTRONICZNE)

yarek2.jpg
Yarek - Jarosław Degórski:
muzyk, instrumentalista, artysta plastyk, realizator dźwięku i obrazu, producent TVP.
Debiutował kompozycją "Elegia smierć planety" któa znalazła się na składankowej płycie CD pt. "SAMPLER vol.2" (1996) wydanej przez wydawnictwo Tangram & X-Service.
Brał udział w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych, zorganizował w latach 2005-08 cykl festiwali ogólnopolskich: Elektroniczny Woodstock na którym u boku artysty zagrały gwiazdy :Steve Schreder (Tangerine Dream) , Józek Skrzek , Wł. Komendarek, Konrad Kucz,Daniel Bloom.

yarek.jpg

Wydane w Polsce płyty:

„Noc na zamku”- rok 2008 GENERATOR W-wa

„Organix” - rok 2009 GENERATOR W-wa

„Spirits of the dust” - rok 2010 GENERATOR W-wa

Wydane poza granicami Polski:

“ Muflon Sorcerers” –Syngate Records - Germany rok 2010

Brał udział w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych, zorganizował w latach 2005-08 cykl festiwali ogólnopolskich: Elektroniczny Woodstock na którym u boku artysty zagrały gwiazdy :Steve Schreder (Tangerine Dream) , Józek Skrzek , Wł. Komendarek, Konrad Kucz,Daniel Bloom.
W Szczecinie w 2000r. założył pierwszy klub miłosników EL-muzyki "Sigma" i zorganizował w nim cykl koncertów. Równolegle prowadził przez pół roku w "Radio Plus" audycje poswięconą temu gatunkowi. W roku 2005 zorganizował w Szczecińskim klubie "Delta" cykl imprez promujących polską elektronikę pt. :"Emotroniczne wieczory", gdzie wystąpili: Karol Tejchman, Konrad Jakrzewski, Jerzy Jędra.
Zrealizował dla 8 stacji TV pół tysiąca reportaży, kilka filmów dokumentalnych, reklamy, teledyski . (jeden z nich pt.: "Trabant" był nominowany w Yach Film Festiwal 2004 w Gdyni).
Jego muzyka pojawiała się w filmach dokumentalnych, programach telewizyjnych i reklamie.
Koncertował zarówno w Polsce (np.. Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Jelenia Góra), jak i za granicą: Wyspy Kanaryjskie, Włochy, Rumunia, Chorwacja. Od roku 2004 do 2009 uczestniczył w międzynarodowych imprezach Ricochet Gatering.
W swojej dyskografii ma kilkanascie płyt z muzyką elektroniczną, oraz znajduje się na wielu składankowych płytach zagranicznych, wydanych przez label „Ricochet Dream” USA.

Jego muzyka z wielu wydanych ( często własnym sumptem ) płyt prezentowana była w :
Polskim Radiu pr. III audycja red. Jerzego Kordowicza „Top Tlen”,
Polskie Radio Szczecin. audycja red. Marka Synowieckiego "Pod napięciem",
Radio Harcerskie audycja red. Michała Zioło.
Jego płyty były prezentowane również w internetowych radiach: "El-mania" red. Piotr Lenart, „Toxic FM” red. Jacek Ciołek „El-Stacja” red. Marek Kwiatkowski Muzyka prezentowana była również za granicą w radiu Amerykańskim audycja Billa Foxa dotycząca elektroniki na swiecie) i często znajdowały się na top listach swiatowej muzyki elektronicznej .

yarek3_1.jpg

Od kilku lat artysta szuka inspiracji w muzyce Trance i nagrał kilka płyt w tym gatunku.
Obecnie artysta pracuje nad nowym materiałem, oraz współpracuje z innymi muzykami z polski i zagranicy. Stworzył projekt pod nazwą: Yarek&Friends gdzie wykorzystywane są naturalne instrumenty ( gitara, skrzypce, perkusja) oraz wokal.

http://www.degorski.art.pl/

 

 

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ MIASTO SZCZECIN

logo_urzad.gif

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

Nasz nowy projekt na lato 2011

(MIEJSCE)

AMFITEATR LETNI - PARK KASPROWICZA

amfiteatr6.jpg

Projekt nasz jest ze wszech -miar nowatorski. Postanowilismy zrobić rzecz pozornie niemożliwą: stworzyć atmosferą klubową (tak niezbędną do grania i słuchania jazzu) w szczecińskim amfiteatrze. Pomysł jest prosty : wszystko odbywa się na scenie - tam na małym podescie grają muzycy i tam przy stolikach siedzi publicznosć popijając tytułową cafe. Ta bliskosć zapewnia interakcję tak potrzebną w jazzie.

Oczywiscie szeroka publicznosć ogladać to może z tzw. "prawdziwej" widowni.

*

ZACZYNAMY W NIEDZIELNE POPOŁUDNIE 10 LIPCA - godz. 17

 

KONCERT GRUPY KATTORNA

kattorna_3.jpg

Europejska swiadomosć muzyczna i kontakty z amerykańską tradycją jazzową są najważniejszym spoiwem muzyki kwintetu Kattorna. Zespół powstał w lutym 2005 roku w Berlinie, gdzie koncertował w ramach multimedialnego projektu z muzyką Krzysztofa Komedy.

Twórczosć Komedy wywarła silne piętno na brzmieniu zespołu. Niewiele ponad 2 miesiące od momentu powstania Kattorna zwyciężyła w Europejskich Integracjach Muzycznych, co stało się początkiem sukcesów na kolejnych festiwalach: Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award, po których zespół po raz pierwszy wszedł do studia by zrealizować płytę promocyjną, która dołączona została do magazynu „Jazz Forum”. W 2010 ukazał się album "Straying To The Moon", dostępny w ogólnpolskiej sprzedaży, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków.

Zespół koncertuje regularnie w Polsce, Niemczech, a także we Włoszech, w klubach jazzowych oraz na festiwalach takich jak m.in: Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie, Jazzahead w Bremie, Sounds No Walls w Berlinie, Ancona Summer Jazz Festival, Marigliano In Jazz (Włochy). Muzycy brali także udział w spacjalnym koncercie poswięconym Krzysztofowi Komedzie, zrealizowanym przez TVP 2 pod koniec 2010 roku.

 

Zespół zagra w składzie:
ŁUKASZ PAWLIK - p,
DAWID GŁÓWCZEWSKI - ts,as
MICHAŁ TOMASZCZYK- tb,
KRZYSZTOF SZMAŃDA - dr
ANDRZEJ ZIELAK- b.

http://www.myspace.com/kattorna

http://www.kattorna.com

 

*

17 LIPCA - NIEDZIELA - GODZ. 17

 

MACIEJ FORTUNA QUINTET
FEAT.
MACK GOLDSBURY

 

fortuna_quintet_1.jpg

To zespół, który utworzony został w 2010 roku we Wrocławiu przez studentów i absolwentów Wydziału Jazzu na tamtejszej Akademii Muzycznej.
Lider zespołu, Maciej Fortuna, w tym roku zdobył miano Nowej Nadziei w ankiecie czytelników Jazz Forum a jego płyta Lost Keys nagrana z zespołem Maciej Fortuna Quartet nominację do Fryderyka 2011.
Reszta zespołu równie aktywnie współtworzy młodą polską scenę jazzową, grając w wielu projektach (Lena Romul Quintet, Freeway Quintet, Presidents of Soul, Bartosz Pernal Quintet, Witek Janiak Quartet, The Conception, Sławek Dudar Quartet, Titilayo Adedokun Group), z wieloma artystami, nie tylko jazzowymi (Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Włodek Pawlik, Ania Szarmach, Ewa Uryga, Grupa MoCarta, LUC, Natalia Grosiak) i zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach (Jazz Juniors, Jazz Contest Tarnów, Kraków Jazz Festiwal, FAMA, RCK Pro Jazz Kołobrzeg). Ich wspólnie wypracowane brzmienie i repertuar to pełna energii próba przełamania stereotypu o rzekomym złym stanie "młodego" jazzu.
Kwintet od listopada 2010 współpracuje także z Mackiem Goldsburym - w lipcu 2011, po wspólnych koncertach, planowana jest sesja nagraniona w tym składzie.

MFQuintet tworzą:
Maciej Fortuna
- trąbka, fluegelhorn, okaryny
Karol Gola - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, flet
Dominik Mąkosa - fortepian/klawisze
Grzegorz Piasecki - kontrabas
Wojciech Buliński - perkusja

http://www.maciejfortuna.pl

goldsbury_1.jpg

MACK GOLDSBURY urodził się w Texasie w 1946 roku. Przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie współpracował z tuzami swiatowego jazzu. Już jako siedemnastolatek był profesjonalnym i rozpoznawalnym muzykiem dzięki potężnemu brzmieniu swego saksofonu i niesamowitej energii w improwizacjach. Brał udział w nagraniu ponad 50 płyt CD oraz występował na festiwalach jazzowych na całym swiecie. Jego nagrania można usłyszeć zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak również w Europie czy w Japonii

http://www.myspace.com/mackgoldsburysax

 

 

*

24 LIPCA - NIEDZIELA - GODZ. 17

LEWANDEK TRIO
FEAT.

KOSE SIBEL (TURCJA)

WYSTĄPIĄ:

Zbigniew Lewandowski - perkusja,
Bogdan Hołownia - fortepian,
Stan Michalak - kontrabas
i
Kose Sibel - vocal

_27__1.JPG

"Levandek" Lewandowski - polski perkusista, kompozytor, aranżer. Współpracował z wieloma muzykami z czołówki polskiego i swiatowego jazzu. Szczególnie znany jako nauczyciel gry na perkusji - regularnie prowadzi zajęcia warsztatowe (m.in. Blues nad Bobrem, Blues Express), nagrał też dla TVP cykl programów o tematyce perkusyjnej.
Wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z leaderami polskiej sceny jazzowej: T. Stańko, Z. Namysłowski, J. Muniak, J.  Śmietana, S. Kulpowicz, K. Dębski, W. Karolak, M. Urbaniak, J.P. Wróblewski, T. Szukalski oraz gwiazdami jazzy europejskiego i amerykańskiego : E. Kroner, B. Rosengren, H. Hartmann, D. Friesen, M. Vinci, M. Stern, R. Rickert, M. Russel, Mfa Kera, K. Carr, C. Johnson.

http://zbigniewlewandowski.pl/

ho__ownia_3.jpg

Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył srednią Szkołę Muzyczną.
Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music
w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Pierwsze poważniejsze doswiadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Później współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem. W rodzinnym Toruniu grywa od 1994 roku wraz z Andrzejem "Brunerem" Gulczyńskim oraz Józefem Eliaszem w grupie o nazwie "Los Angeles Trio". W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguscik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem. Został laureatem Grand Prix Jazz "Melomani" za 2002 rok w kategorii - artysta roku
"Jazzowy Oscar". Przy końcu 2006 roku Bogdan założył własną wytwórnię płytową HoBo Record

http://www.holownia.pl/

_34__1.JPG

STAN MICHALAK - od 1965-1984 nauka na kontrabasie, skrzypcach i fortepianie. 1989 - stypendium Alban Berg Fundation w Wiedniu. Praca studyjna z Hansem Joachimem Roedeliusem (pionier Contemporary elektronik music) i nagranie kilku CD’s m.in. „Theather Works” (z udziałem Briana Eno). Koncerty i nagrania studyjne z artystami i grupami międzynarodowymi takimi jak m.in. Eartha Kitt, Herb Geller, Oliver Johnson, Kosta Lukacs, Charlie Owens, Billy Bang, Jocelyn B.Smith, Souleymane Toure, Daryl Waters, Abdu Salim,Patrick Farrant, Nirankar Khalsa, Jean-Paul Bourelly, Omar Sosa, DJ Spooky, Mariana Baraj, Eddie Henderson, Frank Lacy, Marek Balata, Reggie Moore, Ashraf Sharif Khan (sitar) Sadiq Bey, Johnny Rabb. Udział w projektach teatralnych i multimedialnych z muzyką Yoli Wesołowskiej.
CD’s i nagrania m.in. z Eartha Kitt „Live at the Theater des Westens” z Fuasi & Ensemble „ Fuasimodo Rings a Bell'', ,, Cafe Central” z Sharifa & Wordsong „Sharifa’s Favorite Things„ ( WEA/Warner ) z Siggy Davis I J.P Bourelly ,,Just as I am “ i Christof Vonderau ( CD ,,Cave Painting ").
Współtworzy The 3rio z Krzysztofem Puma Piaseckim i Kenny Martinem.
Koncerty z własnym projektem In The Open.

http://www.stanmichalak.com/

 

siebel_kose.jpg

Sibel Kose urodziła się w Ankarze, w 1969 roku.Nazywana turecką „Lady Jazz", obdarzona jest pięknym głosem i umiejętnoscią improwizowania w stylistyce Sary Vaughan Po ukończeniu T.E.D. Ankara College, studiowała architekturę w METU. Sibel Köse zacząła spiewać standardy jazzowe zawodowo w 1987 roku, jeszcze podczas swojej nauki. Uczestniczyła w kilku warsztatach i seminariach w Bilkent University. Miała okazję pracować z Krzesimirem Dębskim, Januszem Szprotem , Deborah Brown, Rachel Gould, Joe Lee Wilson i Eli Wright.
Köse została laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie wokalistki jazzowej w Zamosciu w 1992 roku.

http://www.myspace.com/sibelkose

*

31 LIPCA - NIEDZIELA - GODZ. 17

KASIA STANKOWSKA QUARTET

WYSTĄPIĄ:

Kasia Stankowska – vocal, fortepian
Łukasz Perek – fortepian, puzon
Jakub Olejnik – kontrabas
Przemek Jarosz – perkusja

stankowska_quartet.jpg

Kasia Stankowska to jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. W rankingach Jazz Forum (czyli jedynym polskim, opiniotwórczym magazynie poswięconym muzyce jazzowej) konkuruje z takimi gwiazdami jak Grażyna Auguscik, Anna Maria Jopek czy Urszula Dudziak. Jej piękna, ciepła barwa głosu grzeje serca i na długo zapada w pamięć. Utwory przez nią wykonywane wprowadzają w muzyczny trans, z którego trudno się otrząsnąć, i w którym chce się trwać.

kasia_stankowska_quartet_1.jpg

stankowska.jpg
Katarzyna Stankowska należy do scisłej czołówki polskiego jazzu. Urodziła się we Wrocławiu; w liceum muzycznym była jeszcze "tylko pianistką..."; dopiero w Akademii na poważnie zajęła się jazzem. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach muzycznych od kilku pokoleń. Mimo wielu sukcesów i ustalonej pozycji artystycznej stale pracuje nad doskonaleniem swego warsztatu.

Wprawdzie najsilniej związana jest z wrocławskim srodowiskiem jazzowym, jednak liczne kontakty, wspólne koncerty z czołowymi polskimi muzykami, kursy i warsztaty sprawiają, że Katarzyna Stankowska jest równie dobrze znana w Gdańsku i Krakowie, jak w Warszawie i Zamosciu...

Kontakty z improwizacją i jazzem zaczęły się jeszcze w czasach licealnych. Niemal od razu posypały się nagrody. K. Stankowska brała udział w wielu konkursach i przeglądach jazzowych – początkowo jako uczestnik, ostatnio coraz częsciej jako juror. Ma za sobą występy na najważniejszych imprezach jazzowych w Polsce, a także za granicą: w Niemczech (m. inn. Hanower, Berlin), Wielkiej Brytanii (Londyn) i Francji (Paryż).


 

 

 

http://www.kasiastankowska.com/

 

 

 

*

 

 

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ MIASTO SZCZECIN

logo_urzad.gif

 

JAZZ_PIKNIK_2011_2_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

P O N I E D Z I A Ł K I J A Z Z F A N A

 

13.06.2011 - godz.21 - TIGER CLUB

DANUTA BŁAŻEJCZYK

Blazejczyk.jpg

KONCERT SUMMERTIME
MUZYKA G. GERSHWINA

wystąpią:

D.Błażejczyk - voc
P.Perliński - p
M.Latalski - bg
A.Wendt - ts
A.Błażejczyk - dr

B__a__ejczyk2.jpg

W 1979 roku z własnym zespołem koncertowała w Szwajcarii i Finlandii. W 1986 zdobyła Srebrną Lirę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Bratysławie (Czechosłowacja), nagrodę im. Karola Musioła i Bursztynową Paterę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nagrodę organizatorów Festiwalu Przebojów w Rostocku . Współpracowała z orkiestrami Big Warsaw Band i Alex Band oraz z muzykami jazzowymi, m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miskiewiczem, Pawłem Perlińskim, Januszem Zabieglińskim.

http://www.danutablazejczyk.pl/

Studiowała na Wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Debiutowała w 1972 w amatorskim zespole 31 Mil. Później współpracowała z formacją Sly, z którą spiewała utwory rockowe i standardy jazzowe. W 1976 zwyciężyła w VII Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Muzycznych Lubelszczyzny w  Świdniku. Nagrodą był występ na festiwalu w Opolu, ale Błażejczyk z niego zrezygnowała. Przyjęła propozycję spiewania w zespole Maryli Rodowicz.
W 1985 uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe i otrzymała propozycję współpracy z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim. Ich piosenką Taki cud i miód zadebiutowała w 1985 na profesjonalnej scenie piosenki w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę specjalną za indywidualnosć artystyczną. Nagrała pierwszy album "Danuta Błażejczyk: Taki cud i miód".  Śpiewała w widowisku muzycznym Złe zachowanie w reż. Andrzeja Strzeleckiego i w kabarecie Pod Egidą.


 

 

18.05.2011 (sroda) - godz.21 - TIGER CLUB

JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI QUARTET

W SKŁADZIE:

JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI -ts

WOJCIECH NIEDZIELA - p

JACEK NIEDZIELA - b

MARCIN JAHR - dr

WROBLEWSKI5_1_1.jpg.-

 

*

21 marzec - Tiger Club  

 

PIOTR LESZEK KUŁAKOWSKI QUARTET

 w składzie:

Piotr Leszek Kułakowski – kontrabas (leader)

 

Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy, klarnet basowy

 

Piotr Mania - fortepian

 

Tomasz Sowiński – perkusja

*

 

Nowy projekt trójki znakomitych muzyków instrumentalistów: saksofonisty Tomka Grzegorskiego, kontrabasisty Piotra Kułakowskiego i perkusisty Tomka Sowińskiego, składa się z kompozycji trójki wymienionych artystów. Trio proponuje szeroki stylistycznie program o bardzo różnorodnym brzmieniu, uzyskanym przez wykorzystanie przez solistę dwóch instrumentów o różnej barwie. Będą więc ciepło brzmiące ballady grane przez klarnet basowy jak i utwory dynamiczne, brzmiące ostro  o zmieniającej się formie grane na saksofonie. Trio nawiązuje także do klasyki gatunku ( trio z saksofonem tenorowym, bez instrumentu harmonicznego) takich mistrzów jak Sonny Rolins czy Dexter Gordon. Duże doswiadczenie trójki muzyków zdobyte podczas koncertów w róznych składach z czołowymi muzykami, daje nam gwarancje niezapomnianych muzycznych wrażeń W przygotowaniu jest płyta , która wyjdzie niebawem i będzie ciekawą propozycją na rynku muzycznym. Do udziału w poniedziałkowym koncercie muzycy zaprosili pianistę PIOTRA MANIĘ, co powoduje, że słuchać będziemy klasycznego jazzowego kwartetu. 

 

 

*

ku__akowski_1.jpg

PIOTR KUŁAKOWSKI kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydz. Jazz i Muz. Rozrywkowa w klasie J.Niedzieli. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet z którym zajął I Miejsce w: VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2003, oraz nagrodę dla najlepszego zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni  2003.Ma za sobą również sukcesy  z Big Bandem PAP w Słupsku, z którym zdobył I Miejsce „cum laude” na 53 Europejskim Festiwalu Młodych Muzyków w Neerpelt w Belgii 2005 oraz III Miejsce na X Big Band Festiwalu w Nowym Tomyslu 2005.

Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami:  Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Jarek  Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc,Leszek Żądło, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski i muzykami niemieckimi :  Rolf Zielke, Christian Knocie, Ulli Orth  Michael Kullick oraz ze swiatowej sławy amerykańskim trębaczem EDDIE HENDERSONEM.

Koncertował w wielu czołowych klubach jazzowych w Polsce, Niemczech i Holandii, oraz był uczestnikiem wielu festiwalu muzycznych w Polsce.

 

 

tomasz_grzegorski_1.jpg

TOMASZ GRZEGORSKI  jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

  Zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. W roku 1998,wraz z zespołem Parnas Jazz Quintet zostaje laureatem

1-go miejsca na festiwalach: Jazz Juniors, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, oraz 2-go miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach.

W 1999r. rozpoczyna współpracę z Jerzym Małkiem z którego kwintetem zdobywa 1miejsce na festiwalach: Jazz Juniors'99,Pomorska Jesień Jazzowa'99, oraz Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni 2000.Jest również laureatem 3-go miejsca Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie'03.

W 2005 roku został zaproszony przez swiatowej sławy skrzypka Nigela Kennedy do swojego zespołu Nigel Kennedy International Quintet z którym  zagrał koncerty na całym swiecie: w

Australii, Austrii, Chinach, Czechach, Francji ,Japonii, Korei Płd, LIbanie, Norwegii ,Palestynie,  Szwajcarii, Szwecji i Ukrainie.

  Współpracował i nagrywał między innymi z:Januszem Muniakiem,Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Bałatą,Andrzejem Cudzichem,

Wojciechem Groborzem,Wojciechem Karolakiem,Leszkiem Kułakowskim,Jarosławem  Śmietaną,słowackim triem Nothing But Swing,

Josef"Dodo"Sosoka Jazz Family oraz kubańskim trębaczem Lazaro Cruz'em. Występował na wielu festiwalach w kraju jak i zagranicą min.:Jazz Jamboree

,Jazz nad Odrą,Sopot Molo Jazz Festiwal,Jazz na Starówce, Świdnik Jazz Festiwal,Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu,Komeda Jazz Festiwal,Kaunas Jazz Festival(Litwa),Swing White Nights(St.Petersgurg,Rosja),Jazz pod Hradom(Słowacja),Leverkusen Jazztage(Niemcy),Hague Jazz Festival(Holandia) i wielu innych.

Obecnie współpracuje z :Jerzym Małkiem,big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, sekstetem J.Muniaka oraz Nigel'em Kennedy'm.

 

 

mania_1.jpg

Pierwsza autorska płyta Piotra Mani - "Pearl" otrzymała nagrodę Fryderyk 2010 w kategori: jazzowy fonograficzny debiut roku.

PIOTR MANIA – ur. 01.04.1980r. w Gdyni, pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale: Jazz i muzyka rozrywkowa. Laureat międzynarodowego konkursu „Jazz Juniors” w Krakowie oraz Przeglądu młodych zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Od 1999r. współpracuje z Teatrem muzycznym w Gdyni: jako muzyk :„Hair”, „Sen nocy letniej”, „Opentaniec”, „Jesus Christ Superstar”, jako kierownik muzyczny : „Hair”, „Być Marilyn”.

W 2007r. uczestniczył w produkcji teatralnej w Wiedniu w spektaklu „Der Lowe im Winter” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Od 1999r. współpracuje z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem z którym nagrał łącznie 3 płyty: „Sen nocy letniej”, „Pub 700”, „Missa Gratiatoria”, pomagał w realizacji scieżki dźwiękowej do filmu „Nienasycenie”, zaaranżował kwartet smyczkowy do recitalu Cezarego Studniaka.

Od 2000r. współpracuje z Adamem Sztabą (aktualnie jest członkiem jego orkiestry (fortepian)) z którym nagrał 3 płyty: „Opentaniec”, „Taniec z Gwiazdami”, „Fabryka Gwiazd”.
Od 2000r. współpracuje z Adamem Sztabą (aktualnie jest członkiem jego orkiestry (fortepian)) z którym nagrał 3 płyty: „Opentaniec”, „Taniec z Gwiazdami”, „Fabryka Gwiazd”.Brał udział w 9-ciu edycjach popularnego programu „Taniec z Gwiazdami” (TVN) oraz „Fabryka Gwiazd” (Polsat). Z orkiestrą Adama Sztaby brał udział w licznych festiwalach m.in.Sopot festival, Top Trendy. Do ważniejszych występów należy zaliczyć koncert z okazji 15 lecia telewizji Polsat z udziałem Michaela Boltona.

Od 2000r współpracuje z Grażyną Łobaszewską z którą zagrał wiele koncertów w całej Polsce. Był aranżerem piosenki zatytułowanej „Rycerz przegranych spraw” którą artystka wykonywała w 2000r. na festiwalu w Opolu. Owocem wieloletniej współpracy jest płyta „Prowincja jest piękna” której jest aranżerem jak również autorem muzyki niektórych piosenek.
W 2007r. zaaranżował wybrane polskie kolędy na 100 osobową orkiestrę symfoniczną. Premiera odbyła się w 21.12.2007r.w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z udziałem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Bogusława Dawidowa. Najważniejszą rzeczą w twórczosci Piotra jest granie szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Udziela się na trójmiejskich jam-sessions i jako sideman na płytach swoich kolegów.

W 2008r. wspólnie ze swoimi przyjaciółmi, znakomitymi muzykami: Adamem Żuchowskim-bass, Tomkiem Sowińskim-drums nagrał swoją pierwszą autorską płytę „Pearl”.  Uczestniczył w nagraniu 13 albumów jako sideman. Koncertował między innymi w : Niemczech, Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Francji, Portugalii, Korei, Anglii i Belgi. Współpracuje z takimi artystami jak: Grażyna  Łobaszewska, Patrycja Gola, Leszek Możdżer, Adam Sztaba, Mietek Szczesniak, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Andre Ochodlo i wielu wielu innych.

tomek_sowi__ski_1.jpg

                                                      

TOMASZ SOWIŃSKI                                                     Urodzony 17 wrzesnia 1970 roku w Rzeszowie. Od najmłodszych lat otoczony był muzyką (ojciec Ludwik Sowiński- oboista). Od 7 roku życia pobierał lekcje perkusji i fortepianu. Ukończył liceum muzyczne w Rzeszowie (1989 rok) oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku (1995 rok) w klasie perkusji.Po ukończeniu studiów jego zainteresownia podążyły w kierunku muzyki jazzowej. W 1998 roku los zetknął go z Maciejem Sikałą, w którego zespole zdobywał doswiadczenie jazzowe. W latach 1998-2007 był członkiem formacji: Maciej Sikała Trio i Quartet ,Wojciech  Staroniewicz - Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Maciej Sikała- Piotr Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet    Występował także z:Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Piotrem Cieslikowskim, zespołem Miłosć.   Obecnie występuje również z: Irek Wojtczak Quartet, Piotr Mania Trio, Przemek Dyakowski Quintet.Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku.                                 W grudniu 2006 roku nakładem firmy Nottwo ukazała się jego autorska płyta (Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group- Illustration), która jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doswiadczeń muzycznych oraz próbą własnej wypowiedzi muzycznej. Do płyty tej zaprosił muzyków trójmiejskich i nie tylko, z którymi, oprócz muzyki, wiąże go wielka przyjażń.

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ MIASTO SZCZECIN

logo_urzad.gif

 

 

  

 

 

 

 

P O N I E D Z I A Ł K I   J A Z Z   F A N A

O8. 11. 2010 - GODZ. 20 - TIGER CLUB

MAGNUS LINDGREN (SZWECJA)

                     Zapraszamy na koncert wybitnego, szwedzkiego instrumentalisty MAGNUSA LINDGRENA.

wystąpią:

MAGNUS LINDGREN - saksofon tenorowy, flet, klarnet, rhodes piano
ERIC SODERLIND - gitara,
MAGNUM COLTRANE CENA - bass, wokal,
IKIZ ROBERT - perkusja,

Połączenie szwedzkiej perfekcji wykonawczej z południowoamerykańską, żywiołową sambą, zapewnia wyjątkowy klimat koncertu.

 

magnus30.jpg

MAGNUS LINDGREN urodził się w Vasteras, Szwecja w 1974 roku. Grę na saksofonie rozpoczął już w wieku 13 lat. Jest gruntownie wykształcony muzycznie - gimnazjum muzyczne Vasteraz Music, potem College of Music w Sztcholmie.
Pierwsze znaczące turnee odbył w wieku 18 lat z Peter Johannesson Quintet i Herbie Hancock'iem. Współpracował z takimi muzykami jak: Joe Sample, Wilton Felder, James Ingram, Bob Mintzerem,Barbara Hendricks.
Jego debiutancki album "Way Out" nominowany był do szwedzkiej Grammy. W 2001 nagrodę tę otrzymał album "Open Paradise". W tym samym 2001r. Lindgren został szwedzkim, jazzowym muzykiem roku. W 2006 wygrał szwedzki Django d'Or. Zlecono mu napisanie muzyki do uroczystosci związanych z przyznaniem nagród Nobla.
Ostatni album "Jazz Batucada" inspirowany jest muzyką brazylijską. Muzyk przebywał w Ameryce Południowej i tam nagrał tę płytę z udziałem muzyków brazylijskich.
Od lekkich dźwięków samby, do złożonych kompozycji, Lindgren fascynuje nowym stylem elektrycznej muzyki improwizowanej.

http://www.magnuslindgren.com/

 

JAZZ NA ROGATKACH  -  KLUB "DELTA"

 

 

 

24. 10. 2010 godz. 17 - KRYSTYNA  PROŃKO
RECITAL

 

www.pronko.pl

pro__ko.jpg
ARTYSTCE TOWARZYSZĄ:

DSC_9847_1_1.JPG
Przemek Raminiak - p

IMG_3631_1_1_1.JPG
Adam Wendt - ts

PLAKAT_PIKNIK_6.jpg

 

II Jazz Piknik nad Zalewem,

to muzyczna impreza plenerowa, której głównym zadaniem będzie promocja STEPNICY i okolic - miejsca wyjątkowego. Najpiękniejsza plaża nad Zalewem, bliskosć zjednoczonej Europy, położenie przy granicy Niemiec, kilkadziesiąt kilometrów do autostrad łączących miejscowosć z całą Zachodnią Europą - znakomite miejsce do wypoczynku, rekreacji i ...inwestowania.

Nadanie imprezie wymiaru wielogodzinnego koncertu (7 godzin) pozwoli na prezentacje różnych gatunków jazzu i kierunków pokrewnych takich jak soul, funky jazz-rock.


HERBIE HART West Coast Quartet z Los Angeles i Krystyna Prońko to gwiazdy tegorocznego pikniku jazzowego. Natalia Pastewska i Jan Izba Izbiński zaspiewaja swoje ulubione standardy i własne piosenki. Natalia przedstawi też obszerne fragmentu swojej debiutanckiej płyty „Za rogiem snu”. Miłosnicy dobrego, męskiego jazzu, powinni być usatysfakcjonowani występem Adama Wendta i jego grupy Power Set. Wszystko to w miłej atmosferze i wyjątkowych warunkach . Naturalna scenografia  - Zalew, plaża ,bliskosć lasów Puszczy Goleniowskiej i „jazzowy zachód słońca”, powinny imprezie nadać charakter wyjątkowego obcowania muzyki i przyrody, być przyczynkiem do dobrej zabawy .

Zapraszając fanów jazzu i ....plażowania w swojej ofercie mamy różne formy spędzenia wolnego czasu : żeglarstwo-finał dorocznych Regat Rodzinnych, caravaning , piesze i rowerowe wycieczki ,zlot starych samochodów , motocykli, wspólne grilowanie czy nawet udział w wieczornym jam session po oficjalnym koncercie.

W tej wielogodzinnej imprezie wystąpią wykonawcy z Polski i USA. Ich dobór ma za zadanie prezentację różnych kierunków w jazzie pomijając nurty awangardowe.Festiwal dla Ciebie i całej rodziny. Każdy powinien znaleźć cos dla siebie.

http://www.stepnica.pl/

 

 

 

 

pro__ko_modified_2.jpg

KRYSTYNA PROŃKO

Życiorys jazzowy
Jednym z pierwszych poważnych konkursów wokalistów jazzowych w których brała udział był Festiwal Wokalistów Jazzowych w Lublinie w 1973 r ( "Biedna " J.Koman , Love For Sale" C.Porter ).Została wówczas zauważona lecz nie nagrodzona. Pierwszych poważnych nagrań dokonała z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie . W 1975 r. rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej . Studia ukończyła w 1979 r. z nagroda rektorską ówczesnego rektora Akademii Mikołaja Góreckiego . Jeszcze w czasie studiów wraz z Akademickim Big-Bandem kilkakrotnie koncertowała na Festiwalu Jazz Jambore w Warszawie.
Z tym big bandem dokonała także kilku nagrań ( m.in. "Feel So Good" Ch.Mangione czy "Search For Peace Mc Coy Tyner'a ). Głównym nurtem jaj działalnosci artystycznej nie był jednak jazz.  Śpiewała pop , pop rock czasem easy jazz. Jednak w latach 1987- 1989 scisle współpracowała z Big-Bandem Gustawa Borma (BRNO -Słowacja) nagrywając dla radia i TV Słowackiej repertuar jazzowy w tym m.in."God Bless The Childe" a także biorąc udział
w nagraniu Mszy Jazzowej z udziałem Chóru Brneńskich Madrygalistów.   
Z tym Big Band ' em wystąpiła na Praskim Festiwalu Jazzowym . Wczesniej w 1983 roku przygotowała jazzowy recital p.t."Koncert z pianistą" z towarzyszeniem Wojciecha Gogolewskiego i objechała z nim kluby jazzowe
i studenckie w Polsce a także zagrała w kilku klubach w byłym NRD (Drezno Lipsk)  Śpiewała wówczas m.in. "Spain" Ch.Corea , "Children Of Sunchez " Ch.Mangione , "Autumn Leaves" J.Kosma , "Night Train" J.Forrest'a , "Around Midnight" T.Monk'a i wiele innych . W 1999 r została wydana jedyna jak na razie płyta CD z repertuarem m.in. standardów jazzowych .Na tej płycie Krystynie Prońko towarzyszy zespół JOY BAND w składzie : Maciej Strzelczyk (skrzypce) Paweł Serafiński (organy, piano) , Jacek Delong (saksofony i flet) , Grzegorz Gierłowski (perkusja) .Płyta miała limitowany nakład . Obecnie koncerty jazzowe daje w "TRIO" w składzie :Krystyna Prońko (voc), Piotr Prońko (saksofony) Paweł Serafiński (piano , organy Hammond'a) i to jest baza wyjsciowa do zbudowania każdego większego zespołu towarzyszącego.

http://www.krystynapronko.pl 

HERBIE_H._HART_1.jpg

HERBIE H. HART

Urodził się w Los Angeles w Kalifornii. Grę na saksofonie rozpoczął w wieku 13 lat. Jest absolwentem: Dorsey High School, Hamilton High School oraz Los Angeles City College. Swoje charakterystyczne brzmienie, pełne dynamiki i ekspresji, kształtował pod okiem wielkich mistrzów takich jak Eddie Daniels, Lee Konitz, Billy Harper, Harald Danker czy Michael Becker. Mieszkał również w Nowym Jorku, gdzie koncertował i nagrywał  z największymi sławami tamtejszej sceny jazzowej. Zajmował się również komponowaniem muzyki do filmów. Napisał m.in. muzykę do filmu Beyond The See z Kelvinem Spacey. Grając w orkiestrze reprezentacyjnej armii Stanów Zjednoczonych zwiedził wszystkie kontynenty. Występował też w czołowych europejskich orkiestrach w Szwajcarii, Austrii i Niemczech. Herbie posiada bardzo indywidualny, ekspresyjny, ale jednoczesnie wrażliwy styl gry.  Krytycy dostrzegają w jego grze ogromną pasję połączoną z precyzją wykonania.

 

http://www.myspace.com/herbiehhart

Wendt001_1.jpg

ADAM WENDT   
     Saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog.

    Po ukończeniu Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu (w klasie saksofonu Władysława Chwin) rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki
 Od momentu powstania zespołu Walk Away (1985) związał się z nim na stałe. Z zespołem tym zdobywał wiele głównych nagród i wyróżnień, z których warto wymienić laury na festiwalu Jazz Nad Odrą w 1986 roku, zdobycie "Klucza Do Kariery" na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w 1987 roku; zdobycie nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego w 1988 roku; nagroda czasopisma Sztandar Młodych „Metronom '89”; udział w Festival of Leverkusen Jazz Competition '87 (Niemcy), Jazz Hilard '88 (Belgia), Jazzand Blues All-Star festivals w Sztokholmie, The Montmarte Jazz Club w Kopenhadze oraz Jac-Jazz Festival w Jakarcie (Indonezja).
 Adam Wendt od wielu lat plasuje się w scisłej czołówce polskich saksofonistów, co znajduje potwierdzenie m.in. w ankietach prestiżowego czasopisma Jazz Forum.
Nagrywał i koncertował z muzykami tej miary, co Randy Brecker, Mike Stern, Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitosciami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn (mistrz harmonijki ustnej). Koncertował także z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.

    Autorskie zespoły: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue, Adam Wendt Power Set. Jest muzykiem zespołu Confiteor, Zbigniew Wrombel Quartet, Vintage Band.

http://www.adamwendt.pl

 

Natalia_20Pastewska_202_1_1.jpg

NATALIA PASTEWSKA
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Absolwentka wokalistyki jazzowej i rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Agnieszki Wilczyńskiej, studentka anglistyki i iberystyki.
Najważniejsze osiągnięcia:
- Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych Zamosć 2004
- udział w Smart Jazz Festiwal 2004 w klubie Skarpa w Warszawie
- udział w festiwalu jazzowym "Jazz w lesie" w Sulęczynie
- udział w festiwalu Jazz Forum i na których liczymy" w klubie Tygmont w Warszawie
- udział w Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim

Brała udział w warsztatach jazzowych i bluesowych w Puławach, Chodzieży i Bolesławcu, gdzie kształciła głos pod kierunkiem K. Prońko, S. Sojki, L. Szafran, E. Urygi.
W ubiegłym roku ukazała się jej debiutancka płyta "Za rogiem snu".

http://www.nataliapastewska.com

IZBA_1.jpg

JANEK IZBIŃSKI !

 Artysta jazzowo-bluesowy , zdecydowanie za mało "wykorzystywany" na polskich estradach . To bardzo utalentowany , rasowy "naturszczyk". Domyslam się , że jest większym specjalistą od bluesa , niż się go o to podejrzewa . Podobnie jest zresztą z jego inteligencją .  Świat , który go otacza nie oczekuje od niego zbyt wyszukanych , filozoficznych przemysleń . Mimo to Janek stara się
        rozwijać zarówno na płaszczyźnie intelektualnej jak i w rejonach muzycznych . Sądzę , że w głębi duszy jest bardzo skromny . Nigdy , nigdzie się nie pchał . Zawsze czekał na swoją kolejkę . Nie bardzo się wprawdzie doczekiwał , ale może kiedys mu się przydarzy . Jeszcze "TAM" stoi proszę Państwa ! Wystarczy go zauważyć ! A warto.
        Słyszałam niedawno jak spiewa . Spotkałam go po kilkunastu latach niewidzenia . Zaskoczył mnie ekspresją , barwą , stylowoscią i konsekwencją w miłosci do bluesa !  Zastanawiam się dlaczego los tak oszczędnie go potraktował ? Abstrahując od naszej polskiej cechy , że cudze chwalimy i swego nie znamy , przypuszczam , że przeszkodą
        w Janka spełnieniach artystycznych , jest jego gwałtowna natura . Cóż , za wszystko się płaci . Jesli ktos jest wiarygodnie energetycznym wokalistą , trudna oczekiwać , że w życiu codziennym  będzie flegmatycznym konformistą . Tlenem dla muzyki Janka jest bunt przeciw hipokryzji i powierzchownosci tego swiata . Jego talent i uczciwosć artystyczna jest godna zauważenia , co niniejszym poleca -                                                                                            Hanna Banaszak 

http://jan.izba.webpark.pl/story6.html

*

JAZZ  NA  ROGATKACH

plakat_d__bskie_wiecz._fil._1_1.jpg

Tym razem koncert z cyklu JAZZ NA ROGATKACH odbędzie się w ramach DĄBSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH.

Będzie to koncert plenerowy na plaży miejskiej nad Jeziorem Dąbskim

d__bie_pla__a_1.jpg

 

31 lipca godz.20  -  IZBA  ACOUSTIC  BAND

IZBA_mniejszy.jpg

JAN IZBA IZBIŃSKI zaczynał jako gitarzysta w „Estradzie” grając w zespole akompaniującym solistom, potem zaangażował się do zespołów „Breakout”, „Trubadurzy”, "Sami Swoi" "Kasa Chorych", "Lewandek Trio"..Mimo, że nie ukończył szkoły muzycznej, własną pracą doszedł do takiego poziomu, który pozwolił mu na uzyskanie weryfikacji i uprawnień muzyka. Zasługuje ze wszystkich miar na uznanie jako znakomity interpretator czarnego rythm and bluesa i wykonawca złotych standardów jazzowych. Izbiński dysponuje kapitalnym aparatem głosowym, swietną dykcją, autentycznym feelingiem jazzowym, wyczuciem frazy i obyciem estradowym. Czegóż trzeba więcej? Trudno by doprawdy znaleźć dzis w gronie ludzi spiewających na krajowej scenie wokalistę mogącego stawić mu czoła.

ARTY ŚCIE TOWARZYSZĄ:

 

gaworek.jpg 

TOMASZ GAWOREK 
gitarzysta (gitara akustyczna, gitara elektryczna) wokalista, kompozytor, aranżer (szkoła muzyczna im. Żeleńskiego w Krakowie, 1983). Porusza sie w różnych stylach: jazz, muzyka klasyczna, folk, rock. Uczestnik wielu warsztatów jazzowych, aktywny na scenach jeszcze przed ukończeniem edukacji muzycznej (koncerty w Krakowie - m.in. Pałac pod Baranami, Jazz Club Jaszczury). Po wyjeździe do Niemiec odkryty przez Piotra Fingera, z którym współpracuje od wielu lat, w cyklu koncertów "Acoustic Guitar Night". Gra ze znanymi gitarzystami takimi jak Peter Finger, Jammie Findley, Tim Sparks, Eric Lugosch, Isato Nakagawa. Wydał 2 płyty z własnymi kompozycjami, równolegle jest nauczycielem gry na gitarze, teori muzycznej, harmoni, improwizacji i kompozycji. Jego najnowszym (2007) projektem pedagogicznym jest udzielanie lekcji gry na gitarze przez internet z użyciem webcam. Od 2009 w Berlinie.

ja__kiewicz.jpg

TOMASZ JA ŚKIEWICZ , ur. w 1943r. w Warszawie, muzyk, gitarzysta rockowo-jazzowy, recenzent muzyczny, malarz, projektant graficzny.
Debiutował na początku lat 60-tych w zespole Relax, powstałym przy warszawskim AWF-ie. W 1964 grał w radiowym zespole Ricercar 64, a później w grupie Chochoły oraz Czerwono-Czarni (1965). W 1966 roku rozpoczął współpracę z Czesławem Niemenem, który na bazie Chochołów stworzył swoją pierwszą grupę Akwarele. Był też gitarzystą w grupie Niemen Enigmatic (1969-71) oraz w pierwszym składzie Grupy Niemen (1971). Po rozstaniu z Niemenem współpracował m.in. z Grupą Krzysztofa Sadowskiego (1972), Klanem (1973), z Haliną Frąckowiak (1974), z zespołem Bemibem (1974-1980). W latach 1981 - 1991 brał udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych zwieńczonych występem w Operze Lesnej u boku Czesława Niemena. W ciągu swej działalnosci brał udział w tworzeniu i nagraniu tak znanych utworów jak m. in.: "Dziwny jest ten swiat" (słynne solo gitarowe), "Bema pamięci żałobny rapsod" i pozostałych wielkich przebojów Czesława Niemena. Miał twórczy udział w nagraniu pięciu LP Niemena : Dziwny jest ten swiat, Sukces, Czy mnie jeszcze pamiętasz?, Enigmatic , Człowiek jam niewdzięczny.  W 2004r. skomponował i zadedykował Niemenowi utwór "Leć płomieniu, leć".

IMG_0093_1.JPG

WOJCIECH RAPA - szczeciński gitarzysta, basista, wokalista. Członek legendarnej formacji Czerwono - Czarni. Współpracownik magazynu TopGuitar. Lider formacji "Wojciech Rapa Quartet". Zespół specjalizuje się w standardach jazzowych i rockowych.
Rapa współpracował między innymi z Piotrem Kałużnym, Zbigniewem Lewandowskim, Tomkiem Grabowym, Adamem Wendtem.
W swoim zespole "Rapa Cover Band" gra ze znanymi szczecińskimi muzykami: Janem "Kanapa" Jędrzejewskim, Robertem Szajdeckim, Jarosławem Rapą, Krzysztofem Rozesłańskim.

IMG_9402_1.jpg

PRZEMYSŁAW RAMINIAK - pianista, ur. 10 lutego 1977 w Gorzowie Wielkopolskim. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat. W 1998r ukończył Szkołę Muzyczną II st. o profilu jazzowym w Warszawie w klasie fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. W roku 2004 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Otrzymał nagrodę dla najlepszego uczestnika Warsztatów Jazzowych Puławy 1996. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy za kompozycję "Three for Brad" w 2003r. Prowadzi własne trio RGG.Trio powstało w 2001r. Zadebiutowało w roku 2002 podczas 5. edycji festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa, gdzie jako wówczas Raminiak – Garbowski – Gradziuk Trio jednogłosnie zdobyło główną nagrodę. Do kolejnych sukcesów RGG można również zaliczyć udział w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Getxo (Hiszpania), gdzie Trio zajęło II miejsce oraz otrzymało Nagrodę Publicznosci.

KONCERT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ URZĄD MIASTA SZCZECIN

PROJEKT  WSPIERA STARANIA MIASTA O TYTUŁ - SZCZECIN EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016

SZCZECIN_2016_ESK_logo.jpg

 

 

 

27. 06. 2010 godz. 17  J U S T  B I G  B A N D + SOLI ŚCI

Znakomity szczeciński Big Band zaprezentuje muzykę radosną, swingową w sam raz na początek lata.
ZAPRASZAMY!!!

Zdj__cia_0101_1.jpg

Zdj__cia_0102_2.jpg

DYRYGUJE   ARTUR  JU¬KO

Zdj__cia_0093_1.jpg

 

16.05.2010 godz.17. -  NATALIA PASTEWSKA QUARTET

Pastweska_portret.jpg

Natalia Pastewska
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
Absolwentka wokalistyki jazzowej i rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Agnieszki Wilczyńskiej, studentka anglistyki i iberystyki.
Najważniejsze osiągnięcia:
- Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych Zamosć 2004
- udział w Smart Jazz Festiwal 2004 w klubie Skarpa w Warszawie
- udział w festiwalu jazzowym "Jazz w lesie" w Sulęczynie
- udział w festiwalu Jazz Forum i na których liczymy" w klubie Tygmont w Warszawie
- udział w Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim

Brała udział w warsztatach jazzowych i bluesowych w Puławach, Chodzieży i Bolesławcu, gdzie kształciła głos pod kierunkiem K. Prońko, S. Sojki, L. Szafran, E. Urygi.
W ubiegłym roku ukazała się jej debiutancka płyta "Za rogiem snu".

Artystce towarzyszy trio Przemysława Raminiaka w składzie:

Przemysław Raminiak - piano,
Paweł Grzesiuk - gb,
Radek Winczewski - dr.

DSC_9847_1_2.JPG

radek1_1.jpg

grzesiuk_1.jpg


 

25.04.2010  godz.17  -  O P E N   Q U A R T E T
W SKŁADZIE:

TOMASZ GICZEWSKI - gitara,
BARTOSZ KIERESIŃSKI - hammond,
PIOTR KUŁAKOWSKI - bass,
SEBASTIAN CZERNIUK - perkusja.

DSC_0166_1.jpg

Zespół Open Quartet powstał w 2006 roku w Słupsku. Gra muzykę głównie funki i fusion. W repertuarze ma również standardy jazzowe i latynoamerykańskie. Bardzo charakterystycznym dla zespołu jest brzmienie przez połączenie gitary z hammondem co daje  orginalny sound. Grupa koncertowała w czołowych klubach pomorza i centralnej Polski. Duża dawka energii i bardzo interesujące brzmienie jest głównym atutem zespołu.

 

09.LISTOPADA 2009 godz.19 FILHARMONIA SZCZECIŃSKA

String Connection

aa.FOTO_cb_1_1.jpg 

 

String Connection

Jeden z najlepszych zespołów w historii polskiego jazzu

Formacja będącą symbolem lat 80-tych

 

Krzesimir Dębski

Andrzej Olejniczak

Janusz Skowron

Krzysztof  Ścierański

KORZYSZTOF Przybyłowicz

po 20 latach znowu razem

 

Grupa rozwiązała się w 1988 roku i po 20 latach wraca na trasę

za to w składzie najsłynniejszym


Krzesimir Dębski - Skrzypce, kompozytor

Andrzej Olejniczak- Saksofon tenorowy, saksofon sopranowy

Janusz Skowron- Syntezator

Krzysztof  Ścierański- Gitara basowa

18.października 2009 - Marita ALBAN JUAREZ z zespołem.

Klub "DELTA" - godz. 17

FREE BLUES CLUB - godz.21

Wystąpią:
Marita Alban Juarez - voc.
Jakub Cichocki - fortepian
Andrzej  Święs-bas
Manolo Alban Juarez - perc.

marita_alban_juarez___fot_1.jpg
http://www.myspace.com/maritaalbnjurez

Marita AlbánJuárez wokalistykę  studiowała na Wydziale Jazzu PSJ w Warszawie pod kierunkiem Ewy Bem i Izabeli Zając. Od kilku lat występuje i nagrywa. Podstawę jej zespołu tworzy sekcja - basista Maciek Szczyciński i brat Marity, perkusista Jose Manuel. Obaj muzycy Są też współautorami aranżacji.
Marita Albán Juárez prezentowała swój projekt podczas gali finałowej 10 edycji konkursu miesięcznika Zwierciadło  i w  czasie 20 Międzynarodowego Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Koncertuje w warszawskich klubach jazzowych
.
Przygotowuje autorska płytę, która będzie zawierać kompozycje autorstwa muzyków z projektu Marita Albán Juárez i aranżacje 4 standardów latin jazz Jobima, Legranda, Miltona Nascimento, Mercedes Sosy (Aguas de Marco, Tu y yo al fin, Cafe da Manha, Drume Negrita, Afro Blue y Sol ...)
Premiera planowana jest w Tym roku.
Patronat medialny nad jej projektami muzycznymi objęło Radio PIN.

 

 

30. 08. 2009 godz. 16 KONCERT - ORKIESTRA "Just Big Band"
Koncert plenerowy (plac przed "Klubem Skolwin"). Wstęp wolny.

Zdj__cia_0101_1.jpg

JUST BIG BAND
TO
SIEDEMNASTOOSOBOWA ORKIESTRA GRAJĄCA GŁÓWNIE MUZYKĘ SWINGOWĄ (CHOC NIE TYLKO).
ZESPÓŁ PROWADZI ARTUR JU¬KO
.

www.justbigband.com.pl

Zdj__cia_0093_1.jpg

 

16.08.09 - godz.17 - Jorgos Skolias - voc, Artur Dutkiewicz - fortepian
W programie "... tales"

 

skolias___dutkiewicz_1.jpg

 

Występy duetu Skolias / Dutkiewicz odbiegają od koncertowego standardu. Między innymi ze względu na osobowosć wokalisty - Jorgosa Skoliasa, znanego ze stosowania art wypracowanej przez siebie techniki spiewania wielogłosowego i swietnego kontaktu z publicznoscią. W programie koncertu usłyszymy niekonwencjonalne interpretacje standardów jazzowych, bluesowych i soulowych Także utwory z elementami muzyki etnicznej.

 

19. LIPCA. 2009 godz. 17 - koncert -- SINCOPA JAZZ BAND (Kolumbia)

SINCOPA__JAZZ__BAND__7__1.jpg

Skład zespołu to: Javier Parada - trąbka
Joel Santos - saksofon sopranowy
Jaime Gomez - puzon
Cristian Carrascal - banjo
Leonardo Parra - perkusja
Janusz Kopytko - kontrabas / Lider
Luisa Pabón - vocal
  

 

 

 

Zespół Sincopa Jazz Band powstał w 2004r w miescie Bukaramanga (Kolumbia), z Inicjatywy Janusza  Kopytko i kròtkim  czasie uplasował sie wsród najlepszych grup jazzowych tego kraju.

W repertuarze zespołu wyròżniaja sie tematy najbardziej reprezentatywne dla jazzu tradycyjnego, takie jak:  Ramble, Basin Street Blues o Tiger Rag.

Od 2006 zespol zaczął wprowadzać do swojego repertuaru tradycyjne melodie z poszczególnych regionów Kolumbii, przekładając je uprzednio na styl dixielandowy.

Aktualny skład zespołu tworzą: Joel Santos - saksofon sopranowy, Javier Parada - trąbka, Johan Gómez-Puzon, Cristian Camilo Carrascal - banjo i spiew, Leonardo Parra-perkusja i Janusz Kopytko - (lider) - kontrabas, bas i przygotowanie zespołu. . Z zespołem współpracują wokalistki - Maria Angelica Gutierrez, Lina Kattiana Bautista i Claudia Patricia Correa.

Pomimo tak kròtkiego okresu działalnosci Sincopa Jazz Band zagral dotąd ponad 120  koncertow w Bukaramandze, i  innych miastach kolumbii . Sponsorowany przez Banco de la República zrealizował trzy tournee ktoré objęły nastepujace miasta: Armenia, Barranquilla, Bogota, Buenaventura, Cali, Cartagena, Montería, Pereira, Popayán, Santa Marta, Sincelejo,  wielokrotnie  zaprezentowal sie przed publicznoscią wyspy San Andrés (Karaiby ).

Sincopa Jazz Band wziąl Udział w wielu spotkaniach festiwalowych ", Festiwal de Jazz" w miejscowosci Floridablanca (wersja 2005,2006), "XXXIV Festival Internacional de la Cultura" w miejscowosci Tunja, II Festiwal de Jazz "Mushaisa 2007"-Cerrejon (Guajira) "XVII Encuentro de Confraternidad Medica" w miejscowosci Cali (2007). W sierpniu 2008 roku SJB wziął Udział w XXV Międzynarodowym Festivalu Pianistycznym - w Barrancabermeja aw koncu wrzesnia 2008 wystapił w ramach "II Festiwal Jazz de-Popajazz" w miejscowosci Popayan.

Zaangażowanie z muzycy Jakim Sincopa Jazz Band interpretują jazz tradycyjny sprawia że każdy koncert zespołu szerokim echem odbija sie wsród publicznosci, bez znaczenia czy jest się w małej miejscowosci czy też w elitarnej sali koncertowej stołecznego miasta Bogota.

Aktualnie zespół zostal zakwalifikowany przez tutejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako zespol eksportowy z perspektywa reprezentowania Kolumbii Poza jej granicami.


29 czerwca GODZ.21 TIGER CLUB - koncert z cyklu "Poniedziałki Jazz Fana" - JUST BIG BAND

4S8Z3310_1.JPG

SZCZECIŃSKA ORKIESTRA SWINGOWA JUST BIG BAND. ZESPÓŁ MA JUŻ SWA STALA WIDOWNIĘ GRAJĄC STANDARDY MUZYKI SWINGOWEJ LAT 30 I 40 UBIEGŁEO wieku. DYRYGUJE ARTUR JU¬KO

4S8Z3271_1.JPG

 

31.05.2009 godz. 17 Dom Kultury "Klub Skolwin" - After Blues

ZESPÓŁ zagral w składzie:

Waldemar Baranowski - g, voc
Leszek Piłat - b, voc
Dariusz "Kaziu" Kamiński - dr

Koncert plenerowy - Scena na dachu ".
Wstęp wolny

AFTER_BLUES_1_1.jpg
AFTER_BLUES_2_1.jpg
AFTER_BLUES3_1.jpg

AFTER BLUES  w Szczecinie jedyny zespół, któremu udało się przetrwać ponad 20 lat w swiecie muzyki. Ponadprzeciętna wytrwałoscią pochwalić się mogę Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. Perkusyjne, spiew) - jego współzałożyciele . Od kilku miesięcy zespół występuje nie tylko jako duet, ale również jako trio. Do zespołu dołączył perkusista - Dariusz "Kaziu" Kamiński. www.afterblues.com


 

27.04.2009 godz. 21 z cyklu "Poniedziałki Jazz Fana" - GŁYK PIK TRIO

głyk_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

26.04.09 - Głyk P.I.K. Trio godz.17 Dom Kultury "Klub Skolwin"
WSTĘP WOLNY

grają:

PATRYK Głyk (syn, lat 14) - perkusja,
JaRENEUSZ Głyk (tata) - wibrafon,

KINGA Głyk (córka, lat 12) - gitara basowa.

pik.jpg

g__yk3_1.jpg

  Wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym swiecie dźwięków wibrafonu , perkusji i basu.Głyk PIK Trio to nowy projekt Irka Glyka, .Połączenie, perkusji i gitary basowej tworzy niepowtarzalne brzmienie energia, muzykalnosć i radosć z grania zostawiają Niezapomniane wrażenia słuchaczom

g__yk1_1.jpg

g__yk2_1.jpg

 

g__yk_z_dzie__mi_1.jpg

30. 03. 09 godz. 21            GWIAZDA MIESIĄCA                      Krystyna Prońko 

-www.pronko.pl

pro__ko.jpg
ARTYSTCE TOWARZYSZĄ:

DSC_9847_1_1.JPG
Przemek Raminiak - p

IMG_3631_1_1_1.JPG
Adam Wendt - ts

 

23. 03. 09 godz.21 MŁODA SZCZECIŃSKA SCENA JAZZOWA

Zespół S.K.W.

 

Kuba "Jimmy" Wisniewski -gitara ,
Piotrek Poprawski - perkusja,
Radek Ułoga - klawisze,
Bartek Jurgiel - gitara basowa
 

Muzycy o sobie: "Gramy mieszankę bluesa, jazzu, rocka i funky. Jako zespół 
Istniejemy od niedawna ale kazdy z nas ma za soba spore doswiadczenia muzyczne i sceniczne."


 

16. 03. 09 godz. 21 KONCERT MIESIĄCA    Old Timers

 

skanuj0052_1.jpg 

Obecny skład zespołu Old Timers:

 Paweł Tartanus- banjo, spiew

Robert Majewski - trąbka 

Janusz Kozłowski - kontrabas

Bogdan Kulik - perkusja

Zbignniew Konopczyński - puzon

 

09. 03. 09 godz 21   JUST BIG BAND - Koncert

4S8Z3881_1.JPG

Koncert  szczecińskiej orkiestry swingowej mającej już swoją stałą publicznosć

Dyryguje Artur Juźko.

4S8Z3271_1.JPG

*

 

02. 03. 09 godz 21 supergrupa    Damage Control
http://www.myspace.com/realdamagecontrol

KONCERT

Zespół współtworzy  czterech niezwykle

kreatywnych muzyków:

Adam Baldych - skrzypce elektryczne 

Paweł Tomaszewski - klawisze

Piotr Żaczek - bas

Cezary Konrad - perkusja

demage1jpg_1.jpg

Adam Baldych - skrzypce

 

. Wielokrotnie wyróżniany nagrodami indywidualnymi na konkursach ogółnopolskich mi oraz artedzynarodowych. W ankiecie Jazz Forum Adam znajduje miejsce w scisłej czołówce.Na stałe współpracujacy min. z z piotremaczkiem (Mutru), Wojciechem Pilichowskim, Markiem Raduli, (Squad) oraz art zapraszany do grania z takimi muzykami jak: Luluk Purwanto Rene van Helsdingen, Eldad Tarmu, Zbigniew Lewandowski ..

W 2002 r. Adam na zaproszenie Rene van Helsdingena jako Jedyny Polak wyjechał na mię

dzynarodowy Festiwal Jazzowy JakArt w Indonezji. Obecnie Adam jest studentem wydziału jazzu w Katowicach, dostal Również Prestiż w stypendiumowym Berklee College of Music gdzie rozpocznie edukacje.

demage2jpg_1.jpg

Paweł Tomaszewski - klawisze

. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach Laureat Wielu nagród na ogólnopolskich i Kod pocztowyedzynarodowych konkursach jazzowych, m.in: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz art nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006.Współpracuje z Anna Serafinska , LeszkaŻą kwartetemDLO, Zbigniewem Namysłowskim. Dal sie poznac jako wspaniały keybordzista, grajac wspólna Trase koncertowa jako Eric Marienthal International Band z Deanem Brownem, Steve'em Loganem i Krzysztofem Zawadzkim. W czerwcu, do Jazz Forum ukázala sie Jego pierwsza płyta Trio - Actual Proof.

demage3jpg_1.jpg

Piotr Żaczek - Bas

 

. Basista należacy do elitarnego grona muzyków sesyjnych, zapraszanych do udziału w niezależ nagraniachnie od nurtu i gatunku. Imponujaca jest lista wykonawców jak i różnorodnosć stylistyczna, w jakiej sie odnajdował. Jego linie basowe usłyszec mozna w czysto popowych produkcjach Kayah, Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej czy Polucjantów jak i stricte jazzowych Ewy Bem, Anny Serafinskiej i Cezarego Konrada jak równie? w muzyce filmowej Krzesimira Debskiego. wspomniec też nalezyJego europejskie trasy koncertowe z Didierem Lockwoodem iz Gordonem Haskellem. Jego autorski zespół Mutru Wielkie uznanie zdobył wystepujac na JVC Jazz Festival (Jazz Jamboree) poprzedzajac wystepy Richarda Bony i Mischell Ndegeocello. Płyta tego? Wielu zespołu w rankingach bije rekordy popularnosci aw fachowych czasopismach uznana Została Najbardziej Przełomowa Płyta Dekady. 

 

 

demage4jpg_1.jpg

Cezary Konrad - perkusja

 

 

. Obecnie jeden z najlepszych polskich perkusistów. Bral Udział w projektach Takich twórców jak Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Kurylewicz, Krzysztof Herdzin, Tomasz Stanko czy Leszek Mozdżer. Przez osiem lat byl Stałym muzykiem w zespole Anny Marii Jopek.Występował i nagrywał z takimi muzykami jak Randy Brecker, Susan Weinert, Didier Lockwood, Pat Metheny, Mino Cinellu czy Gary Guthman. Na swoim koncie ma około 70 płyt nagranych. Cezary Konrad ma na swoim koncie wiele nagród oraz art wyróżnien, przyznawanych na najważniejszych festiwalach w Polsce i w Europie.Od kilkunastu lat, nieprzerwanie, czytelnicy magazynu Jazz Forum uznają perkusist go za najlepszegoe jazzowego w Polsce, głosujacw ankiecie organizowanej corocznie przez Redakcje tego magazynu.Na SWOICH solowych koncertach prezentuje magiczny s Świat perkusyjnych instrumentów Jego wystepy przycinaćagaja do sal tłumy muzyki Entuzjastów.

      23. 02. 2009 godz. 21 Tiger Club -- Zbigniew Jakubek QUARTET

Muzycy:
ZBIGNIEW Jakubek - instrumenty klawiszowe, fortepian
Artur Lesicki - gitara
TOMASZ Grabowy - gitara basowa
Artur Lipiński - perkusja

06_Jaco_Quartet___2006_Ostrow_Muzeum_1.jpg

27_Poklad___Rojek_2005_1.jpg

Jaco_profil___3574_1.jpg

 

Zbigniew Jakubek


Zbigniew Jakubek, najbardziej kojarzony jest z "Walk Away", współtworzył Którą z kolegami w latach 1985 - 1997. Formacja ta zdominowała polski rynek przełomu lat 80-tych i 90-tych, wtedy tez będąc zespołem elektrycznym jeden numer. Do dnia dzisiejszego pojawiał się u boku największych: Frank Gambale, Cyndi Blackman, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Susan Weinert, Carmine Appice, Didier Lockwood, Chester Thompson, Dave Fiuczynski. Od lat Współpracuje z czołówka polskich gwiazd oraz art jazzu muzyki pop-ARTU, pracując przy płytowych produkcjach, telewizyjnych, by wymienić: E. Bem, G. Łobaszewska, U. Dudziak, M. Szczesniak, Lora Szafran. Wspierał aranżacjami dwudziestokrotnie polskie festiwale w Opolu, Sopocie będąc muzykiem ORKIESTR festiwalowych Jednoczesnie. Również sięga do bluesa będąc Pianista Międzynarodowego Visegrad Blues Band. Zajmuje się muzyczna strona "Carpathia Festival" w Rzeszowie, promującego młode głosy. Na Jego koncie jest ponad 40 nagranych płyt, kompilacji, koncertów DVD. Na co dzień jest Również wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie zajmuje się Improwizacja Przede wszystkim. Jego kwartet jest bardzo ważnym projektem, któremu od lat poswięca coraz więcej uwagi Pięciu. W tej Turze koncertowej zostal zaproszony do kwartetu Artur Lesicki, znana postać doskonale gitarzystom, wspaniały muzyk, twórca znanego wydawnictwa, szkoły Dvd na gitarę. Od lat Obowiązki Sekcji rytmicznej Pełnia: Tomasz Grabowy, znakomity basista kojarzony z "Walk Away" i grający zw razem Lesickim "Funky Groove", oraz art Artura Lipińskiego - Jedyny perkusista pasujący do wizerunku kwartetu, znany ze Współpracy z wieloma artystami m.in. Dudziak, Serafińska, Pilichowski, Kukulska, czy podobnie jak A. Lesicki z Big-Bandem A. Sztaby.

* 

.

 

plakat2_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

 

 

26. 01. 2009 godz 21. Tiger Club -- Anna Stępniewska
                                                                                                 www.myspace.com / aniastepniewska

 

 

 ania_sycylia_6_1.jpg
ania_sycylia_1_1.jpg

Ania Stępniewska jest laureatką nagrody na
Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych --
Zamosć 2001, otrzymała Również Indywidualna Nagrodę na XXXII Festiwalu Old Jazz Meeting w 2002 roku.
W październiku 2006 Ania zwyciężyła w Międzynarodowych
Zmaganiach Wokalistów Jazzowych: Jazz Struggle w
Szczecinie. Międzynarodowe jury, w skład Którego wchodzili muzycy ze Stanów Zjednoczonych: saksofonista Billy Harper i wokalistka Judy Bady oraz art sztuki reprezentujący sztukę
Polskę - Miecz Szczesniak, postanowili nagrodzić ją pierwszym Miejscem. W kwietniu 2007 otrzymała
nagrodę specjalna na konkursie podczas trwającym 43 Festiwalu jazzowego "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. Udzielała się wokalnie w projektach Takich artystów jak: W. Nahorny, A. Serafińska - m.in. Ladies Jazz Festival, H. Miskiewiczem, J. Strobel Także w muzycznych przedsięwzięciach za granicą,
m.in.: Blueboat Jazz Festiwal 2005 (Niemcy), Saulkrasti Jazz Festiwal 2006 (Łotwa). Występowała m.in. w Bukareszcie, Kiszyniowie, Lipsku. Ma na swoim koncie współprace z orkiestra
Adama Sztaby, Tomka Szymusia, oraz art Orkiestra Zygmunta Kukli (Opole 2006).
Ania Stępniewska to nie tylko wokalistka Jazzowa. Przez Kilka lat była związana z zespołem Fizz The Fire, grającym muzykę duszy neo. Wraz z zespołem występowała m.in. w Sali Kongresowej jako support brytyjskiej gwiazdy The Brand New Heavies.
3 lipca 2008 r wystąpiła z zespołem w Szczecinie jako wsparcie Suzanne Vegi, gdzie zaprezentowała materiał ze swojej płyty pt debiutanckiej. "Na mojej Drodze".
Większosć piosenek na płytę - nagrywaną m.in. w studio Polskiego Radia Szczecin - napisał pochodzący
ze Szczecina pianista i kompozytor - Miłosz Wosko. Muzyka ta łączy w sobie elementy jazzu i world music.
Usłyszymy na niej perkusistę Również szczecińskiego - Lecha Grochale.


ARTYSTCE TOWARZYSZY ZESPÓŁ w składzie:


 

mi__osz_wo__ko_1.jpg Miłosz Wosko - instr. klawiszowe

 

maciej_szczyci__ski_1.jpg Maciej Szczyciński - kontrabas

 

mi__osz_p__kala_1.jpgMiłosz Pękala - perkusja

 

19. 01. 2009 godz 21 Tiger Club - KWARTET BLUE RAY

Zespół zagra w składzie:

Blue Ray (USA) - ts, ss http://www.rayblue.com

Maciej Fortuna - tp, FLH http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=263635679

KRZYSZTOF Ciesielski - b http://krzysztofciesielski.com

ROMAN  ŚLEFARSKI - dr

Blue Ray jest saksofonistą, Którego styl gry jest charakteryzowany jako indywidualny, pełen energii wrażliwy Jednoczesnie. Krytycy dostrzegają w Jego grze ogromna pasje do połączoną z muzyki precyzja Wykonawcza. Dynamika oraz art żywiołowosć koncertów Ray'a wywierają na słuchaczach z calego swiata niesamowite wrażenie.

 

ray_blue.jpg

 

RAY BLUE urodził się w Nowym Jorku. Studiował u Takich gosci mistrzów jak Ornette Coleman czy Arthur Blythe. Już jako piętnastolatek występował przed publicznoscią nowojorska. Na przestrzeni lat doskonalił swoje Umiejętnosci jako saksofonista, kompozytor oraz art lider WŁASNYCH formacji w klubach oraz art grając na festiwalach jazzowych na całym swiecie.

maciej_fortuna.jpg

 

Maciej Fortuna - Trąbka, flugelhorn, Występuje w Wielu formacjach jazzowych jako muzyk sesyjny liderem oraz art. W 2008 r. prowadzony przez Macieja "w" Niemen Non Stop "Beimcik / Fortuna Quintet" zostal laureatem Grand Prix oraz art sztuki Nagrody TVP KULTURA w ramach Konkursu Młodych Talentów "Słupsku. Również w 2008 r. prowadzony przez Macieja Swich On Quintet sie w zwyciężył odbywającym na Węgrzech Kodolányi Międzynarodowego Konkursu Jazz.

 

romex1_1.jpg

 

ROMAN ROMAN  ŚLEFARSKI - Perkusja, absolwentki Warszawskiej Szkoły Muzycznej na Bednarskiej. Osiągnięcia Ważniejsze do Grand Prix na Jazz nad Odrą w 1996 r. jako oraz art Najnowsze Trio na tym samym festiwalu indywidualna nagroda "Nowa Twarz Polskiego Jazzu".

 

IMG_1051_1.JPG

 

KRZYSZTOF CIESIELSKI - Kontrabas, student Wydziału Jazzu Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie kontrabasu prof. Niedzieli Jacka. Współtworzy zespoły: Mack Goldsbury And The Connection Polski, Lena Ledoff Trio, PlaySense.

 

 

 

 

 

 

08. 12. PUMA STAN KENNY TRIO w składzie:

Krzysztof "Puma" Piasecki guit -,

STAN MICHALAK - gitara basowa,

Kenny Martin - perkusja

4S8Z0177_1.JPG

kenny_martin_1.jpg

4S8Z0234_1.JPG

 

    Goscinnie wystąpili: Natalia Pastewska - voc, Przemek Raminiak - fortepian, Adam Wendt - saksofon

DSC_9847_1.JPG

Natalia_20Pastewska_202_1.jpg

IMG_3631_1.JPG

01. 12. 08. - 21 godz. Doug Johnson TRIO (USA)

Zdaniem profesorów legendarnego Berklee College of Music w Bostonie (USA), gdzie jako

wybitny talent Doug Johnson Miał indywidualny tok studiów, wyróżnia się na odmiennym

spojrzeniem na II Standardy jazzowe Zmiany harmoniczne Poprzez niekonwencjonalne

rytmiczne potrafi im nadać zupełnie nowy wymiar.

 

 

DOUG4_1.jpg

Pianista Doug Johnson muzykiem klasycznym jest zarówno jak i jazzowym. Jest jednym z najbardziej zajętych muzyków Wschodniego Wybrzeża. Studiował pod okiem Dave'a Hollanda, George'a Russella i Thomasa McKinnley'a. Pracuje jako muzyk sesyjny słynnej wytwórni Verte, nagrywając m.in. z Chiara Civello, Terry-Lynne Carrington, Hal Cook, Luciana Souza, JerryBergonzim, Mili Bermejo, Ed Schullerem, Grace Kelly i Wielu innymi. Występował praktycznie na Wszystkich ważnych festiwalach na swiecie. Wykłada w KILKU najbardziej renomowanych uczelniach muzycznych USA.

doug2_1.JPG

 

Doug_1_1_1.jpg

 

Kontrabasista

Eduard Perez należy do Aktywnych UCZESTNIKÓW współczesnej sceny jazzowej Nowego Jorku. Pochodzi z Texasu, gdzie Mając 13 lat zaczynał karierę zawodową. Pozniej grając w klubach zarabiał na studia na Harvardzie, potem w Berklee College of następnie Musica zgłębiać tajemnice muzyki latynoskiej na konserwatorium w Limie (Peru). Pracował m.in. z Mick Goodnickiem, Billem Piercem, Quincy Davisem i Greg Hopkinsem. Do największych osiągnięć Jego nalezy Udział w nagraniu debiutanckiego Albumu pianisty Martina nominowanej Bejerano oraz art do nagrody Grammy w 2006 płyty "Peru Blue" Pameli Redriguez. Jest liderem własnego zespołu oraz art szefem muzycznym afro-peruwiańskiej formacji Alcatraz. Jest też wykładowca w New School for Jazz & Contemporary Music w Nowym Jorku.

Perkusista

 

Harry Tanschek jest absolwentem słynnej Akademii Jazzowej w grazu (Austria) oraz Berklee College of Music w Bostonie (USA), gdzie wypracował sobie swietną Marke. Obecnie uczestniczy w projektach Wielu PO OBU stronach oceanu. Pracuje z muzykami tej klasy co: Hal Creeok, Chico Freeman (wystąpił z nim w Bielsku), Bob Brookmayer, GeorGarcone, Mark Murphy, Sheila Jordan, Clark Terry, Eldis Larosa, Celia Mara, Martin Lubenov i Wielu, Wielu innymi.

24.11.2008 godz. 21 - Zespół KRZAK I Krzysztof  Ścierański

__ciera_B____dol_1.jpg

 

 

 

 

   

Legendarny ZESPÓŁ

Legendarny gitarzysta basowy

 

Graja:

Jan Błędowski - viol,

Leszek Winder - g,

Krzysztof  Ścierański - bg,

Ireneusz Głyk - dr.

 

KRZAK na swoisty fenomen na skalę swiatowa - mimo, iż byl grupa instrumentalna w połowie lat 80-tych, należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Ich artystyczny dorobek przetrwał próbę czasu a ich koncerty współczesne Nadal cieszą się uznaniem Wielkim publicznosci i krytyków. Ich triumfalny powrót (po 20-letnim milczeniu) na jakis czas przerwała smierć basisty Jerzego Kawalca (2003), po ktorej zespół znowu zawiesił działalnosć. W 2006 roku muzycy postanowili wrócić jednak na trasę zapraszając do współpracy basistów Dwóch wspaniałych, Krzysztofa  Ścierańskiego i Dariusza Ziółka, z którymi teraz Krzak grywa na Zmianę. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę a ich ostatnia trasa koncertowa była niezaprzeczalnym sukcesem. Jesienią 2007 roku wydane zostało DVD z koncertowym materiałem archiwalnym i nowym wiosna 2008 roku ich nowa płyta całkiem.

m_blues_2007_493.jpg

m_blues_2007_476.jpg

 

KRZAK na czołowe Postaci polskiej sceny muzycznej I EUROPEJSKIEJ. Jego Członkowie Mają na ww w w w swym koncie współprace z tak znamienitymi formacjami jak, Niemen, SBB, Laboratorium, Dżem, TSA, Irek Dudek Blues Band, Republika, Voo Voo, Young Power czy osobowosciami też, jak Tomasz Stańko, Tadeusz Nalepa, Tomasz Szukalski, Józef i Jan Skrzek, Jorgos Skolias, Apostolis Anthimos, Ryszard Riedel i Wielu, Wielu Innych. Każdy z instrumentalistów tej formacji ma na w w ww w swym koncie dziesiątki płyt autorskich i projektów. 

 

m_blues_2007_455_1.jpg

 

                      Jan Błędowski, 

mieszkający w Niemczech Skrzypek, jeden z czołowych wiolinistów Europy, Który z swadą Równa gra jazz, blues, rock jak i klasykę. Nagrywa w Polsce i Niemczech.

 

          

         Krzysztof  Ścierański,

 uznawany za najlepszego w Polsce basistę. Współpracował z dziesiątkami gwiazd (Zbigniew Namysłowski, Laboratorium, String Connection). Od lat występuje też solo. Nagrał kilkadziesiąt płyt W kraju i za granicą.


winder_2_1.jpg

 

                               LeszekWinder,

gitarzysta bluesowy i animator, laureatem plebiscytów "Gitarowy Top 2005" i "Blues Top 2006". Szef popularnego klubu muzycznego "Lesniczówka" w Chorzowie. Nagrał kilkanascie płyt autorskich i drugie z róznymi zespołami. 

g__yk_1.jpg

 

                      Ireneusz Głyk,

doskonały wibrafonista i perkusista, absolwent Wydziały Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Berkele College of Music w Bostonie. Współpracował z czołówka polskiego jazzu (Tomasz Stańko, Stanisław Soyka). Realizuje też własne projekty.

17.11.2008 - SZCZECIŃSKA SCENA JAZZOWA - DWIE GENERACJE

 

CZĘ ŚĆ PIERWSZA - Grupa "FANKYNOVA"

 

Funkynova_1.jpg

 

Skład:

- Dawid Sobieski - fortepian
- Mateusz Sobieski - saksofon tenorowy
- Maciek Borowski - saksofon altowy
- Bartek Jurgiel - gitara basowa
- Piotr Poprawski - perkusja


 

Muzycy o sobie:

"Jestesmy młodym zespołem, każdy z nas ma jakies doswiadczenia sceniczne, jednak jest DLA KAŻDEGO na pierwszy poważny projekt muzyczny. Chcąc wyróżnić się nieco i porzucić koncepcje grania tylko i Wyłącznie standardów jazzowych, postanowilismy grać tematy muzyki klasycznej w jazzowej stylistyce z dużym naciskiem na  elementy funky i soul. Mamy nadzieje ze taki pomysł wyróżni nas nieco na Szczecińskiej scenie muzycznej, jazzowej ".

 

                           Częsć druga - Marek KAZANA i Ryszard Wilk

Koncert wytrawnych muzyków mających już swoje miejsce na scenie Polskiej Jazzowej.

 

DEST3190a_1_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 


3. 11. 08. Godz. 21 ASAF - Maciej Sikała QUARTET

 

image001.jpg

 

 


Akustyczny kwartet jazzowy Asaf powstał lipcu w 2003 roku. W marcu 2004 wydał swoja pierwsza płytę, Która Została poswięcona pamięci zmarłego 2003 w listopadzie Andrzeja Cudzicha. Muzyka, Jaks wykonuje zespół, charakteryzuje się wyjątkowa spójnoscią brzmienia i przekazem silnym, łączącym w sobie intensywnosć muzyki liryzmem Johna Coltrana ze słowiańskim.

 

Płyta zespołu Została bardzo wysoko oceniona przez krytyków. Pomimo krótkiego czasu grupy ISTNIENIA, znalazła się na liscie płyt nominowanych do tytułu Albumu Roku 2004.

 

Od roku 2005 zespół koncertował w Polsce iw Niemczech. Oprócz koncertów klubowych zespół wystąpił m.in. podczas 10. Jazz Summer Festival w "piwnicy pod Baranami" w Warszawskiej Bibliotece Narodowej oraz art na festiwalu "Skok Jazz Sopot". Po dwuletniej przerwie zespół wznawia swoją działalnosć

 

 

 

NIEDZIELA 02. 11. 08

 

Jazzowe Zaduszki

Koncerty Zaduszkowe to już tradycja w klubie TIGER - Tym Lecz w roku Czekal nas wyjątkowy koncert. Byl poswięcony pamięci Tomasza Wojtaszka, zmarłego 14 października br. szczecińskiego trębacza jazzowego.

IMG_1805_modified_1.jpg

 

TOMASZ WOJTASZEK  był jednym z liderów i założycielem zespołu Liderów Dixie Lovers, który powstał 1976 roku. W jego składzie odnosił największe sukcesy.

Laureat Złotej Tarki (1982), występ na Jazz Jamboree (1983). Koncerty w Polsce i calej Europie. Wojtaszek byl autorem Również audycji Edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, ktore przez wiele lat prowadził w Zamku Książąt Pomorskich. W swojej karierze muzyka instrumentalisty grywał m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Krzesimirem Dębskim, Ewą Bem i Anną Jurksztowicz. Ostatnio mimo choroby gral ze swoim Dixie Lovers w Szczecińskim klubie Tiger.

Byl zawsze skromny, pogodny i radosny, jak muzyka, którą gral i kochał. Miał 66 lat. Pożegnany w Szczecinie - pochowany zostal rodzinnym w Namyslinie k. Kalisza.


Gral zespół DIXIE LOVERS i przyjaciele.

 

Tak było przed łaty ...

dixie_lovers_modified_1.jpg

dixie_lovers_002_modified_1.jpg

dixie_lovers_003_modified_1.jpg

dixie_lovers_001_modified_1.jpg

 

Tak, jeszcze zupełnie Niedawno ...

DSC_9327n_1_1.JPG

IMG_1728_1.JPG

IMG_5689_1.JPG

    GO ŚCILI ŚMY WSZYSTKICH ktĂłrym W Duszy Gra cos z odrobina swingu

(Wstęp wolny)

 

 

 

27. 10 - JUST BIG BAND + HENRYK MI ŚKIEWICZ

AAAA2_1_1_1.jpg

 

JUST BIG BAND + HENRYK MI ŚKIEWICZ


Drugi już koncert z cyklu Just Big Band i Gwiazda.

Tym razem zaproszenie ZSJ WSPÓLNEGO do graniaprzyjął znakomity polski saksofonista altowy Henryk Miskiewicz. Czekała nas Więc potężna dawka swingu w altowej tonacji.

 

 

3_1.jpg

 

 

 

20. 10 - Trio M3 +

 

M3plus_modified_1.jpg

 

Trio M3 +


Trio +, czyli kwartet w składzie:

Maciej Kazuba - (g)

Maciej Strycharczyk - (TS),

Marcin Matecki - (p)

Janusz "Kanapa" Jędrzejewki - (b).


Grupa gra jazz mający w tle echo

Karaibów, latino, soul ...

 

 

13. 10 - Bernard Maseli Solo "Diary" Tour

 

xxx11_1.jpg

  
 

BERNARD MASELIi - wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog.

Karierę na polskiej scenie muzycznej Rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem "Walk Away" na festiwalu "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem "WALK AWAY" nagrał 12 płyt i Bral Udział we Wszystkich największych jazzowych fetiwalach W kraju i za granicą. Zespół odbył wiele swiatowych tras koncertowych z KTÓRYCH wymienić nalezy wspólna trasę z Milesem Davisem jako tzw.support.

W latach 1985/87 współpracował z zespołem "Young Power", z ktĂłrym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianista Zbigniewem duet zakłada Jakubkiem "BACK IN". Od 1995 roku rozpoczyna trwającą do dzis współprace ze znakomitym basista Krzysztofem  Ścierańskim. Od lat zajmuje się KILKU Również produkcja muzyczna. Od 12 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie "Jazz Top" misięcznika "Jazz Forum". Również od 12 lat jest Wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.

Ostatnio wraz z saksofonistą Jerzym Główczeskim i wokalista Kuba Badachem utworzył swój pierwszy autorski projekt pod nazwa "GLOBOTROTTERS" (trzy płyty, ponad 300 koncertów, współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya).

Wielu Jest autorem kompozycji i aranżacji. Nagrał ponad czterdziesci płyt.

 

 

 

 

 

6. 10 - Piotr Lemańczyk TRIO

 

IMG_4047_modified_1.jpg

Piotr Lemańczyk TRIO w składzie:

Piotr Lemańczyk - (b),

Maciej Grzywacz - (g)

Jan Roth - (dr)

 

JAZZ PIKNIK NAD ZALEWEM

Założenia programowe:

Jazz Piknik nad Zalewem będzie muzyczną imprezą plenerową, ktorej zadaniem głównym ma być promocja urokliwego miejsca jakim jest Nowe Warpno. Nadanie jej wymiaru wielogodzinnego pikniku, pozwoli na prezentację różnych gatunków jazzu i kierunków pokrewnych w przyjaznej atmosferze i wyjątkowych warunkach przyrody . Naturalna scenografia: zalew przylegające do Niego Jezioro Nowowarpieńskie z kąpieliskiem miejskim, powinny nadać imprezie wyjątkowy charakter obcowania muzyki i dobrej zabawy w tych unikalnych warunkach przyrody.

I tak się stało ...

jpnz2008.jpg

 

img_11_1.jpg

img_03_1.jpg

DSC_1145_1.JPG

DSC_1270_1.JPG

_14__1.JPG

_17__1.JPG

_1__1.JPG

_27__1.JPG

_34__1.JPG

_3__1_2.JPG

_4__1.JPG

_5__1.JPG

_11__1.JPG

_7__1.JPG

img_02_1.jpg

img_06_1.jpg

img_07_1.jpg

img_13_1.jpg

img_15_1.jpg

img_01_1.jpg

 

Zdj__cia_0005_modified_1.jpg

Zdj__cia_0006_modified_1.jpg

Zdj__cia_0008_modified_1.jpg

Zdj__cia_0012_1.jpg

Zdj__cia_0013_1.jpg

Zdj__cia_0017_modified_1.jpg

Zdj__cia_0018_modified_1.jpg

Zdj__cia_0020_modified_1.jpg

Zdj__cia_0021_modified_1.jpg

Zdj__cia_0022_1.jpg

Zdj__cia_0023_modified_1.jpg

Zdj__cia_0025_modified_1.jpg

Zdj__cia_0028_1.jpg

Zdj__cia_0031_modified_1.jpg

Zdj__cia_0034_modified_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przejdź na górę strony