Zaduszki Jazzowe 2019

TYM którzy ODESZLI

Koncert ze specjalnym wspomnieniem
Henryka Fabiana

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
29 listopada 2019 r., godz. 19:00o
  

Zapraszamy wszystkich fanów jazzu i muzyki pokrewnej, ale też wszystkich którzy chcą powspominać swoich idoli, wielkich artystów, znanych muzyków ale też przyjaciół, znajomych, sąsiadów i tych wszystkich związanych ze szczecińską sceną muzyczną, a których już niestety między nami nie ma.

Koncert „TYM, którzy ODESZLI” Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego to kontynuacja wieloletniej tradycji przypominania i wspominania muzyków, wokalistów, artystów, dziennikarzy, działaczy muzycznych, ludzi kultury, sceny, estrady, którzy przez lata związani byli w różny sposób ze środowiskiem muzycznym Szczecina, a których nie ma już niestety wśród nas.

W piątek 29 listopada 2019 o godz. 19:00, na sam koniec miesiąca, w którym zwyczajowo wspominamy naszych bliskich, którzy już odeszli z tego świata spotkamy się w sali kominkowej Domu Kultury 13 Muz, przy placu Żołnierza 2 w Szczecinie. Chcemy wspominać tych wszystkich, którzy już nieco wcześniej lub całkiem niedawno odeszli od nas, ale zapisali się w naszej pamięci. Chcemy uczcić ICH pamięć najlepiej jak umiemy – ICH muzyką lub muzyką, którą ONI najbardziej lubili.

W 2019 roku chcielibyśmy w sposób specjalny wspomnieć Henryka Fabiana, chłopaka z „Sorento”, wokalisty ”Czerwono Czarnych”, na zawsze związanego ze Szczecinem.

Z pewnością w naszej pamięci na zawsze pozostaną

Helena Majdaniec, Karin Stanek, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Czesław Niemen, Franciszek Walicki, Jarosław Śmietana, Tomasz Stańko

Jacek Nieżychowski, Wacław Czech, Stefan Lubkowski, Stanisław Modelski, Marek Mac, Grzegorz Grzyb i wielu, wielu innych…

W koncercie wystąpią szczecińscy muzycy jazzowi, rockowi i bluesowi, którzy w potrzeby serca chcą wspomnieć swoich kolegów, nauczycieli, znajomych a czasami dawnych idoli.

PRZEMEK RAMINIAK – gorzowianin, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą „Locomotive” nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet. Na stałe towarzyszy wielu solistom i zespołom. Od wielu lat występuje z Krystyną Prońko.

WOJCIECH RAPA BAND
Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel formacji „Telegram”. Obecnie gra w zespole „Czerwono-Czarni” oraz licznych własnych formacjach. Autor kilku książek o historii big-beatu.
Feat:
Małgorzata Jarmoc – śpiew, pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet.

Maciej Podsiadło – śpiew, na co dzień specjalizujący w mocniejszej odmianie rocka i muzyce heavy metal. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie w specjalności multimedia. Wokalnie kształcił się u Grzegorza Kupczyka (Turbo, Ceti), Doroty Miśkiewicz, Iwony Charkiewicz i Iwony Górewicz. Współpracował z wieloma znanymi zespołami i muzykami polskiego heavy metalu. Nagrał kilka płyt z różnymi zespołami, ale również kilka płyt solowych i składanki ze znanym w USA muzykiem Bradem Windlanem, przestawiającym się jako Pastor Brad, promującym chrześcijański heavy metal.

Jerzy Świtała – gitara, dr nauk medycznych, chirurg i urolog, ale również zapalny gitarzysta i fan muzyki rockowej i jazzu. W latach 80. i 90. grywał w wielu formacjach rockowych w Szczecinie. Obecnie grę na gitarze traktuje hobbistycznie, ale też każdą wolną chwilę wykorzystuje aby doskonalić swoje umiejętności muzyczne prezentując je podczas koncertów.
W koncercie wspólnie wykonają kilka niezapomnianych utworów nieżyjących artystów jazzowych i rockowych. Przypomną również niezapomniane przeboje legendarnego wokalisty Czerwono-Czarnych, szczecinianina Henryka Fabiana.

Muzycy zrzeszeni w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Jazzowym otrzymali od siostry Henryka Fabiana, Pani Ewy Błaszkiewicz, specjalne zezwolenie na wyłączne wykonywanie piosenek Henryka Fabiana.

SWING LOVERS
Zespół powstał w 2002 roku w Szczecinie z inicjatywy znanego i cenionego pianisty i pedagoga Stefana Lubkowskiego. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy oraz młodzi - obiecujący i pełni nowych pomysłów instrumentaliści i wokaliści. Jak sama nazwa wskazuje, zespół specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych w nowych aranżacjach, ale to nie wszystko. W repertuarze znajdują się również utwory dixielandowe, bardzo lubiane przez publiczność, a także utwory pop, w nowych jazzujących aranżacjach.
Anna Nowik – puzon, wokal - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie, muzyk, pedagog, nauczyciel akademicki Akademii Sztuki; laureatka wyróżnienia na konkursie Złota Tarka - Old Jazz Meeting 2002, laureatka Stypendium Artystycznego Miasta Szczecina 2007.
Marcin Matecki - pianista jazzowy, należący do grupy znanych muzyków sesyjnych w Szczecinie. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych: Trio M3, "Matecki Trio", "Hypnotic Jazz Quartet" i wielu innych. W ramach współpracy z zespołem Trio M3 występował z Krzesimirem Dębskim oraz Bernardem Maseli. Współtworzy składy instrumentalne, jak również instrumentalno-wokalne.
Mariusz Lipiński – perkusja, od wielu lat gra w zespole Swing Lovers, ale udziela się również w wielu innych formacjach jazzowych, nie stroniąc od wykonywania innej muzyki.
Podczas koncertu Swing Lovers zaprezentuje polską i światową muzykę lat 20-30 XX wieku oraz najnowsze przeboje w swingowych aranżacjach.

UNPLUGERS
Unpluggers - to duet Maya Koterba & Mitro Dymitriadis. Różne muzyczne uniwersa, różne pokolenia, jeden zespół… W najbardziej z surowych form gdzie już niczego nie można ukryć, a za to wszystko pokazać. Pierwszym projektem Unpluggers jest “The Beatles Juice”, hołd złożony dziełom wiecznym “Czwórki z Liverpool`u”. To równie świeża co subiektywna interpretacja najsłynniejszych utworów The Beatles
Maya Koterba – wokalistka, pedagog, logopeda, trenerka wokalna, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Maya bierze udział w różnych projektach muzycznych w Szczecinie oraz występuje solo. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali, warsztatów muzycznych.
Dimitris Dimitriadis – gitarzysta, wokalista i aranżer. Urodzony w Polsce, ale mocno zakorzeniony w Grecji. Grał i gra w kilku wyśmienitych zespołach począwszy od solowego projektu Los Grecos, w którym realizuje swoje artystyczne inspiracje. Związki z Grecją mocno pokazuje w zespole „Elliniki Karida”. Współtworzy też kilka innych zespołów np. Grupo Costa grający muzykę południowoamerykańską.
W koncercie zaprezentują własne jazzowo brzmiące aranżacje i interpretacje przebojów legendy światowej muzyki zespołu The Baeatles.
Więcej na: www.zsj.com.pl, www.13muz.eu

CENA BILETÓW:
Bilety normalne - 30 zł
Bilety ulgowe - 20 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną

do nabycia:
• www.bilety.fm
• Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Mały Dziedziniec, wejście I
• Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254
• przed koncertem w DK 13 Muz

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

Koncert współfinansowany ze środkó Miasta Szczecin
w ramach programu mikroDOTACJE realizowanego przez Sektor3 


 


Jazz na Rogatkach

Kasia Olczykowska

Kasia Olczykowska - wokal
Patryk Matwiejczuk - piano
Krzysztof Kuśmierek - saksofon

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
27 października 2019 r. (niedziela) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY
  

Kasia Olczykowska – wokalistka, uczennica Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej oraz Marka Kazany swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od fascynacji muzyką gospel, bluesem i soulem. Wokalistka poszukując nowych brzmień z czasem zafascynowała się jazzem, szczególnie nurtem free. Uczyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W 2016 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistów Jazzowych organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Akompaniował Patryk Matwiejczuk. W 2017 roku wygrała prestizowy 44. Konkurs Wokalistów Jazzowych Zamość 2017. W 2018 roku w 14. Konkursie „Piosenki Mistrza Jeremiego” podczas festiwalu "Stacja Kutno" w Kutnie zdobyła dwie nagrody: Prezydenta Miasta Kutna oraz nagrodę specjalną „Kota Przybory” przyznawaną przez Konstantego Przyborę oraz Monikę i Grzegorza Wasowskich. W 2018 roku zwycięzyła również w Konkursie Improwizacji Jazzowej organizowanym przez Zachodniopomorskie Forum Artystyczne.

Wokalistce towarzyszyć będą:

Patryk Matwiejczuk (piano) - niewidomy pianista ze Szczecina, który ma za sobą m.in. występy w Must Be The Music. Gra na fortepianie od siódmego roku życia. Wystąpuje również w składzie zespołu „Czarno To Widzę”, w duecie z również niewidomą wokalistką Patrycją Malinowską z Płocka. Uczył się w klasie jazzu Zespółu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktualnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Krzysztof Kuśmierek (saksofon) - saksofonista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu jazzowego. Swoją muzyczną ekspresję wyraża poprzez granie w bardzo różnych stylistycznie projektach. Głównym polem jego pracy jest muzyka jazzowa oraz estradowa . Najsilniej kojarzony jest z poznańskimi projektami takimi jak: Przed Wschodem Słońca, Anomalia czy Panoptikum. Podczas swej muzycznej drogi współpracował z wieloma znanymi zespołami do których można zaliczyć: „Dizzy Boys Brass Band”, „Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej”, „Hot Lips”, „Poznańską 15”, „Art Piknik Orkiestrę”czy orkiestrę filharmonii szczecińskiej. Krzysztof miał także przyjemność występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Gregory Porter, Kayah, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Dys. Od dłuższego czasu zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Więcej na: www.klubskolwin.pl

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN 

   


Poniedziałek Jazz Fana

APOSTOLIS ANTHIMOS
QUARTET


Piotr Matusik - inst. klawiszowe
Robert Szewczuga - gitara basowa
Olaf Węgier - saksofon
Apostolis Anthimos - perkusja, gitara

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
18 listopada 2019 r., godz. 19:00
  

Apostolis Anthimos - urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie. Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Członek legendarnego tria SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt.
Zadebiutował w 1971 roku jako gitarzysta zespołu Silesian Blues Band (SBB). Już jako 17-latek, w ramach projektu Grupa Niemen, wystąpił w 1972 roku na festiwalu Jazz and Rock Now otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Monachium, grając obok takich znakomitości jak Charles Mingus, John McLaughlin i The Mahavishnu Orchestra. W okresie tym towarzyszył też z Grupą Niemen w trasie koncertowej Jacka Bruce’a.
Z SBB koncertował w kraju i za granicą (Węgry, Austria, NRD, RFN, Czechosłowacja, Dania, Szwecja, Holandia, Finlandia, Szwajcaria, Belgia, Rosja, Meksyk, USA, Kanada).
W latach 80 XX wieku współpracował jako gitarzysta z wieloma grupami muzycznymi (Dżem, Osjan, Krzak) oraz z trębaczem jazzowym Tomaszem Stańko (m.in. album
„Chameleon”).
W roku 1989 wyjechał na stałe do Grecji, gdzie również zajmował się muzyką jako ceniony muzyk sesyjny. Współpracował ze znanymi muzykami greckimi (Vangelis Katsoulis, Jorgos Dalaras, Papadopoulos Thimios). Brał udział nie tylko w nagraniach, lecz także w trasach koncertowych, podczas których zjeździł niemal cały świat. Do Polski przyjeżdżał sporadycznie, głównie na zaproszenie Tomasza Stańko.
Gdy w latach 90 XX w. zespół SBB reaktywował się, a Apostolis Anthimos również miał
w tym swój udział. Współpracował również z Johnem McLaughlinem oraz z Patem Methenym.
Jako solista własnego zespołu debiutował w 1994 roku albumem „Days We Can’t Forget”, zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro
z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. prowadzi własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe).
Apostolis Anthimos Miniatures i Apostolis Anthimos Quartet to najnowsze projekty artysty,
w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej
o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 r. „Parallel Worlds”.
W zespole aktualnie występują: Piotr Matusik - inst. klawiszowe, Robert Szewczuga - gitara basowa, Olaf Węgier – saksofon, a Apostolis Anthimos gra na gitarze, perkusji a nawet na instrumentach klawiszowych.

Więcej na: www.13muz.eu

CENA BILETÓW:
Bilety normalne - 40 zł
Bilety ulgowe - 30 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną


do nabycia:
www.bilety.fm
• Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Mały Dziedziniec, wejście I
• Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254
• przed koncertem w DK 13 Muz

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN 


Jazz Pod Choinkę

URSZULA DUDZIAK

Urszula Dudziak – wokal
Jan Smoczyński – piano, akordeon
Łukasz Poprawski – saksofon
Robert Cichy – gitary
Krzysztof Pacan – gitara basowa
Tomasz Torres – cajon

FILHARMONIA W SZCZECINIE
im. Mieczysława Karłowicza
ul. Małopolska 20, Szczecin

07 grudnia 2019 r., godz. 19:00

  

Urszula Dudziak jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów. Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. W 1973 wyjechała do Nowego Jorku, występowała z Michałem Urbaniakiem oraz solo (jako One Woman Show z użyciem aparatury elektronicznej) niemal w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W latach 80. współpracowała z G. Evansem oraz A. Sheppem. Uczestniczyła w wielu imprezach muzycznych, w tym w prestiżowych festiwalach jazzowych, na wszystkich kontynentach. W repertuarze ma m.in. autobiograficzny program muzyczny Future Talk (przygotowany wraz z Jerzym Kosińskim), a także spektakl The Nature Is Leaving Us, którego Urszula Dudziak jest kompozytorką.
Do Polski przyjechała po wieloletnim pobycie za granicą w roku 1985. Wystąpiła wtedy w duecie z Bobbym McFerrinem na MFMJ Jazz Jamboree w Warszawie. Dużo koncertuje, występuje na festiwalach jazzowych, przyjmuje zaproszenia do programów telewizyjnych.
W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" przyznał jej albumowi "Newborn Light" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W 1979 roku "Los Angeles Times" mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór "PAPAYA" stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł "Artysta bez granic".
Artystka dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "scatem". Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.
Urszula Dudziak jest również autorka książek, m.in. autobiografii "Wyśpiewam wam wszystko", i jak sama zapowiada ani wydana ostatnio książka ani płyta "Wszystko gra" nie zamykają jej twórczej biografii, lecz są sygnałem, że właśnie wszystko jest w porządku i jeszcze wiele zdarzyć się może.
W ostatnich latach najczęściej towarzyszy jej zespół w składzie: Jan Smoczyński, pianista, multiinstrumentalista, Łukasz Poprawski - saksofon, Robert Cichy - gitary, Krzysztof Pacan - gitara basowa oraz Toamsz Torres – cajon. Koncertuje także z córkami: Miką i do niedawna z Kasią.

BILETY:
- 120 zł I miejsca
- 100 zł II miejsca

do nabycia:
- www.bilety.fm
- CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
- Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego
- biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 42 12 54

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 

 


Poniedziałek Jazz Fana

RAFAŁ DUBICKI QUARET

Rafał Dubicki - trąbka, lider
Michał Sołtan - gitara
Mateusz Woźniak - kontrabas
Adam Lewandowski - perkusja

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
16 września 2019 r., godz. 19:00

  

Rafał Dubicki – trębacz i kompozytor, znany ze współpracy z Sylwią Grzeszczak i Rayem Wilsonem dał się już poznać w środowisku muzycznym jako zwolennik finezyjnej swobody dźwięków i wyznawca swingu. Główna nagroda zdobyta na konkursie improwizacji w ramach Baszta Festiwal w 2016 roku czy główna nagroda podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu to tylko część osiągnięć młodego trębacza.
W maju tego roku wydał debiutancki album swojej kwartetu pt. „Story About Emotions”. Jak mówi sam trębacz, płyta jest swobodnym ujęciem jego własnych doświadczeń, którym nie skąpi melodyjności i wyraźnych akcentów. Jak sam dodaje - „to jazz, który zrodził się z inspiracji złotymi dziećmi tej muzyki”.
Jego pierwszy album, jest jedną z tych płyt, które oferują nie tylko solidny warsztat muzyczny, ale także przemyślane kompozycje. Słuchacze mogą zapomnieć o jednostajności brzmienia – muzycy Dubickiego dają się ponieść młodzieńczej fantazji trębacza i celnie akcentują ładunek emocjonalny każdego utworu – wszyscy na swój własny sposób.
Materiał z płyty jest sumą moich dotychczasowych doświadczeń wynikających ze współpracy z artystami każdego gatunku. Poprzez koncerty, sesje nagraniowe oraz kontakty z wieloma twórcami, nabyłem elastyczność i szeroki pogląd na muzykę. Tworząc utwory, przede wszystkim jako trębacz jazzowy, kierowałem się wytycznymi zgodnymi z tematyką gatunku. Niemniej, naleciałości wynikające z dotychczasowej pracy, pozwoliły mi na przeprowadzenie fuzji międzygatunkowej. Uważam, że muzyka jako taka jest dziedziną, w której nie istnieją żadne granice formotwórcze, co pozwala nam na kreowanie każdej możliwej konstelacji - mówi Dubicki o nowej płycie.
W skład kwartetu wchodzą doświadczeni i utytułowani jazzmani, którzy nadali albumowi pewnej bezkompromisowości i niepowtarzalnego rytu.
Na gitarze zagrał Michał Sołtan, znany głównie ze swej solowej (album MaloGranie) oraz kolektywnej (lider grupy Imagination Quartet) działalności. Koncertował w Chinach, Niemczech, Danii. Grał m.in. z Dante Luciani'm od Frank'a Sinatry, Russ'em Spiegel'em od Tony'ego Benneta, czy Jeremy'm Monteiro i wieloma innymi.
Za dźwięk kontrabasu odpowiada Mateusz Woźniak, doświadczony basista, który na swoim koncie ma zarówno solowe występy (koncert z towarzyszeniem orkiestry w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego) jak i współprace ze światowymi sławami muzyki popularnej (Ian Gillan z Deep Purple).
Wreszcie perkusja w kwartecie Dubickiego - crème de la crème polskich bębnów czyli Adam Lewandowski, znany ze wspólnych projektów m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem czy Andrzejem Zauchą.


Więcej na: www.13muz.eu

CENA BILETÓW:

Bilety normalne - 25 zł
Bilety ulgowe - 20 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną

do nabycia:
www.bilety.fm
• Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Mały Dziedziniec, wejście I
• Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254
• przed koncertem w DK 13 Muz

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 


Jazz na Rogatkach

CHANGO

„Klub DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
29 września 2019 r. (niedziela) godz. 18:00
WSTĘP WOLNY

  

CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama) zaowocowały niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO". Kwartet miał okazję występować u boku m.in. Apostolisa Anthimosa (SBB), Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar).

Więcej na:
www.facebook.com/jazznarogatkach

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 SzczecinKlub „DELTA”
Ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 

 


AMFITEATR JAZZ CAFÉ

TEATR LETNI IM. HELENY MAJDANIEC W SZCZECINIE

ZAWSZE W NIEDZIELĘ, ZAWSZE O 17:00
  

Bardzo popularny cykl koncertowy realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Koncerty odbywają się w okresie wakacji, w letnie niedzielne popołudnia na scenie amfiteatru, przypominając dawne letnie koncerty promenadowe. W ramach tego cyklu zorganizowano dotychczas ponad 30 koncertów bardzo znanych polskich
i zagranicznych artystów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.
W 2019 roku proponujemy organizację, w kolejne niedziele lipca, 4 koncertów następujących wykonawców:

1. 2019-07-07 MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ
2. 2019-07-14 LESZEK KUŁAKOWSKI & JOANNA KNITTER AMFITEATR JAZZ CAFÉ
3. 2019-07-21 FREE BLUES BAND (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ
4. 2019-07-28 PRZEMEK RAMINIAK QUARTET AMFITEATR JAZZ CAFÉ

2019-07-07 MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ

Małgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.


W koncercie wystąpią: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojciech Rapa – gitary, Marek Kazana – skaofony, Janusz „Kanapa” Jędzrejewski – bas, Kuba „Fiszka” Fischer – perkusja. W trakcie koncertu Małgosia zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych
i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.

2019-07-14 LESZEK KUŁAKOWSKI TRIO & JOANNA KNITTER AMFITEATR JAZZ CAFÉ
Leszek Kułakowski Kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Kułakowski tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. Leszek Kułakowski jest prof. dr hab. Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadząc klasę kompozycji, a także kierownikiem i założycielem kierunku „Jazz i muzyka estradowa” Akademii Muzycznej w Gdańsku. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival w Słupsku i Gdańsku, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego „Chopinem Jazzu”. Organizuje jedyny konkurs kompozytorski dla twórców zafascynowanych fenomenem jazzu - Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy.Podczas koncertu Leszek Kułakowski Trio w składzie: Leszek Kułakowski – piano, Piotr Kułakowski – kontrabas, Tomasz Sowiński – perkusja wystąpi z towarzyszeniem młodej wokalistki Joanny Knitter. Zespół zaprezentuje utwory z najnowszej wspólnej płyty „Love Songs”.

2019-07-21 FREE BLUES BAND AMFITEATR JAZZ CAFÉ
Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple.Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Grupa przez wiele lat koncertowała jako zespól towarzyszący Tadeuszowi Nalepie oraz Stanowi Skiby`emu, Leszkowi Cichońskiemu, Carlosowi Johsonowi czy z Janem „Izbą” Izbińskim i Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z takimi artystami jak Taj Mahal, Chris Farlowe (Colosseum), Steve Mors i Ian Paice (Deep Purple) i inni. Otwierali koncerty w Polsce między innymi: Deep Purple, Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Winter`a. Skład zespołu: Andrzej Malcherek – gitara, wokal, Agnieszka Malcherek – organy Hammonda, Dariusz „Kaziu” Kamiński – perkusja, Mateusz Pawelec – gitara basowa.

2019-07-28 PRZEMEK RAMINIAK QUARTET AMFITEATR JAZZ CAFÉ
Przemysław Raminiak lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą Locomotive nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet.Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina „W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół”. „Przemek Raminiak Quartet” w składzie: Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe, Tomasz Wendt - saksofony, Bartosz Kucz - gitara basowa, Maciej Burzyński – perkusja.Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin 

Partner:
Gmina Miasto Szczecin

 

 


IX JAZZ PIKNIK NAD ZALEWM – STEPNICA 2019
3 sierpnia 2019 godz. 15.00
Amfiteatr nad Zalewem w Stepnicy

MAŁGORZATA JARMOC & MAREK KAZANA & MACIEJ PODSIADŁO
& WOJCIECH RAPA BAND
 

Wojciech Rapa – gitara
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas
Jakub „Fiszka” Fischer – perkusja
Krzysztof Rozesłański – perkusja
(gościnnie)
Małgorzata Jarmoc – wokal
Marek Kazana – saksofon
Maciej Podsiadło – wokal


  

BMałgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina, obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka kilku zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii, powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami, przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych w naszym mieście. Występuje obecnie z różnymi zespołami m.in. Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. W koncercie wykona szereg standardów jazzowych oraz piosenek i melodii w autorskich jazzowych interpretacjach. W koncercie gościnnie zagra również znany szczeciński muzyk jazzowy Marek Kazana. Marek Kazana - gra na saksofonie altowym, tenorowym i barytonowym, flecie i klarnecie - to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko. Laureat Grand Prix Jazzu nad Odrą we Wrocławiu w 1979 roku, doceniony na festiwalu Jazz Juniors
w Krakowie w 1983 r., laureat stypendium im. Krzysztofa Komedy '83. Otrzymał Grand Prix w konkursie Debiuty na OFPP Opole ’86 z grupą Operating Conditions. W latach ’90 członek grupy nr 1 w polskim jazzie – Young Power. Nagrał ponad 20 płyt (LP, CD) m.in. z zespołem Free Cooperation, Young Power, Operating Conditions, Green Revolution, T-Love, Arfik. W 2013 roku nagrał po latach przerwy pierwszą autorską płytę „Tangola”.
W koncercie wystąpi też młody wokalista ze Szczecina Maciej Podsiadło, na co dzień specjalizujący w mocniejszej odmianie rocka i muzyce heavy metal. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie w specjalności multimedia. Wokalnie kształcił się u Grzegorza Kupczyka (Turbo, Ceti), Doroty Miśkiewicz, Iwony Charkiewicz i Iwony Górewicz. Współpracował z wieloma znanymi zespołami i muzykami polskiego heavy metalu. Nagrał kilka płyt z różnymi zespołami, ale również kilka płyt solowych i składanki ze znanym w USA muzykiem Bradem Windlanem, przestawiającym się jako Pastor Brad, promującym chrześcijański heavy metal. W koncercie wykona kilka piosenek z najlepszych lat rocka i rock`n`rolla.
Wojciech Rapa – gitarzysta, wokalista, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel szczecińskiej formacji „Telegram”, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. Przez wiele lat występował za granicą. W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Od wielu lat jest też etatowym gitarzystą basowym legendarnej grupy Czerwono-Czarni.
Zespół Wojciech Rapa Band wystąpi w składzie Wojciech Rapa (gitara), Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara basowa) i dwóch perkusistów: Jakub „Fiszka” Fischer i Krzysztof „Drwal” Rozesłański.
 


ORANGE TRAIN
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Dominik Bukowski – wibrafon
Szymon Łukowski – saksofony
Tomasz Łosowski – perkusja

Formacja Orange Trane powstała w 1994 roku z inicjatywy basisty Piotra Lemańczyka. Zespół ma za sobą występy na tak prestiżowych festiwalach jak m.in.: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Pomorska Jesień Jazzowa, oraz współpracę m.in. z saksofonistą Maciejem Sikałą, gitarzystą Leszkiem Dranickim i wokalistą Mietkiem Szcześniakiem.
Zespół Orange Trane tworzą wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu: Piotr Lemańczyk – kontrabas i gitara basowa, Dominik Bukowski – wibrafon xylosynth, Tomasz Łosowski – perkusja i instrumenty perkusyjne. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce.
Od początku istnienia formacji jej niewątpliwym filarem jest Piotr Lemańczyk, znany miłośnikom jazzu z działalności muzycznej w wielu rozmaitych projektach jak współpraca ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Staroniewiczem, Krystyną Stańko Oprócz Piotra Lemańczyka (kontrabas) obecny, stabilny skład reaktywowanej w 2011 roku formacji tworzą: Dominik Bukowski (wibrafon), Tomasz Łosowski (perkusja) oraz Szymon Łukowski (saksofon). W takim też składzie zespół zrealizował nagrania wypełniające wyśmienitą płytę ''Acoustic Trio'' (2012) - trzeci po ''Obertas'' i ''My Personal Friend'' album zespołu. W takim też składzie Orange Trane zarejestrowali materiał jaki wypełnia album ''Fugu'' (2014). W 2018 roku zespół wydał najnowszą swoją z udziałem wybitnego saksofonisty jazzowego Soweto Kincha - „Interpersonal Lines”.
 


MAYA KOTERBA & PRZEMEK RAMINIAK i TOMASZ GROWY BAND
Maya Koterba – wokal
Przemek Raminiak – piano / lider
Tomasz Grabowy - bas
(gościnnie) Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja

Maya Koterba to szczecińska wokalistka, pedagog, logopeda, trenerka wokalna, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Elastyczność stylistyczna pozawala jej swobodnie poruszać się w gatunkach muzycznych jak jazz, soul i pop. Maja bierze udział w różnych projektach muzycznych, obecnie związana jest ze szczecińskim środowiskiem muzycznym. Współpracuje również z aktorami Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali, warsztatów muzycznych m.in. New Jork Jazz Masters International Workshop in Wojanów (2018), International Summer Jazz Academy in Kraków (2015).
Wokalistce towarzyszyć będą doskonali muzycy: Przemek Raminiak – piano i Tomasz Grabowy – gitara basowa. Przemysław Raminiak - pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 stworzył swój własny zespół Przemek Raminiak Quartet. Współpracuje z artystami najwyższego formatu jak Krystyna Prońko, Monika Kuszyńska, Mietek Szcześniak, Jan ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski.
Tomasz Grabowy – czołowy polski basista jazzowy. Karierę na rynku muzycznym rozpoczął z zespołem „Funky Groove” w 1994 roku. Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.). Od 1995 rok Tomasz Grabowy był członkiem grupy „Walk Away”. Pod tym szyldem odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough (ex Joe Cocker).
Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych w kategorii gitara basowa. Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Gościnnie w koncercie wystąpi jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce Zbigniew „Levandek” Lewandowski.
 


NATALIA LUBRANO & ZBIGNIEW „LEVANDEK” LEWANDOWSKI & FRIENDS
„PLAY RAY CHARLES MUSIC”
Natalia Lubrano – wokal
Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja / lider
Janusz Konefał – gitara,
Kajetan Galas – organy Hammonda B3

Natalia Lubrano – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, wykonująca muzykę jazzową i elektroniczną. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. W 2015 roku Natalia Lubrano z zespołem The Lions była finalistka dziesiątej edycji programu Must Be the Music. Zdobyła też nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za walory wokalne na ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz wystąpiła w koncercie „Super Debiuty” na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 r.
W skład zespołu towarzyszącego wokalistce weszli doskonali muzycy. Na perkusji zagra jeden z najlepszych obecnie perkusistów jazzowych w Polsce Zbigniew „Levandek” Lewandowski, na gitarze czołowy polski gitarzysta jazzowy Janusz Konefał, a na organach Hammonda Kajetan Galas. W programie koncertu znajdą się utwory nieodżałowanego Rey Charles`a w autorskich interpretacjach zespołu.

 

SIGGY DAVIS & KRZYSZTOF „PUMA” PIASECKI BAND
Siggy Davis (USA) – wokal
Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara
Łukasz Gorczyca - bas
Jarek Małys - piano
Michał Dziewiński – perkusja

Siggy Davis to niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Studiowała śpiew m.in. u Jane Copeland Stevens z Metropolitan Opera a także aktorstwo na Yale University w Stanach Zjednoczonych. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodwayu, grała także w filmach Spikea Lee oraz Briana de Palmy. Projekt wybitnej amerykańskiej wokalistki Siggy Davis jest kontynuacją jej osiągnięć muzycznych oraz chęcią zaprezentowania wspólnie z polskimi muzykami i dla polskiej publiczności swoich kompozycji, w tym własnych oryginalnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul.
Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog, jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Nagrał 5 płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W 1997 r. zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Występował na scenie m.in. z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Bobem Malachem, Jeffem Berlinem, Hanna Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewa Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim i in.
W zespole „Pumy” Piaseckiego zagrają jeszcze Łukasz Gorczyca – bas, Jarek Małys – piano
i Michał Dziewiński – perkusja.


GOŚĆ SPECJALNY
MARTA KLOUČKOWÁ QUARTET

Marta Kloučková (Czechy) - wokal
Vít Křišťan - piano, Fender
Jan Fečo - gitara basowa
Marek Urbánek - perkusja
(gościnnie)
David Dorůžka – gitara

Marta Kloučková jest coraz bardziej popularną piosenkarką i autorką tekstów młodego pokolenia czeskiej sceny jazzowej. Jest finalistką międzynarodowego konkursu wokalistyki jazzowej Voicingers 2017 i półfinalistką międzynarodowego konkursu Riga Jazz Stage 2018. Jej autorskim zespołem jest Marta Kloučková Quartet, w skład którego wchodzą muzycy należący do czołówki czeskiego rynku jazzowego: Vit Křišťan - piano, Jan Fečo - bas, Marek Urbánek - perkusja.
Ponadto, Marta jest członkiem sekstetu wokalnego Skety i współpracuje z zespołami i muzykami z różnych gatunków (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková, Clarinet Factory i inne). Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach (Słowacja, Turcja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Bułgaria, Tajwan, Australia).
Premiera albumu „Loving Season”, który Marta nagrała ze swoim kwartetem i gośćmi: David Dorůžka na gitarze oraz Clarinet Factory odbyła się w 2018 roku. Album przedstawia 12 autorskich kompozycji Marty ostatnich pięciu lat, z których niektóre zostały zainspirowane dziełem amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Są też utwory z czeskimi tekstami napisanymi przez Martę oraz kompozycje Víta Křišťana i Davida Dorůžki.Ponadto w ramach PIKNIKU liczne artakcje dla dzieci i dorosłych, stoliska handlowe, reklamowe i gastronomiczne

WSTĘP WOLNY
Sponsor główny

Organizatorzy:
Gmina Miasto Stepnica
Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie JazzowePatronat artystyczny:TEGO FESTIWALU NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ


 


Jazz na Rogatkach

FLÓR
Krzysztof Seroczyński – gitara
Tomasz Pikulski – kontrabas
Tomasz Andrzejewski – perkusja

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
23 czerwca 2019 r. (niedziela) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY
 

 

FLÓR - zespół powstał w Szczecinie pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy to trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR. Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie, Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.
Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków.


Krzysztof Seroczyński – gitara, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, piewca Muzyki Świata, autor muzyki do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze Kana), recenzował płyty w czasopismach „Audio” i „Jazz Forum”. Grał w zespołach – Kwartet Pasaka, Czarny Kot Jana Sebastiana. Współtworzył widowiska – „Joga i muzyka” oraz „Cisza już zapadła w nas …”, dyrygent Orkiestry Perkusyjnej „Gamelan”, koncertuje w Polsce z bluesową formacją My z Delty.


Tomasz Pikulski – kontrabas, wieloletni współpracownik „Piwnicy przy Krypcie” w Szczecinie, przez kilka lat podstawa basowa zespołu „Dikanda”, z którą nagrał ich pierwszą płytę oraz zdobył I nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, oraz I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Eurofolk” w Płocku. Jako członek zespołów brał udział w wielu muzycznych i teatralnych wydarzeniach artystycznych, w tym współtworzył spektakl i koncertował z finalistą Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, brał udział w spektaklu „Piaf” na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie oraz „Wybierz Osiecką raz jeszcze” na scenie dla dorosłych Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, w recitalu „Tango Niezgody” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu.

Tomasz Andrzejewski – perkusja, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracownik Filharmonii Szczecińskiej, zespołu „Camerata Nova”, Orkiestry „Academia”, tworzył sekcję rytmiczną wielu spektakli w złotych latach „Piwnicy przy Krypcie”, brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz koncertował wraz z laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, twórca wielu kompozycji dla zespołu FLÓR, autor tomiku wierszy nigdy nie wydanego…
Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków, W zespole aktualnie grają: Krzysztof Seroczyński – gitara, Tomasz Pikulski – kontrabas, Tomasz Andrzejewski – perkusja.Więcej na: www.klubskolwin.pl
Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl


 

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN
 


Poniedziałek Jazz Fana

CICHOŃSKI - GRABOWY

Leszek Cichoński - gitara
Tomasz Grabowy - gitara basowa

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

 

 

Leszek Cichoński - gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. W 1982 roku podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, grupa została uwieczniona w dokumencie Jarocin ’82. Grał z wieloma zagranicznymi artystami m.in. Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker oraz występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali m.in. Anika, Qbek, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Jerzy Kwinta, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło, Andrzej Waśniewski. Obecnie trzon Guitar Workshop tworzą: Tomasz Grabowy, Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak. Od 2003 roku w maju, na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2012 roku zagrało razem 7273 gitarzystów – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzonym przez komisję WGR w Londynie.

Tomasz Grabowy – czołowy polski basista jazzowy. Karierę na rynku muzycznym rozpoczął z zespołem „Funky Groove” w 1994 roku. Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.). Od 1995 rok Tomasz Grabowy był członkiem grupy „Walk Away”. Pod tym szyldem odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough (ex Joe Cocker). Oprócz udziału w „Walk Away” Tomasz Grabowy współpracuje ze Zbigniewem Lewandowskim, Mike Russel Band, MFA Kera Band, Trio Marka Radulego, Zbyszek Jakubek Kwartet, Trio Artura Lesickiego, Leszek Cichoński Guitar Workshop oraz prowadzi autorski projekt (wraz z Miłoszem Rutkowskim) - Vibraslap. Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych w kategorii gitara basowa. Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2010 roku wspólnie z Miłoszem Rutkowskim i Januszem Szromem wydał autorską płytę CD - "Vibraslap". Jest autorem książki instruktażowej dla basistów "Moja Basówka" (2009 r.) oraz „Szkoła Improwizacji w Pochodach Basowych” (2017 r.). Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu - Blues nad Bobrem.

Leszek Cichoński i Tomasz Grabowy – doświadczeni muzycy i pedagodzy stworzyli razem duet w którym chcą wykorzystać wszystkie podobieństwa łączące ich drogi kariery muzycznej i pedagogicznej, ale też wszystkie różnice dotychczas uprawianej muzyki. Cichoński do tej pory skłaniał się bardziej ku rockowi i bluesowi, a Grabowy ku muzyce jazzowej. Połączenie tych bliskich i równocześnie dalekich doświadczeń daje duet eksplodujący energią i solówkowymi fajerwerkami, ale też równocześnie umiejętnością wspólnego grania i szukania nowych brzmień i rozwiązań w wydawało by się już doskonale znanym repertuarze. W trakcie koncertu zaprezentują szereg standardów muzyki rockowej, bluesowej i jazzowej w niebanalnych interpretacjach oraz kilka zupełnie nowych, napisanych specjalnie dla tego duetu wyjątkowych utowrów. 

Więcej na: www.zsj.com.pl, www.13muz.eu

CENA BILETÓW:

Bilety normalne - 30 zł
Bilety ulgowe - 20 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną

do nabycia:
www.bilety.fm
• Punkty sprzedaży Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego,
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254
• przed koncertem w DK 13 Muz

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN Jazz na Rogatkach


JAZZ TELEGRAM
Wojciech Rapa – gitara, śpiew
Małgorzata Jarmoc - śpiew
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja
Krzysztof „Drwal” Rozesłański - perkusja

„Klub DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
26 maja 2019 r. (niedziela) godz. 18:00

 

 

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka w Gdańsku w 2010 roku.
W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA wystąpili przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej: Barbara Włodarczyk, Wilento, Szymon Orłowski, L.U.Z. Blues, Maciej Kazuba, Maciej Strycharczyk, Kosma Kozłowski, Zbigniew Ciesielski, Janusz "Kanapa" Jędrzejewski, Jarosław Kania, Jarosław Rapa, Jakub "Fiszka" Fiszer, Lech Turkowski, Darek "Kaziu" Kamiński, Ryszard "Elvis" Wiercimak, Andrzej Szpak, Tadeusz Żyjewski, Bolesław Sobolewski, Mateusz "Mateo" Lazar, Janusz Weiss i inni wykonawcy. Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać. Wojciech Rapa to również współzałożyciel formacji „Telegram” przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. Wojciech Rapa po 40 latach postanowił wskrzesić do życia swój dawny projekt nadając mu nowe bardziej jazzowy i jazz-rockowy charakter nadają zespołowi nową nazwę „Jazz Telegram”. Do wspólnego koncertu inaugurującego powrót na muzyczny rynek tej znanej niegdyś w Szczecinie formacji Wojciech Rapa zaprosił wytrwanych muzyków, z którymi gra od wielu lat w różnych składach. Są to wokalistka Małgorzata Jarmoc, basista Janusz „Kanapa” Jędrzejewski oraz znakomici perkusiści Jakub „Fiszka” Fiszer i Krzysztof „Drwal” Rozesłański. Małgorzata Jamroc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski znany z występów w bardzo wielu zespołach jazzowych
i rockowych. Ostatnio zaangażowany m.in. w projekcie Jackpot. Jakub „Fiszka” Fiszer to jeden z najlepszych szczecińskich perkusistów występujący w takich zespołach jak „Big Far Mama” czy „Chango”. Natomiast Krzysztof „Drwal” Rozesłański znany głównie
z występów w rockowych i bluesowych formacji Szczecina I Stargardu – ostatnio w Stargard Band. Zapowiada się dobry jazzowy koncert ale z mocnym jazz-rockowym i bluesowym zabarwieniem. W trakcie koncertu zespół zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.

Bilety normalne - 10 zł
Bilety ulgowe - 5 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną

do nabycia:
www.bilety.fm
• biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich ul. Korsarzy 34, Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421254
• przed koncertem w Klubie „DELTA”

Więcej na:
www.facebook.com/jazznarogatkach

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 SzczecinKlub „DELTA”
Ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 

 


Poniedziałek Jazz Fana

LUDWIK KONOPKO
ZOA

Ludwik konopko - gitara
Piotr Radecki - gitara
Oskar Ludziak - gitara basowa
Przemysław Borowiecki - perkusja

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
10 czerwca 2019 r., godz. 19:00
 

 

Ludwik Konopko ZOA – to najnowszy autorski projekt pochodzącego z Ukrainy gitarzysty Luwika Konopko. Do współpracy zaprosił znakomitych muzyków znanych z wielu innych formacji i bardzo różnych gatunków muzycznych. Oprócz Ludwika Konopko (gitara) w sespole grają: Piotr Radecki (gitara), Oskar Ludziak (gitara basowa), Przemysław Borowiecki (perkusja). Składy poszczególnych zespołów Ludwika Konopko nawzajem się przenikają, ale jak sam mówi pozwala to na większe zrozumienie i wzajemną inspiracją poszczególnych muzyków. Muzyka zespołu to połaczenie wielu gatunków muzycznych od jazzu, poprzez blues, rock, folk, flamneco, world music do szeroko rozumianej muzyki gitarowej. Podstawą wiążącą poszcsególnych muzyków jest swobodna improwizacja i radość wspólnego grania.
Ludwik Konopko - pochodzący ze Lwowa gitarzysta, współzałożyciel zespołu Acoustic Travel Band, oraz współtwórca zespołu Cocotier, z którym występował około 15 lat na terenie całej Europy, grając szeroko rozumianą muzykę gitarowa, inspirowaną flamenco, jazzem, folkiem. Szeroko w swojej muzyce używa również wielu peryferii elektronicznych. Płyty jego zespołów rozeszły się łącznym nakładzie ponad 40 tyś sztuk. Ma również na swoim koncie współprace z krakowską formacją Que Passa i zespołem Pilar. Lista muzyków, z którymi występował jest dosyć długa. Są to między innymi: Tomas Celis Sanches, Piotr Radecki, Andrzej Rusek, Piotr Górka, Sebastian Ruciński, Tomasz Mucha, Marcin Hilarowicz, Jarek Dzień, Slawomir Pogoda czy Jan Galach. Muzyka jaką preferuje, to wszelkie odmiany akustycznych gitarowych brzmień. Na koniec można dodać, iż Ludwik Konopko jest samoukiem.
Piotr Radecki - gitarzysta, muzyk sesyjny. Absolwent liceum muzycznego w Katowicach
w klasie gitary i fortepianu. Grał w bardzo wielu zespołach różnych gatunków muzycznych jak KAT & Roman Kostrzewski, Sami, Pilar, Hasiok. Brał udział w większości największych festiwali muzycznych w Polsce. Oprócz kraju koncertował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Niemczech, Szwecji, Rosji, Czechach, Słowacji, Litwie. Obecnie (od 2015 r.) jest gitarzystą w zespole Maryli Rodowicz oraz w zespole Pilar.
Oskar Ludziak - wszechstronny basista znany z przeróżnych projektów muzycznych, oraz współpracujący z wieloma muzykami. Potrafi podkreślić swój charakter gry w szeroko pojętych odmianach i stylach muzycznych. Można go usłyszeć na scenach lubiących muzykę blues, rock, hip-hop, pop jak i wielu odmian muzyki elektro, jazz czy folk. Swoje zamiłowanie do muzyki jak i gitary basowej zaprowadziło go na niezliczoną ilość festiwali jak i koncertów. Na codzień współpracuje z FDG Orkiestra koncertujące z raperem Miuoshem.
Przemysław Borowiecki – perkusista. Studiował na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Ceniony za wrażliwość i uniwersalność. Współtworzył niezliczone projekty. Ma na koncie blisko 70 albumów. Autor freejazzowego trio „100nka”. Współtworzy autorski projekt Aladdin Killers i Moon Hoax. Współpracował z takimi muzykami i zespołami jak Kazik Staszewski, Marcin Świetlicki, Wojciech Waglewski, Tomasz Stańko, Mikołaj Trzaska, Maciej Maleńczuk, Antoni Ziut Gralak, Józef Skrzek, Adam Nowak, Monika Brodka, Gaba Kulka, Mela Koteluk, Misia Furtak, Czesław Mozil, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Marsija Loco, Ania Rusowicz, Grzegorz Markowski, Wojtek Mazolewski, Marek, Mateusz i Maciej Pospieszalscy, Bronisław Duży, Jorgos Skolias, Baaba, Junior Stress, GRAAL, Janusz Zdunek, Sławek Jaskółke, Loco Richter, DJ Filix, Joka, Abradab , O.S.T.R., Kaliber44, Ksawery Wójciński, Tymon Tymański, Dariusz Malejonek, Tomasz Budzyński, Sami, 4Live, Siczka, Aleksander Korecki, Piotr Wojtasik, Piotr Łyszkiewicz, Mc Gleński, L.U.C., Włodzimierz Kiniorski, Tomasz Duda, Bunio, Maciej Ślusarczyk, Andrzej Przybielski, Bartosz Weber, Joe Fonda, Herb Robertson, Mark Tokar, Karpati Dodi, Atilla Dora, Victor Toth, Eero Turkka, Boris Malkovsky, Arpad Vadovich, Bela Agoston, Dominic Ntoumos, 3Yar , Yurij Yaremchuk, Shilard Mezei.

Więcej na: www.13muz.eu

CENA BILETÓW:

Bilety normalne - 30 zł
Bilety ulgowe - 20 zł - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną

do nabycia:
www.bilety.fm
• Punkty sprzedaży Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego,
• biuro ZSJ - rezerwacja tel. 607 421 254
• przed koncertem w DK 13 Muz

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN
 


Jazz na Rogatkach

CAFE JAZZ TRIO

Krzysztof Marek – klarnet
Robert Jarzębski – gitara
Ryszard Słowicki – instrumenty perkusyjne

W repertuarze koncertu: standardy muzyki jazzowej, muzyka filmowa. W trakcie koncertu nie zabraknie kilka słów o utworach, autorach, o czasie ich powstania i pierwszych wykonawcach.

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
14 kwietnia 2018 r. (niedziela) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY

 

 

CAFE JAZZ TRIO to szczeciński zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel (szczotki), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach.
W 2018 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. "Summertime". Wydawnictwo zostało sfinansowane przez Wydział Kultury Miasta Szczecin pod patronatem medialnym Radia Szczecin przy współpracy Domu Kultury 13 Muz i Szczecińskiego Inkubatora Kultury.
W programie koncertu znajdą się utwory zawarte na płycie, standardy z gatunku Swing Jazz. Cafe Jazz Trio zagra w składzie Krzysztof Marek – klarnet, Robert Jarzębski – gitara, Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne.
Informacje o zespole na: https://www.facebook.com/Cafe-Jazz-Trio-101192320281393/.

Więcej na:
www.klubskolwin.pl

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 SzczecinPartner:
Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN
 

JAZZOWY QUARTET 2019
ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE JAZZOWE
OFERTA KONCERTOWA - 2019 ROK


„Poniedziałek Jazz Fana”
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
„Jazz na rogatkach”
Dom Kultury „Klub Skolwin” ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
Miejski Ośrodek Kultury filia Klub „Delta” ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
„Amfiteatr Jazz Café”
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie, ul. Fałata 2, Szczecin
„Jazz pod choinkę”
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, SzczecinZachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe w ramach projektu JAZZOWY QUARTET 2019 zorganizuje w 2019 roku 16 koncertów muzyki jazzowej i pokrewnej podzielonych na 4 cykle koncertowe.

W ramach cyklu „Jazz na Rogatkach” zorganizujemy wspólnie z dzielnicowymi ośrodkami kultury,
w najbardziej oddalonych od siebie i niezbyt bogatych w działania kulturalne dzielnicach Szczecina – w Dąbiu (Klub „Delta” filia MOK) oraz w Skolwinie (Dom Kultury Klub „Skolwin”).

Kontynuacją letniego cyklu „Amfiteatr Jazz Café” będą organizowane w lipcu 4 popołudniowe, niedzielne koncerty na scenie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec.

Najbardziej znany i ceniony przez melomanów cykl 6 koncertów „Poniedziałek Jazz Fana” to kolejnych 5 koncertów współorganizowany z Domem Kultury 13 Muz.

Kolejnym cyklem koncertowym jest „Jazz pod choinkę”. Co prawda obejmuje jeden koncert grany raz do roku w połowie grudnia, ale ze względu na duże zainteresowanie i rangę zapraszanych artystów na dobre już zagościł w Filharmonii w Szczecinie.

Jak zawsze w ramach koncertów zaprezentujemy gwiazdy polskiego jazzu, najciekawszych artystów jazzowych młodego pokolenia oraz najciekawsze zespoły jazzowe działające aktualnie w Szczecinie.

Wszystkie te przedsięwzięcia cykliczne mamy zamiar przeprowadzić w ramach jednego dużego projektu artystycznego pod nazwą „Jazzowy Quartet 2019”. Podział na poszczególne cykle koncertowe ma charakter porządkowy oraz wypływa z pewnego rodzaju tradycji oraz przyzwyczajenia fana jazzowego do konkretnych linii koncertowo-tematycznych i miejsc koncertów.

Koncerty Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego w 2019 roku przestawiamy właśnie podzielone na cykle koncertowe.
 


PONIEDZIAŁEK JAZZ FANA
 

Najstarszy cykl koncertowy ZSJ sięgający swymi korzeniami jeszcze lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku - od 2008 roku prowadzony w ramach działalności statutowej ZSJ. Organizowany zawsze w poniedziałek, posiada duża renomę w szczecińskim środowisku jazzowym i stałą swoja publiczność. W ramach tego projektu odbyło się dotychczas dużo ponad 100 koncertów najbardziej znanych artystów jazzowych z Polski i zza granicy. Od 2017 roku ten cykl koncertowy organizowany jest we współpracy z miejską instytucją kultury Domem Kultury 13 Muz w Szczecinie.
W 2019 roku proponujemy 5 bardzo interesujących koncertów:

1. 2019-03-11 PIOTR SCHMIDT/WOJCIECH NIEDZIELA
2. 2019-05-20 CICHOŃSKI/GRABOWY DUO
3. 2019-06-10 LUDWIK KONOPKO
4. 2019-09-16 TUBIS TRIO
5. 2019-11-18 ANTYMOS APOSTOLIS TRIO

2019-03-11 PIOTR SCHMIDT/WOJCIECH NIEDZIELA DOM KULTURY 13 MUZPiotr Schmidt i Wojciech Niedziela połączyli młodość z doświadczeniem tworząc niesamowity duet. Znakomity trębacz młodego pokolenia - Piotr Schmidt i uznany, niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej - Wojciech Niedziela łączą swe siły we wspólnym projekcie. Mimo różnych dróg, planów i doświadczeń muzycznych znaleźli czas na wspólne koncerty.
Wojciech Niedziela - pianista jazzowy. Czołowy pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych. W okresie debiutanckim był laureatem wielu konkursów. Przez wiele lat pełnił rolę lidera zespołu New Presentation z solistami w osobach Lory Szafran i Piotra Wojtasika. Wziął udział w nagraniu 35 płyt.
Ten niespotykany duet zaprezentuje autorskie kompozycje trębacza Piotra Schmidta i czołowego pianisty jazzowego Wojciecha Niedzieli, a także znane i kochane standardy jazzowe. Fantastyczne kompozycje, niecodzienne aranżacje, fenomenalne improwizacje i niepowtarzalny klimat!

2019-05-20 CICHOŃSKI/GRABOWY DUO DOM KULTURY 13 MUZ

Leszek Cichoński - gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimi Hendrix`owi
i bicia rekordu Guinessa w jednoczesnym wykonaniu „Hey Joe”. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) w 1981 roku. Grał z wieloma największymi muzykami rockowymi i bluesowymi. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii.
 


Tomasz Grabowy zadebiutował w grupie Funky Groove w 1994 roku, a od roku 1985 był członkiem legendarnej grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z: Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough (ex Joe Cocker). Obecnie Tomasz Grabowy współpracuje ze Zbigniewem Lewandowskim, Leszkiem Cichońskim, Mike Russel Band, Trio Marka Radulego, Zbyszek Jakubek Kwartet oraz prowadzi autorski projekt Vibraslap (wraz z Miłoszem Rutkowskim). Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych. Od 2006 roku jest nauczycielem
w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

2019-06-10 LUDWIK KONOPKO DOM KULTURY 13 MUZ


Ludwik Konopko przyjechał do Polski z rodzinnego Lwowa w 1991 r. Na Ukrainie grał w kilku zespołach rockowych. Jego własny styl to połączenie jazzu, flamenco i world music. Pięć lat temu zaczął grać w zespole Cocotier, potem założył Acoustic Travel Band. Dziś w obu składach grają ci sami muzycy. Nagrał trzy płyty, które łącznie kupiło już ponad 20 tys. ludzi. Ludziom podobają się koncerty, więc kupują płyty. To najlepszy sposób - tłumaczy Konopko. Najnowszy album Acoustic Travel Band "Kundzia" ukazał się w 2018 roku. Konopko łączy na niej world music
z transowymi rytmami i loopami.

2019-09-16 TUBIS TRIO DOM KULTURY 13 MUZ


Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory
z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą
w rockowe ostinata.
Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”. Trio wydało płytę „Live In Luxemburg”, która w 2009 roku została jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise.

2019-11-18 ANTHIMOS APOSTOLIS TRIO DOM KULTURY 13 MUZ


Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Od lat 80. pracował z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem – zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa.
W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem „Days We Can’t Forget”, do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie zarówno z SBB jak i z własnym trio i solo.
 

JAZZ NA ROGATKACH


Cykl koncertów organizowany od 2009 roku przy współudziale miejskich instytucji kultury (Dom Kultury „Klub Skolwin” w Skolwinie i Klub „Delta” filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu), zlokalizowanych w najbardziej oddalonych od centrum dzielnicach Szczecina. W ramach „Jazzu na Rogatkach” odbyło się już ponad 80 koncertów upowszechniających muzykę jazzową i muzykę pokrewną wśród publiczności, mieszkańców odległych dzielnic Szczecina, którzy do tej pory nie interesowali się tego typu muzyką czy sztuką w ogóle. Jednym z założeń tego cyklu koncertowego jest również prezentacja i promocja lokalnych wykonawców z kręgu muzyki jazzowej i pokrewnej. W 2019 roku proponujemy 6 koncertów następujących wykonawców:

1. 2019-03-24 MAYA KOTERBA QUARTET (Szczecin) Klub „DELTA”
2. 2019-04-28 CAFE JAZZ TRIO (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”
3. 2019-05-26 JAZZ TELEGRAM (Szczecin) Klub „DELTA”
4. 2019-06-23 FLÓR (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”
5. 2019-09-29 CHANGO (Szczecin) Klub „DELTA”
6. 2019-10-27 KASIA OLCZYKOWSKA (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”

2019-03-24 MAYA KOTERBA QUARTET (Szczecin) Klub „DELTA” Filia MOK Szczecin Dąbie

MAYA KOTERBA szczecińska wokalistka jazzowa młodego pokolenia jest absolwentką Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Śpiewała z wieloma zespołami m.in. z Dixy Lovers, Swing Lovers, Skambomambo i So Cool Band. Jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich oraz uczestniczką warsztatów muzycznych m.in z Kubą Badachem, Moniką Bożym.
Prowadzi własną szkołę wokalną i jest wykładowcą wokalu w Akademii Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce prowadząc warsztaty wokalne, zawsze w stylistyce jazzowej. Podczas koncertu zaprezentuje swój nowy projekt w którym wystąpią znani szczecińscy muzycy: Marcin Matecki - instrumenty klawiszowe, Szymon Orłowski - gitara basowa, Radosław Winczewski – perkusja.

2019-04-28 CAFE JAZZ TRIO (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN” Szczecin Skolwin

Cafe Jazz Trio to szczeciński zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel (szczotki), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach. Krzysztof Marek – klarnet, Antoni Turkowski – instrumenty klawiszowe, Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne.

2019-05-26 JAZZ TELEGRAM (Szczecin) Klub „DELTA” Filia MOK Szczecin Dąbie

Zespół TELEGRAM założony w Szczecinie jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku przez jednego z najbardziej zaangażowanych i wszechstronnych gitarzystów szczecińskich Wojciecha Rapę. Odnowiony po latach zespół pod nazwą Jazz Telegram zagra znane i lubiane standardy jazzowe i bluesowe w nowych gitarowych aranżacjach.
Skład zespołu Wojciech Rapa – gitara, Jarosław Rapa – gitara, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – kontrabas i Kuba „Fiszka” Fiszer – perkusja uzupełnią Marek Kazana – saksofon i legendarny polski bluesman Jan „Izba” Izbiński – gitara i wokal.

2019-06-23 FLÓR (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN” Szczecin Skolwin

FlÓr - zespół powstał w Szczecinie pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy to trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR. Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie; Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.
Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków. Krzysztof Seroczyński – gitara, Tomasz Pikulski – kontrabas, Tomasz Andrzejewski – perkusja.

2019-09-29 CHANGO (Szczecin) Klub „DELTA” Filia MOK Szczecin Dąbie

CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama) zaowocowały niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO". Kwartet okazjonalnie występował też u boku Anthimosa Apostolisa (SBB) i z Mikołajem Trzaską (Miłość, Łoskot, Shofar).

2019-10-27 KASIA OLCZYKOWSKA (Szczecin) Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”

Kasia Olczykowska - uczennica Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej oraz Marka Kazany swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od fascynacji bluesem, soulem oraz muzyką gospel. Te nurty bardzo często gościły w domu rodzinnym wokalistki za sprawą taty. Kasia poszukując nowych brzmień z czasem zafascynowała się jazzem rozpoczynając swoją przygodę od słuchania Milesa Davisa, Jaco Pastouriusa oraz Johna Coltrane’a.
W 2016 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistów Jazzowych organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej. W czerwcu tego samego roku wokalistka zaproszona została do udziału w koncercie inaugurującym 30 lecie Małej Akademii Jazzu. Wygrała 44. Konkurs Wokalistów Jazzowych Zamość 2017 oraz Konkurs Improwizacji Jazzowej organizowany przez Zachodniopomorskie Forum Artystyczne (2018).


AMFITEATR JAZZ CAFÉ


Bardzo popularny cykl koncertowy realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Koncerty odbywają się w okresie wakacji, w letnie niedzielne popołudnia na scenie amfiteatru, przypominając dawne letnie koncerty promenadowe. W ramach tego cyklu zorganizowano dotychczas ponad 30 koncertów bardzo znanych polskich i zagranicznych artystów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.
W 2019 roku proponujemy organizację 4 koncertów następujących wykonawców:

1. 2019-07-07 MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ
2. 2019-07-14 LESZEK KUŁAKOWSKI & JOANNA KNITTER AMFITEATR JAZZ CAFÉ
3. 2019-07-21 FREE BLUES BAND (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ
4. 2019-07-28 PRZEMEK RAMINIAK QUARTET AMFITEATR JAZZ CAFÉ

2019-07-07 MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin) AMFITEATR JAZZ CAFÉ

Małgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.
W trakcie koncertu zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.


2019-07-14 LESZEK KUŁAKOWSKI & JOANNA KNITTER AMFITEATR JAZZ CAFÉ

Leszek Kułakowski Kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsady instrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Kułakowski tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. Leszek Kułakowski jest prof. dr hab. Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadząc klasę kompozycji, a także kierownikiem i założycielem kierunku „Jazz i muzyka estradowa” Akademii Muzycznej w Gdańsku. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival w Słupsku i Gdańsku, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego „Chopinem Jazzu”. Organizuje jedyny konkurs kompozytorski dla twórców zafascynowanych fenomenem jazzu - Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy. Podczas koncertu wystąpi z towarzyszeniem młodej wokalistki Joanny Knitter gdzie zaprezentują utwory z najnowszej wspólnej płyty „Love Songs”.


2019-07-21 FREE BLUES BAND AMFITEATR JAZZ CAFÉ

Grupa bluesowa grająca już prawie 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory Jimy Hendrix’a, Deep Purple i oczywiście Breakout.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej, Agnieszka Malcherek. Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem ,Janem "Izba" Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple). Otwierali koncerty między innymi: Deep Purple, Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Wintera. Skład zespołu: Andrzej Malcherek – gitara, wokal, Agnieszka Malcherek – organy Hammonda, Dariusz „Kaziu” Kamiński – perkusja, Mateusz Pawelec – gitara basowa.

2019-07-28 PRZEMEK RAMINIAK QUARTET AMFITEATR JAZZ CAFÉ

Przemysław Raminiak lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą Locomotive nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet.

Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina „W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół”. Przemek Raminiak Quartet w składzie: Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe, Jakub Skowroński- saksofony, Bartosz Kucz - gitara basowa, Adam Czerwiński – perkusja.
 

JAZZ POD CHOINKĘ


To najmłodszy cykl koncertowy, który ZSJ organizuje od 2013 roku, który odbywa się corocznie w grudniu będąc swoistym prezentem pod choinkę dla szczecińskich melomanów. Jako wykonawców koncertów tego cyklu, w Filharmonii w Szczecinie, zapraszamy zawsze polskich artystów najwyższego światowego formatu.
W koncertach tych wystąpiły takie gwiazdy polskiego jazzu jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Krystyna Prońko, Wojciech Karolak, czy ostatnio w 2018 roku Michał Urbaniak. W 2019 roku planujemy koncert gwiazdy polskiego i światowego jazzu – Urszulę Dudziak.

2019-12-07 URSZULA DUDZIAK JAZZ POD CHOINKĘ FILHARMONIA W SZCZECINIE


Urszula Dudziak jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów.
Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" przyznał jej albumowi "Newborn Light" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.
W 1979 roku "Los Angeles Times" mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór "PAPAYA" stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł „Artysta bez granic”.
Artystka dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "scatem". Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.


ZAPRASZAMY
ŻYCZYMY NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ PODCZAS WSZYSTKICH KONCERTÓW ZACHODONIOPOMORSKIEGO STOWARZYSZENIA JAZZOWEGO W 2019 ROKU


 


 


Poniedziałek Jazz Fana

SCHMIDT & NIEDZIELA
W PONIEDZIAŁEK

Piotr Schmidt - trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
11 marca 2019 r., godz. 19:00

 

 

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku, wybitny trębacz młodego pokolenia, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt w 206 roku był stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród.
Piotr Schmidt ma na swoim koncie 10 wydanych autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od wielu lat notowany jest w pierwszej czwórce jako "najlepszy trębacz jazzowy roku" w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, czy Michał Barański. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Kuba Badach, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt), Miuosh.
Wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) stworzył autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Stańko”. Album będący ukłonem i hołdem dla zmarłego zaledwie kilka miesięcy temu gigantowi polskiego jazzu - Tomaszowi Stańko. Ogólnopolska premiera albumu „Tribute to Stańko” odbyła się 7 grudnia 2018 r.
Piotr Schmidt jest również właścicielem wydawnictwa SJRecords, które w ciągu siedmiu lat istnienia wydało 32 płyty docenione przez ludzi o wyrafinowanym guście i smaku, dziennikarzy muzycznych i fanów jazzu.

Wojciech Niedziela - czołowy pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych. W okresie debiutanckim był laureatem wielu konkursów (Jazz Juniors, Konkurs Improwizacji jazzowej, Konkurs Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Międzynarodowy Festiwal Federacji Jazzowej w Leverkusen). Wtedy też otrzymał ministerialną Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1986). Przez wiele lat pełnił rolę lidera zespołu New Presentation z solistami w osobach Lory Szafran i Piotra Wojtasika. Wziął udział w nagraniu 35 płyt, min z Janem Ptaszynem Wróblewskimi, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Michałem Kulentym, Piotrem Wojta-sikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Popkiem, Jackiem Niedzielą, Maciejem Sikałą i innymi. Cztery płyty firmował własnym nazwiskiem - "New Presentation - Trio", "Lonesome Dancer", "To Kiss The Ivories" i "Domingos Tunes". Wieloletni członek Kwartetu i Sextetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z którym związany jest od połowy lat 90-tych. Nominowany do Nagrody Fryderyka za autorską płytę "To Kiss the Ivories" oraz album Ptaszyna Wróblewskiego "Real jazz". Koncertował w wielu krajach Europy (m.in w renomowanych klubach jazzowych - NEW MORNING w Paryżu, MONTMARTRE w Kopenhadze, A-TRANE w Berlinie) a także na Kubie i w USA - w słynnym nowojorskim klubie BIRDLAND. Towarzyszył wybitnym amerykańskim jazzmanom podczas ich koncertów w Polsce (Bobby Watson, Mike Mainieri, Jack Walrath, Dave Friedman, Dave Liebman, Bill Mollenhof, Eddie Henderson). Akompaniował wielu znanym wokalistkom jazzowym - Urszuli Dudziak, Grażynie Auguścik, Dorocie Miśkiewicz i uznanym liderom takim jak Michał Urbaniak czy Janusz Muniak. Obecnie prowadzi także bogatą działalność dydaktyczną w Instytutach Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach i w PWSZ w Nysie. Wykładowa podczas letnich Warsztatów Jazzowych w Puławach, Chodzieży i Lesznie. Prowadził też gościnne wykłady na uniwersytetach w Louisville (Kentucky) i Cinncinatti w USA.

Więcej na: www.13muz.eu

CENA BILETÓW:

Bilety normalne - 40 zł
do nabycia:
www.bilety.fm
• biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
• biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254
• przed koncertem w DK 13 Muz


Bilety ulgowe - 30 zł - do nabycia w dniu koncertu w DK 13 Muz - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny, posiadacze szczecińskiej karty metropolitalnej - po okazaniu legitymacji, 1 bilet na osobę uprawnioną.


Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin
Partner:
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 


„Pomagamy IWONIE,
żonie MARKA KAZANY”
Koncert charytatywny

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
18 marca 2019 (poniedziałek) g. 19:00
WSTĘP WOLNY
Podczas koncertu licytowane będą płyty CD i inne przedmioty – wszystko w celu zbiórki funduszy na rehabilitację Iwony.
  

Iwona Smyk-Kazana, żona znanego szczecińskiego muzyka Marka Kazany w wyniku choroby straciła obie nogi. Iwona jest psychologiem, przez wiele lat pomagała innym. Teraz Ona potrzebuje naszej pomocy. Pragniemy pomóc Jej w przystosowaniu się do nowych warunków życia oraz zebrać fundusze na rehabilitację.
Iwona chce jak najszybciej wrócić do aktywności zawodowej.
W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka publiczna – LICZYMY NA WASZĄ POMOC I SZCZODROŚĆ

Pomagamy IWONIE, ŻONIE MARKA KAZANY - tak nazywa się akcja na www.pomagamy.im


JUŻ DZIŚ ZA POŚREDNIKIEM TEJ STRONY MOŻESZ WESPRZEĆ NAZĄ AKCJĘ

Podczas koncertu wystąpią znani szczecińscy artyści, m.in.:
Duet Jackpot (Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba),
Krzysztof Baranowski & Krzysztof Niewirowski,
Kasia Olczykowska,
Robert Jarzębski,
Wojtek Rapa,
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski,
Kuba Fiszer,
Paweł „Pablo” Grzesiuk,
Ryszard Leoszewski,
Jacek Rudnicki,
Chango,
Marek Kazana,
oraz goście - niespodzianki

Więcej na stronach: www.13muz.eu,

I na Facebooku: https://www.facebook.com/events/798956927154156/

 

                           


 

 

 


Jazz na Rogatkach

MAYA KOTERBA
QUARTET
Maya Koterba - śpiew
Marcin Matecki - instrumenty klawiszowe
Kamil Żuchowski - gitara basowa
Radosław Winczewski - perkusja
KLUB „DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
24 maca 2019 r. (niedziela) godz. 18:00
WSTĘP WOLNY

 

 

Maya Koterba szczecińska wokalistka jazzowa młodego pokolenia jest absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Śpiewała z wieloma zespołami m.in. z Dixy Lovers, Swing Lovers, Skambomambo i So Cool Band. Jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich oraz uczestniczką warsztatów muzycznych m.in z Kubą Badachem, Moniką Bożym.
Maya Koterba uczy wokalu w Szkole Muzyki Rozrywkowej Yamaha, ponadto prowadzi swoje studio wokalno - instrumentalne „Sound”.
Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce prowadząc warsztaty wokalne, zawsze w stylistyce jazzowej.
Elastyczność stylistyczna pozawala jej swobodnie poruszać się w takich gatunkach jak soul, jazz, pop, rock. Podczas koncertu zaprezentuje swój nowy projekt w którym wystąpią znani szczecińscy muzycy: Marcin Matecki - instrumenty klawiszowe, Kamil Żuchowski - gitara basowa, Radosław Winczewski – perkusja.

Więcej na:
www.klubdelta.pl

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin
Partner:
Klub „DELTA” filia Miejskiego Ośrodka Kultury
Ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 


Dziękujemy za wspaniały koncert i wspaniałą reakcję publiczności.
W trakcie koncertu uzbieraliśmy od ofiarodawców oraz ze sprzedaży i licytacji płyt niezłą sumę.
Dziękujemy oficjalnym sponsorom DBB Bogacka, Index - Nieruchomości, restauracja Kitchen Meet & Eat, restauracja Na Kuncu Korytarza i ofiarodawcy płyt Niebiesko-Czarnych wydawnictwu Teddy Records.
Dziękujemy Pani Aldonie Korda za ofiarowanie płyt z autografem Wojciecha Kordy.
Zbiórka publiczna trwa nadal i w dniach w dniach od 03 do 17 lutego 2019 r. możliwa jest wpłata na konto
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Santander Bank S.A.11/O. Szczecin nr 61109028060000000109232533
z dopiskiem DLA WOJTKA KORDY.

Prosimy o dalszą pomoc.
Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany zakupem płyt, które były licytowane w trakcie koncertu prosimy o kontakt na biuro@zsj.com.pl lub 607 421254.
Organizatorzy koncertu.
Wojciech Rapa i Mieczysław Podsiadło


„NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS”
Koncert charytatywny dla Wojtka Kordy

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
3 lutego 2019 r. (niedziela), godz. 19:00
WSTĘP WOLNY
Podczas koncertu licytowane będą płyty CD z autografem Wojtka Kordy
4
  

Wojciech Korda, właściwie Wojciech Kędziora wokalista, gitarzysta, kompozytor, wieloletni lider zespołu „Niebiesko-Czarni”, współtwórca muzyki pierwszej polskiej rock-opery Naga. W zespole Niebiesko-Czarni występował od początku 1964 r. do 30 czerwca 1976 r. czyli do chwili rozwiązania. Następnie występował w duecie z żoną Adą Rusowicz w zespole Ada-Korda. W latach 80. i 90. występował w klubach krajów skandynawskich i USA, gdzie wykonywał m.in. piosenki Presleya. Po powrocie kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim i jego zespołem, z którym współpracował z przerwami od 1959 r. Jest laureatem "Złotej Dziesiątki" Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965) oraz "Złotego Kamertonu" w 1991, nagrody ustanowionej przez redakcję Music News.
Wojciech Korda przeszedł kolejny udar. Muzyk jest sparaliżowany i wymaga stałej opieki co wymaga znacznych środków finansowych. Żona muzyka apeluje o pomoc.Pomysłodawcami i „spirytus movens” koncertu charytatywnego dla WOJTKA KORDY są członkowie ZSJ - Wojciech Rapa, znany szczeciński gitarzysta, który kilkakrotnie występował na scenie razem z Kordą oraz Mieczysław Podsiadło Wiceprezes ZSJ, organizator koncertu Wojtka Kordy w Szczecinie w latach ubiegłych.

W koncercie udział zadeklarowali szczecińscy muzycy, którzy znali i lubili, a niektórzy nawet wychowali się na muzyce Wojtka Kordy. Udział w koncercie zapowiedzieli:

- zespół Wojciech Rapa Trio - Wojciech Rapa – gitary, śpiew, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – gitara basowa, Kuba „Fiszka” Fiszer – perkusja, Krzysztof „Drwal” Rozesłański – perkusja oraz gościnnie Marek Kazana – saksofon, Małgorzata Jarmoc – śpiew, Maciej Podsiadło – śpiew

- Ryszard Leoszewski (Sklep z Ptasimi Piórami)

- Jacek Rudnicki

- Ryszard „Elvis” Wiercimak – w utworach Presleya i Wojtka Kordy

- zespół Chango - Maciek Kałka – gitara basowa, Szymon Drabkowski – gitara, Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Kuba „Fiszka” Fiszer – perkusja

- zespół Style Blues (Stargard) – Jarosław Mielcarek – gitara, Piotr Kosmal – harmonijka

- zespół Miracle Project – Anna Kujawa – śpiew, Adam Grudziński – gitara, Jurand Żelazny – gitara, Paweł Żelazny – gitara, Patryk Matwiejczuk – instrumenty klawiszowe, Paweł Langiewicz – perkusja.


Więcej na: www.13muz.eu,
 

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe,
al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin
Dom Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin
Sponsorzy koncertu:

DDB Auto Bogacka - Mercedes Benz
Index Nieruchomości - Adam Skrzyniarz
Restauracja Kitchen Meat & Eat - Andrzej Boroń
Restauracja Na Kuncu Korytarza - Bolesław Sobolewski
Teddy Records - Tadeusz Stolarski


Patronat medialny: